fbpx

Mentzen: Do Sejmu weszły siły jawnie komunizujące

INFO: Konfederacja składa zawiadomienie do prokuratury na WCz. Włodzimierza Czarzastego i przedstawia wniosek o odwołanie go z funkcji wicemarszałka Sejmu.
 
– Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Pana Marszałka Włodzimierza Czarzastego, który z naszego punktu widzenia propaguje w Polsce ustrój totalitarny, skoro wyzwoleniem nazywa zaprowadzenie komunizmu na ziemiach, które zostały nam po dawnej Rzeczypospolitej. U nas propagowanie ustrojów totalitarnych jest przypomnę przestępstwem nie tylko kodeksowym ale i konstytucyjnym – powiedział WCz. Grzegorz Braun, poseł Konfederacji.

– Mamy z sytuacją niecodzienną. Wysoki funkcją w Sejmie polityk nazywa wkroczenie do Polski wojsk wrogo nastawionych do naszej państwowości, wyzwoleniem – stwierdził WCz. Krzysztof Bosak, poseł Konfederacji. – Pozwolę sobie przypomnieć, co według słownika języka polskiego oznacza słowo “wyzwolenie”, bo mam wrażenie, że lewica gubi już podstawowe znaczenia pojęć. “Wyzwolenie” to kres niewoli, odzyskanie niepodległości. “Wyzwolić” oznacza przywrócić wolność, niezależność. Ci, którzy walczyli pod hasłami wolności i niepodległości musieli przez kolejne wiele lat ukrywać się w lasach. Przypomnijmy, że tzw. “wyzwolenie” przyniosły Polsce terror NKWD – dodał.

 
– To, na co warto zwrócić też uwagę przy tej sprawie, która – jak widać – jest skandaliczna, to odpowiedzialność nie tylko samej lewicy za to kogo wystawiła na wicemarszałka Sejmu. Jest tu także drugi odpowiedzialny, a mówimy tu o PiS jako partii rządzącej, partii, która wybrała swoimi głosami tego marszałka Sejmu. Właśnie dlatego powstał wniosek o odwołanie Pana Czarzastego z funkcji wicemarszałka. Apelujemy do PiS o refleksję – podkreślił WCz. Michał Urbaniak, poseł Konfederacji.
 
– Wszyscy trzej liderzy lewicy okazują jawną sympatię do komunizmu. Włodzimierz Czarzasty pochwala żołnierzy Armii Czerwonej, która rzekomo wyzwoliła Polskę. Robert Biedroń robił sobie zdjęcia, gdzie na na jego lodówce były magnesy z Che Guevarą, czy też odpowiedzialnym za śmierć milionów osób, przewodniczącym Mao. Adrian Zadberg robił sobie zdjęcia w koszulce z Karolem Marksem. Ewidentnie do Sejmu weszły siły jawnie komunizujące. Wielkim nieszczęściem jest to, że głosami posłów PiS, jeden z tej trójki, czyli Włodzimierz Czarzasty, został wicemarszałkiem Sejmu – powiedział dr Sławomir Mentzen, wiceprezes partii KORWiN.
Źródło: Biuro Prasowe Konfederacji

61 thoughts on “Mentzen: Do Sejmu weszły siły jawnie komunizujące

 1. a jakie to ma teraz znaczenie ?
  kto był wtedy wrogiem a kto przyjacielem?
  Czy przyjaciółmi byli Brytyjczycy korumpując i sabotując każde działania urzędasów z Rządu Londyńskiego?
  Wyprowadzając Armię Andersa z Rosji ?
  A potem odmawiając uprawnień kombatanckich żołnierzom Korpusu Polskiego?
  Naturalnie, ze nie!

  Konfederacja robi niedźwiedzią przysługę Polsce, plując taki sposób na ruskich.
  Te kompulsywne młokosy zapewne nie wiedzą, że Rosja to nie Putin czy Miedźwiedziew ale 100 milionowy naród , który znowu otrzymał wiadomość otwartym tekstem, że krew ruskiego sałdata przelana była na marne i Polacy ich nie szanują.
  Tak , tylko tyle!
  A tam ” wojna ojczyźniana” to święta rzecz i tylko idiota jawnie depce patriotyczne uczucia narodu, jakim on by nie był.

  Jeszce trochę a Konfederacja zacznie biegać z k*tasem na czole jak to czynił onegdaj biłgorajski filozof.
  Wstyd!

  1. Moment “wojna ojczyźniana” na terenie innego kraju? A w 17 września to akurat przechodzili z tragarzami to i zabrali kilkaset tysięcy ludzi do siebie lub na tamten świat. Właśnie Ruscy rozumieją i szanują tylko silnego. Nikt nie opluwa zwykłych radzieckich żołnierzy, którzy w 90% nie mieli wyjścia.

 2. Konfederacja zaczyna naśladować PiS i zadręcza nas bzdetami. Jedni uważają, że sowieci nas wyzwolili, a inni że odbili Niemiaszkom, a kłótnia o to służy jedynie pisowi do odwracania uwagi od zbliżających się podwyżek cen energii elektrycznej, paliw itp.

 3. Nie wiem jakich wyborców chcecie tym ugrać, bo twardego betonu PiSowskiego to i tak nie przebijecie. Nie znacie ostatnich badań? Nie ma żadnego odpływu elektoratu PiSowskiego do KONFEDERACJI – nie wiem czy w ogóle jest jakiś odpływ elektoratu PiSowskiego, bo tej plebejskiej polakatolickiej partii elektoratu z wyborów na wybory przybywa. Nawet Michalkiewicz przy całej tej swojej radiomaryjnej narracji nie potrafił ich przekonać, to tym bardziej nie zrobicie tego wy. “Gdzie tam jakiś młokos będzie mi tu mówił, że PiS jest partią komunistyczną i lewicową”. No niestety dziś nawet Korwin musi się tłumaczyć za głupie wypowiedzi narodowców. Na razie libertarianie jeśli chcą wejść do sejmu to muszą startować z tą całą szurią, potem się zobaczy. Gdy SLD rządziło poprzednim razem to pozostawało w centrum, tak jak platforma, a przystawki od Zandberga, to zdecydowanie są ludzie którzy dążą do komunizmu, tak jak PiS. Ta Lewica to taka trochę dziwna koalicja, tak jak KONFEDERACJA, z jedenj strony umiarkowani centrowi liberałowie z dawnego SLD, a z drugiej strony skrajni komuniści z Razem, w Konfie znowu narodowi socjalisci z RN i skrajni libertarianie z partii KORWiN.

  youtu.be/fP42RMoaPac

 4. to teraz?! a wcześniej to nie?! a po `89 roku to kto siedzi w sejmie/senacie?! Rzymianie?!

 5. Gdzie pan Braun widział komunizm w PRL-u? Ja, a żyję już trochę, pamiętam jedynie socjalizm, zresztą nieudolnie wprowadzany np. na wsi, gdzie gospodarstwa indywidualne nadawały prym w rolnictwie.
  Pamiętam także straganiarzy, taksówkarzy, kwiaciarzy, szewców, krawcowe, stolarzy, szklarzy, malarzy, ślusarzy, tokarzy, hydraulików, introligatorów, zegarmistrzów, punkty naprawy AGD/RTV, repasacji pończoch, prywatne korepetycje bez VAT-u, przewodników turystycznych, wynajem kwater, kioski Ruch-u, ajentów stacji benzynowych, nie takie znów małe rzemiosło: warsztaty samochodowe, piekarnie, betoniarnie, stolarnie, zakłady tapicerskie, napraw sprzętu sportowego, sklepy zabawkarskie, szklarnie – wszystko prywatne w tym komunizmie. Nawet stawiano domy jednorodzinne i posiadano własne działki. To pewnie był komunizm +.

  Zaś co do negowania wyzwolenia: ja to rozumiem przede wszystkim jako uratowanie życia substancji biologicznej narodu. Albowiem pod rządami Niemców naród niegermański mógł oczekiwać swojego istnienia w horyzoncie co najwyżej 50 lat. Jakoś za tzw. komuny doczekaliśmy się 1000 szkół na tysiąclecie Polski, swobodnego korzystania z ośrodków krzewienia dowolnej wiary religijnej. Nikt mnie w szkole nie rusyfikował, ani nie wyganiał z lekcji religii mówiąc, że to opium dla mas. Krajowe zabytki były przypisane do co większych zakładów pracy, których środki służyły renowacji, czego efekty następnie regularnie podziwialiśmy jako dziatwa szkolna. Zresztą w samą porę, bo po odzyskaniu prawdziwej niepodległości po 89-tym połowa z tych zabytków przeistoczyła się w ruinę. Niedobrzy Rosjanie przez roztargnienie nie nadążali wszystkiego zabierać, wiec z roku na rok korzystaliśmy z coraz szerszej bazy turystyczno-rekreacyjnej, ciesząc się tanim, dotowanym przez ludzi pracy, transportem masowym, a nawet rosnącą motoryzacją indywidualną. Cichcem, żeby Breżniew nie widział, pobudowaliśmy tyle mieszkań, że jeszcze dzisiaj trwają boje, kto zamieszka na postPRL-owskim osiedlu, bo tam jakby ciut więcej miejsca, rozplanowanie przestrzenne jakby ciut lepsze, a mieszkania o dziwo jakby ciut solidniejsze.
  W ogóle zestawiając krajobraz Polski z roku 1945 i – powiedzmy – z lat 70-tych, czy 80-tych przez ten komunizm pan Braun nie widzi w ogóle różnic: tu i tu ciągle ruiny. Ludzie też się nie rodzą. Najwyraźniej kolejne pokolenie kacapów straciło skuteczność działania, bo odpuścili nam bez walki zarówno wstąpienie do UE, jak i do NATO. Od tej pory z kopyta odbudowaliśmy kraj ze zniszczeń wojennych i powojennych, oddychamy pełną piersią i już nikt nam nie mówi, co mamy robić.

  1. Świetnie napisane. Co do “komunizmu w PRL” – no cóż, historię piszą zwycięzcy, dlatego językiem powszechnym stał się język propagandowy opozycji PRL.

  2. To co “jarko” pamięta to okres kiedy już odpuszczono wprowadzanie komunizmu, czyli Gierek i później. Ale od początku:
   – wyzwolenie było przy okazji zemsty Stalina na Niemcach za zdradę i Polska była traktowana jako trofeum, podobnie jak kresy zajęte 17.IX.1939. co też podobno było “wyzwoleniem”. Fakt, nie było planów fizycznej eksterminacji ale tylko śmierć Stalina i powolna erozja systemu ocaliły nas przed docelowym pozbawieniem tożsamości narodowej. To oczywiście lepiej niż fizyczna zagłada, ale też Niemcy mogli funkcjonować jako “rasa panów” tylko przy zachowaniu istnienia “podludzi”. No, nikt niby na siłę nie rusyfikował ale w szkołach z języków obcych był tylko rosyjski (no, w liceach był niemiecki bo DDR był sojusznikiem). Dopiero za Gierka do liceów wszedł angielski ale nie miał kto go uczyć, nie mówiąc o innych językach.
   – przedstawianie “porażek” komuny w realizacji swoich celów ideowych, porażek wynikających z cech naszej nacji, nieudolnej realizacji i utopijności ideologii, a nie z celowych działań rządzących jest mąceniem w głowach. Np. kolektywizacja się nie udała bo chłopi nie po to dali się przekupić reformą rolną, żeby zaraz oddać dobrowolnie ziemię kołchozom zwanym PGR itd. Z tym budownictwem też nie do końca, wielka płyta jeszcze stoi bo projektanci przyjęli wyższe wsp. bezpieczeństwa a nie dlatego że to to takie solidne (glazurnicy wiedzą że ciężko tam o pion i poziom, a w ściankach działowych trafi się zagipsowana gazeta), a ludzie są chętni na nią bo jest taniej niż nówka u dewelopera.
   – jarko gloryfikuje komunę bo był wtedy zapewne piękny i młody, zapominając że zostawaliśmy w tyle w stosunku do całego świata choć za Gierka wolno już było się bez przeszkód modlić, a mentalnie przerobiono nas na wyborców pisu.

   1. Hmmm, tylko co to znaczy “pozbawienie tożsamości narodowej”, jakiś frazes, ZSRR nikogo nie pozbawiał narodowości, a wręcz przeciwnie – monolityczne Imperium Rosyjskie podzielił na narodowe republiki, z których wiele po raz pierwszy w historii w ogóle miało szansę zaistnieć, a także tylko dzięki rozpadowi ZSRR istnieją dziś jako niezależne państwa.

   2. Dobre szczegółowe podsumowanie Nonick! Ludzie zdają się pamiętać komunę przez pryzmat filmów Barei. Zapominając o kolejkach po papier toaletowy, kartkach na mięso i zbrodniach ubeków, którzy katowali niczym gestapowcy prawdziwych opozycjonistów.

  3. Gdyby Stalin nie zdechł w 53, albo Berii udało się przejąć władzę to nie wiem czy byśmy lepiej żyli niż za okupacji niemieckiej. Tylko przypomnę że “wyzwoliciele” Auschwitz otworzyli je już następnego dnia. Nie można mówić o wyzwoleniu bo go było. Została do nas przywleczona czerwona zaraza na radzieckich bagnetach. Kto był przeciw kończył z wyrwanymi paznokciami w masowej mogile. Nie możesz porównać PRL lat 70tych z latami 39-44. Porównaj 45-53… Będzie prawie to samo

 6. Panie Bosak, chyba Panu wywiało rozumek na windsurfingu, Armia Czerwona idąc na Berlin nie wkroczyła do żadnej “Polski”, bo takowego państwa wówczas nie było na mapie, tylko do Generalnego Gubernatorstwa i III Rzeszy, a dopiero po wojnie odrodziło się niepodległe państwo polskie o nazwie PRL. Tak, niepodległe – PRL był sojusznikiem ZSRR, ale nie należał do ZSRR, zaś III RP należy do UE, więc każdy, kto uważa, że żyje w niepodległym państwie (a twierdzą tak m.in. uczestnicy “marszów niepodległości”), tym bardziej musi uznać, że niepodległy był PRL, czyli Polska została jednak wyzwolona. Takie są fakty, a z faktami się nie dyskutuje.

  1. Jasno i klarownie. I niech konfederacja się tym nie zajmuje a zajmie się obniżeniem podatków.

  2. Niepodległe PRL 🤣 przynajmniej nie piszesz o wyzwoleniu. Państwo można porównać do domu. Gdy ktoś zajmie ci dom siłą, zabije ojca a twoją rodzinę ograbi. Do tego będziesz miał go “na karku” 24/7 to nie masz już domu. Potem przyjdzie drugi i przepędzi pierwszego. Ale tego zgwałci twoją siostrę i zabije matkę. Również zostanie u ciebie w domu. To czy rzeczywiście ten dom należy do ciebie? Czy ten człowiek jest twoim wyzwolicielem?

 7. Proponował bym skupienie się na sprawach merytorycznych i programowych. Czyli obniżaniu podatków. Bo PSL wyprzedza Panów o 2 długości w tym zakresie.

 8. Etyczka z piekła rodem

  „Gwałcił i Mieszko, i Napoleon…”
  Romek Polański też? – Chyba nie on…
  „Żołnierze winni gwałtów wyklęci…”
  A pederaści? – nie, bo są święci!

  A policjanci w gettach żydowscy?
  NKWDziści? Żołnierze prości
  Armii Czerwonej oraz rabini
  Z Nowego Yorku?… Nie, ich nie wini

  Magda Środzina. Lecz wini księży:
  „Kościół – on gwałci nas i ciemięży!!!”
  (Myślę, że Madzia tęskni za wzwodem.
  Fantazje – one piekła powodem!)

  https:
  //dorzeczy.pl/kraj/122341/sroda-rozgrzesza-polanskiego-gwalcicielami-byli-zapewne-i-mieszko-i-i-napoleon-i-niejeden-zolnierz-wyklety.html

  1. aż nie wierzę,ze takie banialuki pani Środy mogły powstać w głowie elity intelektualnej.
   Ona albo udaje głupią, albo nie.

 9. “magnesy z Che Guevarą” to zauważyli a jakoś nie zauważyli, że od czterech lat w Polsce rządzi partia, która przeprowadza nacjonalizację różnych przedsiębiorstw poczynając od banków, po wyciągi narciarskie. Która zabrania ludziom robienia zakupów wtedy, kiedy oni chcą, która ograniczyła obrót ziemią, ingeruje w prawa własności w branży farmaceutycznej itd. Która usuwa niezależnych sędziów a na ich miejsce mianuje byłych komunistycznych prokuratorów. I to nie jest partia Czarzastego, Biedronia i Zandberga.
  Jesteście tacy odważni do walki z komuną, to walczcie z prawdziwą komuną a nie z kawiorową lewicą, która tutaj nigdy nie dojdzie do władzy i której działalność ogranicza się do zakładania niewłaściwych koszulek.

  1. Kwik PO-wca oderwanego od koryta. JEDYNA różnica miedzy socjalistami z PiS a socjalistami z PO jest taka, że PiS jest partią narodowo-socjalistyczną, a PO to eurosocjaliści. I TYLE!!

   1. Nie ma komuny, nie ma komunistycznych sędziów, nie ma WSI tak samo jak Izraelici nie mają bombek atomowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.