fbpx

Michalkiewicz: Podobają mi się tezy programowe Konfederacji

OPINIA: Bardzo podobają mi się tezy programowe, które przedstawiła Konfederacja. Mają same zalety! – powiedział red. Stanisław Michalkiewicz w swoim nagraniu na Youtube.

 

Tezy Konfederacji na jesienne wybory parlamentarne to: Suwerenne państwo z silną armią i polską walutą; ochrona życia ludzkiego od poczęcia; proste i niskie podatki; ochrona dzieci i młodzieży przed homopropagandą; sprzeciw wobec bezpodstawnych żydowskich roszczeń majątkowych; kara śmierci za najcięższe zbrodnie; e-voting – głosowanie również przez Internet.

Zdaniem p. Michalkiewicza tezy są właściwe, mają same zalety, ale mają też jeden słaby punkt – są ogólnikowe. P. Michalkiewicz przekonuje, że należy je doprecyzować i przedstawić więcej konkretów, by skutecznie walczyć o głosy wyborców w jesiennych wyborach. Zdaniem publicysty, Konfederacja ma potencjał intelektualny, by te tezy uszczegółowić. P. Michalkiewicz sugeruje, by wykorzystać w tym celu jego projekty ustaw.

 

Zobacz także: Siedem tez Konfederacji

 

Źródło: youtube.com

4 thoughts on “Michalkiewicz: Podobają mi się tezy programowe Konfederacji

 1. Proszę zwrócić uwagę, że ŻADNE z tych haseł Konfederacji nie atakuje bezpośrednio PiS i jego socjalistycznego programu “dobrej zmiany”. Nie ma nic na temat zakazu handlu w niedzielę, programu 500+ i innych programów socjalnych. Konfederacja nie wypowiada się o PiS-owskich już dokonanych i planowanych “repolonizacjach” (czyli nacjonalizacjach). Nie zajmuje stanowiska w sprawie “reformy sądownictwa”.
  Konfederacja krytykuje PiS tylko w tych sprawach, gdzie PiS jest ich zdaniem “za mało pisowski”, jak aborcja, kara śmierci, czy histeria antyżydowska. Starannie unika tego, żeby w jakiejkolwiek sprawie, gdzie toczy się spór PiS-u z opozycją nie stanąć czasem po stronie opozycji.
  Dlatego jest dla mnie jasne, że gdyby Konfederacja dostała się do Sejmu, to by popierała PiS w każdej istotnej sprawie w której toczy się polityczny spór, niezależnie od tego czy weszłaby do pisowskiego rządu, jak tego chce Korwin, czy nie.

  1. “niezależnie od tego czy weszłaby do pisowskiego rządu, jak tego chce Korwin”
   Przecież to był fake news.

    1. Już kiedyś JKM chciał przyjąć do swojej partii byłego działacza SLD, ale jednak zmienił zdanie po tym, jak sympatycy najwyraźniej przekonali go, że ów działacz niekoniecznie był skuteczny ze względu na miłość do partii, lecz do socjaldemokracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.