fbpx

Michalkiewicz: Polska ostatecznie przegrała II wojnę św.

OPINIA: 9 maja 2018 r. Polska ostatecznie przegrała II wojnę światową – ocenił red. Stanisław Michalkiewicz.

Redaktor Michalkiewicz tak ocenił podpisanie przez prezydenta USA Donalda Trumpa ustawy 447.

– Jak inaczej to nazwać? Ustawa 447 oznacza bowiem, że Polacy będą musieli zapłacić Żydom 300 mld USD za to, że w czasie II wojny światowej Niemcy ich mordowali – wskazał.

P. Michalkiewicz zwrócił uwagę na bierność polskich władz podczas całego procesu procedowania tego dokumentu.

– Jest to najlepsza ilustracja dziadostwa, w jakie Polska popada – ocenił.

Jak dodał, "większość Polaków albo nie interesuje się nadciągającą grabieżą polskiego majątku, albo wierzy w zapewnienia rządu, że wszystko będzie dobrze i nic złego nam nie grozi".

– Normalny naród zdmuchnąłby takie władze niczym tornado, a nasz naród… Zostawię to bez komentarza – skwitował p. Michalkiewicz.

W innej wypowiedzi p. Michalkiewicz zwrócił uwagę, że w myśl przepisów ustawy sekretarz stanu USA jest zobowiązany do monitorowania tempa i zakresu realizowania zapisów w niej zawartych przez kraje, które podpisały tzw. Deklarację Terezińską.

– W praktyce dotyczy to głównie Polski. Amerykański szef dyplomacji będzie składał regularne raporty przed Kongresem – podkreśla. – Spodziewam się, że w najbliższym czasie organizacje żydowskie przygotują dokładną inwentaryzację swoich roszczeń. Przypominam, że jeszcze w styczniu tego roku do Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie wpłynął list od Światowego Kongresu Żydów, w którym czytamy, że wysokość roszczeń wynosi około 300 mld USD, czyli ponad bilion złotych. Nie wiem, czy majątek, którym zarządza Agencja Nieruchomości Rolnych wystarczy na pokrycie tych roszczeń. Być może również zasoby Lasów Państwowych będą niewystarczające – dodaje.

Zobacz także: Trump podpisał antypolską ustawę!

Źródło: www.polskieradio.pl, dorzeczy.pl

Opracował: GK

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o