Mentzen odpowiedział Ziemkiewiczowi

OPINIA: Dr Sławomir Mentzen odniósł się do sugestii red. Rafała Ziemkiewicza, jakoby Konfederacja powinna ściśle współpracować z PiS – informuje nczas.com.

 

Na wstępie dr Mentzen podkreślił, że red. Ziemkiewicz jest “wielkim autorytetem dla istotnej części naszego środowiska, dlatego uważam, że jego pogląd zasługuje na odniesienie się, na dyskusję i przemyślenia”.

– Z taką intencją podszedłem do tego zagadnienia i wyszło mi, że jednak Ziemkiewicz nie ma racji – powiedział dr Mentzen. – To jest droga, którą obrał Adam Andruszkiewicz. Zauważył, że jeżeli w mediach publicznych będzie bardzo mocno atakował Tuska, to będzie częściej zapraszany do tych mediów, jego popularność będzie rosła. W efekcie został wiceministrem w PiS-ie – powiedział. – Pytanie, czy my jesteśmy w Sejmie po to, żeby mieć jakieś stanowisko, gabinet, sekretarkę i kilometrówki? Żeby prokurator mniej wnikliwie przyglądał się naszym postępowaniom karnym? Po to szliśmy do Sejmu? Nie, poszliśmy po to, żeby coś załatwić – kontynuował. – A co Andruszkiewicz załatwił w Sejmie? Czy naprawdę mamy być takimi jedenastoma Andruszkiewiczami? Albo członkami Stowarzyszenia Endecja, którzy prawie w komplecie zameldowali się w PiS-ie? – pytał dr Mentzen. – Nie wydaje mi się, żeby to była słuszna droga dla Konfederacji. W drugą stronę również to nie działa. Cztery lata temu taki żagiel, na wspieranie Platformy i atakowanie PiS-u, obrał Ryszard Petru. Gdzie jest dzisiaj Ryszard Petru? Jak mu to nastawienie żagla pomogło? Czy uzyskał wpływ na cokolwiek? Oczywiście nie, stopił się z Platformą, tak jak Andruszkiewicz stopił się z PiS-em, a my nie chcemy się z nikim stopić – zadeklarował polityk Konfederacji.

 

Zobacz także: Mentzen zachwycony serią pytań Bartosiaka

 

Źródło: nczas.com

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

18
Dodaj komentarz

avatar
8 Tematy komentarzy
10 Odpowiedzi w wątku
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
10 Autorzy komentarzy
chris.roadsilezaurkar_macErykkorwinista Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
silezaur
Gość
silezaur

PiS to partia absolutnie zdradziecka: -doprowadziła do wepchnięcia nas do UE, a następnie do podpisania Traktatu Lizbońskiego; -teraz prze do budowy unioarmii; -PiS rozszerzył i przegłosował ustawę 1066 “o bratniej pomocy”; -PiS ratyfikował antyrodzinną Konwencję Stambulską; -PiS nic nie zrobił (a mógł wszystko dla zdelegalizowania aborcji, in vitro, państwowego kidnappingu, sodomii w szkołach i przedszkolach); -PiS przegłosował na początku poprzedniej kadencji ustawę o przymusie szczepień, rozszerzeniu katalogu szczepień, a za jego rządów po raz pierwszy policja zaczęła ścigać rodziców odmawiających zaszczepienia swoich dzieci listami gończymi, a sądy zaczęły ograniczać takim rodzicom prawa rodzicielskie; -PiS ukradł za pomocą wojska i rosomaków… Czytaj więcej »

korwinista
Użytkownik
korwinista

Bangladesz leży w Bengalu i zamieszkują go Bengalczycy.

silezaur
Gość
silezaur

@korwinista
Mylisz się: https://sjp.pl/Banglijczyk

kar_mac
Gość
kar_mac

Bardzo dziękuję za zgrupowanie szkodliwych działań partii rządzącej. Przyda się jako “ściągawka”.
Pozdrawiam.
PS
Jeśli się nie mylę, w żadnym wypadku nie chodzi o stałą współpracę (koalicję), a o ewentualne taktyczne, doraźne sojusze (bardzo rzadkie sądzę), typu “coś za coś”. Oczywiście, jeśli służy to realizacji programu Konfederacji. Takie można zawrzeć też np. z Zandbergiem, choć prawdopodobieństwo tego jest bardzo bliskie zeru.

silezaur
Gość
silezaur

“a my nie chcemy się z nikim stopić – zadeklarował polityk Konfederacji”

Jak na razie, to Mentzen zaczął się stapiać z klimatystami.

Paweł K.
Gość
Paweł K.

Trochę racji ma, ale ogólnie to trzeba na wyższym poziomie, i załatwiania, i uprawiani polityki… bo, np. jak to w sejmokracji fe….w kupie siła niestety i ustawy też w kupie aż do skutku, a ten czy tamten to może sobie…gruszki na wierzbie; JKM ustawami to wszystko sam przyznałeś! do dzieła, pozdrowienia! z Czerwonego miasta

chris.road
Użytkownik
chris.road

Krytykuje ślepy kulawego…

Rafał jest po prostu nudny a to, że z takich kompulsywnych młodziaków robi się w tym biednym kraju posłów, też jest żenujące…

.

Liliana
Gość
Liliana

Wadą dr S. MENTZENA jest jego młody wiek i uroda, baby face. Będzie wiecznie młody.

silezaur
Gość
silezaur

Nie. Jego wadą jest obwąchiwanie się z klimatystami typu Wiech.

chris.road
Użytkownik
chris.road

Sprostowanie: Właśnie dowiedziałem się że Pan Mentzen nie jest posłem na Sejm RP. “Davus sum, non Oedipus” – za wprowadzenie w błąd serdecznie Forumowiczów przepraszam, a zwłaszcza pana Mentzena, któremu życzę wielu sukcesów, ale nie bycia posłem 🙂 , gdyż jest stanowczo za mało doświadczony na to. : “Imperitia culpae adnumeratur” Jestem przekonany że 50 lat powinno być progiem wybieralności na posła w naszym biednym kraju. Poniżej tego wieku, 99 % polityków to kompulsywni głupcy lub hipokryci co na jedno wychodzi. BTW , Powyższe słowa potwierdza fakt projektu 100 nowych ustaw zgłoszonych przez pana doktora nauk ekonomicznych: dużo pracy włożonej… Czytaj więcej »

Eryk
Gość
Eryk

Niemal wszystkie ustawy pana Metzena to właśnie ustawy, które uchylają inne ustawy lub poszczególne ich przepisyprzepisy, np. likwidacja ograniczeń w płatnościach gotówkowych. Z nowych ustaw to nie wiem czy jest cokolwiek poza wprowadzeniem kary śmierci. A używanie cytatów z łaciny w obecnych czasach jest w moim odczuciu działaniem po prostu głupim, nie wnosi to nic więcej niż stwierdzenie czegoś po polsku, a obniża zrozumiałość wypowiedzi.

chris.road
Użytkownik
chris.road

Benedyktyńska praca – ponad 100 ustaw jednak podobają mi się ,ze wiekszość z nich jest w formie poprawek – profesjonalnych.
Nie można tego uprościć i opublikować terminarz wniesienia do laski marszałkowskiej ustawy za ustawą ?
Bo inaczej; któż nam zaręczy, że pomysłodawca nie skończy jak biłgorajski filozof : biegający po zgromadzeniach łajdak z k*tasem na czole ?
Lub jak następny bohater naprawiania rzeczywistości : Paweł Flaszka , po którym została mokra plama w narożniku peezel?

Wwr
Gość
Wwr

Niestety Ziemkiewicz przeszedł na ciemną stronę mocy. Nic z niego już nie będzie. Szkoda go słuchać.

kar_mac
Gość
kar_mac

“Pecunia non olet”.

kar_mac
Gość
kar_mac

“wielkim autorytetem dla istotnej części naszego środowiska”.
Czym jest to WASZE środowisko, skoro sprzedajny redaktor jest “wielkim autorytetem”. Konserwatywni liberałowie mają własne autorytety i nie potrzebują poszukiwać ich wśród gnid!

Ziuk
Gość
Ziuk

PO A.D. 2019 jest znacznie gorsza od PiS. To już nie ta Platforma z 2005, która była centroprawicowa. Obecna Platforma to centrolew, piąta woda po kisielu, w 1/3 popłuczyny po starej SLD. Rosati, Piekarska, Cimoszewicz, Arłukowicz… Ekonomicznie są zbliżeni do PiS-u, a w kwestiach obyczajowych to postmodernistyczna lewica. PO co głosować na PO, skoro można na Biedronia?

Adam
Gość
Adam

Nie mówię, że dr. Mentzen nie ma racji. Jednak rozszerzając przedstawione analogie, wychodzi mi, że Konfederacje czeka droga Kukiza.

Liliana
Gość
Liliana

Co tu dyskutować? Kukiz przez 4 lata nie stworzył struktur w Polsce, Konfederacja ma i ciągle pracuje na różnych poziomach. Oni nie mają wolnego czasu. Zresztą czas pokaże.