Mentzen: Do Sejmu weszły siły jawnie komunizujące

INFO: Konfederacja składa zawiadomienie do prokuratury na WCz. Włodzimierza Czarzastego i przedstawia wniosek o odwołanie go z funkcji wicemarszałka Sejmu.
 
– Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Pana Marszałka Włodzimierza Czarzastego, który z naszego punktu widzenia propaguje w Polsce ustrój totalitarny, skoro wyzwoleniem nazywa zaprowadzenie komunizmu na ziemiach, które zostały nam po dawnej Rzeczypospolitej. U nas propagowanie ustrojów totalitarnych jest przypomnę przestępstwem nie tylko kodeksowym ale i konstytucyjnym – powiedział WCz. Grzegorz Braun, poseł Konfederacji.

– Mamy z sytuacją niecodzienną. Wysoki funkcją w Sejmie polityk nazywa wkroczenie do Polski wojsk wrogo nastawionych do naszej państwowości, wyzwoleniem – stwierdził WCz. Krzysztof Bosak, poseł Konfederacji. – Pozwolę sobie przypomnieć, co według słownika języka polskiego oznacza słowo “wyzwolenie”, bo mam wrażenie, że lewica gubi już podstawowe znaczenia pojęć. “Wyzwolenie” to kres niewoli, odzyskanie niepodległości. “Wyzwolić” oznacza przywrócić wolność, niezależność. Ci, którzy walczyli pod hasłami wolności i niepodległości musieli przez kolejne wiele lat ukrywać się w lasach. Przypomnijmy, że tzw. “wyzwolenie” przyniosły Polsce terror NKWD – dodał.

 
– To, na co warto zwrócić też uwagę przy tej sprawie, która – jak widać – jest skandaliczna, to odpowiedzialność nie tylko samej lewicy za to kogo wystawiła na wicemarszałka Sejmu. Jest tu także drugi odpowiedzialny, a mówimy tu o PiS jako partii rządzącej, partii, która wybrała swoimi głosami tego marszałka Sejmu. Właśnie dlatego powstał wniosek o odwołanie Pana Czarzastego z funkcji wicemarszałka. Apelujemy do PiS o refleksję – podkreślił WCz. Michał Urbaniak, poseł Konfederacji.
 
– Wszyscy trzej liderzy lewicy okazują jawną sympatię do komunizmu. Włodzimierz Czarzasty pochwala żołnierzy Armii Czerwonej, która rzekomo wyzwoliła Polskę. Robert Biedroń robił sobie zdjęcia, gdzie na na jego lodówce były magnesy z Che Guevarą, czy też odpowiedzialnym za śmierć milionów osób, przewodniczącym Mao. Adrian Zadberg robił sobie zdjęcia w koszulce z Karolem Marksem. Ewidentnie do Sejmu weszły siły jawnie komunizujące. Wielkim nieszczęściem jest to, że głosami posłów PiS, jeden z tej trójki, czyli Włodzimierz Czarzasty, został wicemarszałkiem Sejmu – powiedział dr Sławomir Mentzen, wiceprezes partii KORWiN.
Źródło: Biuro Prasowe Konfederacji
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

23
Dodaj komentarz

avatar
10 Tematy komentarzy
13 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
15 Autorzy komentarzy
Dyrektor Psychiatrykachris.roadsinceritasNonickJanek Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
chris.road
Użytkownik
chris.road

a jakie to ma teraz znaczenie ? kto był wtedy wrogiem a kto przyjacielem? Czy przyjaciółmi byli Brytyjczycy korumpując i sabotując każde działania urzędasów z Rządu Londyńskiego? Wyprowadzając Armię Andersa z Rosji ? A potem odmawiając uprawnień kombatanckich żołnierzom Korpusu Polskiego? Naturalnie, ze nie! Konfederacja robi niedźwiedzią przysługę Polsce, plując taki sposób na ruskich. Te kompulsywne młokosy zapewne nie wiedzą, że Rosja to nie Putin czy Miedźwiedziew ale 100 milionowy naród , który znowu otrzymał wiadomość otwartym tekstem, że krew ruskiego sałdata przelana była na marne i Polacy ich nie szanują. Tak , tylko tyle! A tam ” wojna ojczyźniana”… Czytaj więcej »

Dyrektor Psychiatryka
Gość
Dyrektor Psychiatryka

Moment “wojna ojczyźniana” na terenie innego kraju? A w 17 września to akurat przechodzili z tragarzami to i zabrali kilkaset tysięcy ludzi do siebie lub na tamten świat. Właśnie Ruscy rozumieją i szanują tylko silnego. Nikt nie opluwa zwykłych radzieckich żołnierzy, którzy w 90% nie mieli wyjścia.

Janek
Gość
Janek

Konfederacja zaczyna naśladować PiS i zadręcza nas bzdetami. Jedni uważają, że sowieci nas wyzwolili, a inni że odbili Niemiaszkom, a kłótnia o to służy jedynie pisowi do odwracania uwagi od zbliżających się podwyżek cen energii elektrycznej, paliw itp.

PiS to nie jest centrum, tylko lewica
Gość
PiS to nie jest centrum, tylko lewica

Nie wiem jakich wyborców chcecie tym ugrać, bo twardego betonu PiSowskiego to i tak nie przebijecie. Nie znacie ostatnich badań? Nie ma żadnego odpływu elektoratu PiSowskiego do KONFEDERACJI – nie wiem czy w ogóle jest jakiś odpływ elektoratu PiSowskiego, bo tej plebejskiej polakatolickiej partii elektoratu z wyborów na wybory przybywa. Nawet Michalkiewicz przy całej tej swojej radiomaryjnej narracji nie potrafił ich przekonać, to tym bardziej nie zrobicie tego wy. “Gdzie tam jakiś młokos będzie mi tu mówił, że PiS jest partią komunistyczną i lewicową”. No niestety dziś nawet Korwin musi się tłumaczyć za głupie wypowiedzi narodowców. Na razie libertarianie jeśli… Czytaj więcej »

Piotr Grembowicz
Gość
Piotr Grembowicz

to teraz?! a wcześniej to nie?! a po `89 roku to kto siedzi w sejmie/senacie?! Rzymianie?!

jarko
Użytkownik
jarko

Gdzie pan Braun widział komunizm w PRL-u? Ja, a żyję już trochę, pamiętam jedynie socjalizm, zresztą nieudolnie wprowadzany np. na wsi, gdzie gospodarstwa indywidualne nadawały prym w rolnictwie. Pamiętam także straganiarzy, taksówkarzy, kwiaciarzy, szewców, krawcowe, stolarzy, szklarzy, malarzy, ślusarzy, tokarzy, hydraulików, introligatorów, zegarmistrzów, punkty naprawy AGD/RTV, repasacji pończoch, prywatne korepetycje bez VAT-u, przewodników turystycznych, wynajem kwater, kioski Ruch-u, ajentów stacji benzynowych, nie takie znów małe rzemiosło: warsztaty samochodowe, piekarnie, betoniarnie, stolarnie, zakłady tapicerskie, napraw sprzętu sportowego, sklepy zabawkarskie, szklarnie – wszystko prywatne w tym komunizmie. Nawet stawiano domy jednorodzinne i posiadano własne działki. To pewnie był komunizm +. Zaś co… Czytaj więcej »

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Świetnie napisane. Co do “komunizmu w PRL” – no cóż, historię piszą zwycięzcy, dlatego językiem powszechnym stał się język propagandowy opozycji PRL.

Nonick
Gość
Nonick

To co “jarko” pamięta to okres kiedy już odpuszczono wprowadzanie komunizmu, czyli Gierek i później. Ale od początku: – wyzwolenie było przy okazji zemsty Stalina na Niemcach za zdradę i Polska była traktowana jako trofeum, podobnie jak kresy zajęte 17.IX.1939. co też podobno było “wyzwoleniem”. Fakt, nie było planów fizycznej eksterminacji ale tylko śmierć Stalina i powolna erozja systemu ocaliły nas przed docelowym pozbawieniem tożsamości narodowej. To oczywiście lepiej niż fizyczna zagłada, ale też Niemcy mogli funkcjonować jako “rasa panów” tylko przy zachowaniu istnienia “podludzi”. No, nikt niby na siłę nie rusyfikował ale w szkołach z języków obcych był tylko… Czytaj więcej »

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Hmmm, tylko co to znaczy “pozbawienie tożsamości narodowej”, jakiś frazes, ZSRR nikogo nie pozbawiał narodowości, a wręcz przeciwnie – monolityczne Imperium Rosyjskie podzielił na narodowe republiki, z których wiele po raz pierwszy w historii w ogóle miało szansę zaistnieć, a także tylko dzięki rozpadowi ZSRR istnieją dziś jako niezależne państwa.

Dyrektor Psychiatryka
Gość
Dyrektor Psychiatryka

Dobre szczegółowe podsumowanie Nonick! Ludzie zdają się pamiętać komunę przez pryzmat filmów Barei. Zapominając o kolejkach po papier toaletowy, kartkach na mięso i zbrodniach ubeków, którzy katowali niczym gestapowcy prawdziwych opozycjonistów.

Dyrektor Psychiatryka
Gość
Dyrektor Psychiatryka

Gdyby Stalin nie zdechł w 53, albo Berii udało się przejąć władzę to nie wiem czy byśmy lepiej żyli niż za okupacji niemieckiej. Tylko przypomnę że “wyzwoliciele” Auschwitz otworzyli je już następnego dnia. Nie można mówić o wyzwoleniu bo go było. Została do nas przywleczona czerwona zaraza na radzieckich bagnetach. Kto był przeciw kończył z wyrwanymi paznokciami w masowej mogile. Nie możesz porównać PRL lat 70tych z latami 39-44. Porównaj 45-53… Będzie prawie to samo

Dyrektor Psychiatryka
Gość
Dyrektor Psychiatryka

*Nie można mówić o wyzwoleniu bo go nie było.

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Panie Bosak, chyba Panu wywiało rozumek na windsurfingu, Armia Czerwona idąc na Berlin nie wkroczyła do żadnej “Polski”, bo takowego państwa wówczas nie było na mapie, tylko do Generalnego Gubernatorstwa i III Rzeszy, a dopiero po wojnie odrodziło się niepodległe państwo polskie o nazwie PRL. Tak, niepodległe – PRL był sojusznikiem ZSRR, ale nie należał do ZSRR, zaś III RP należy do UE, więc każdy, kto uważa, że żyje w niepodległym państwie (a twierdzą tak m.in. uczestnicy “marszów niepodległości”), tym bardziej musi uznać, że niepodległy był PRL, czyli Polska została jednak wyzwolona. Takie są fakty, a z faktami się nie… Czytaj więcej »

Cyprian
Gość
Cyprian

Masz rację, Sovieci wkroczyli do III RP i przyłączyli ją do Unii Gejropejskiej

Jan
Gość
Jan

Jasno i klarownie. I niech konfederacja się tym nie zajmuje a zajmie się obniżeniem podatków.

Dyrektor Psychiatryka
Gość
Dyrektor Psychiatryka

Niepodległe PRL 🤣 przynajmniej nie piszesz o wyzwoleniu. Państwo można porównać do domu. Gdy ktoś zajmie ci dom siłą, zabije ojca a twoją rodzinę ograbi. Do tego będziesz miał go “na karku” 24/7 to nie masz już domu. Potem przyjdzie drugi i przepędzi pierwszego. Ale tego zgwałci twoją siostrę i zabije matkę. Również zostanie u ciebie w domu. To czy rzeczywiście ten dom należy do ciebie? Czy ten człowiek jest twoim wyzwolicielem?

Korwinosław
Gość
Korwinosław

Proponował bym skupienie się na sprawach merytorycznych i programowych. Czyli obniżaniu podatków. Bo PSL wyprzedza Panów o 2 długości w tym zakresie.

klioes vel pislamista
Gość
klioes vel pislamista

Etyczka z piekła rodem

„Gwałcił i Mieszko, i Napoleon…”
Romek Polański też? – Chyba nie on…
„Żołnierze winni gwałtów wyklęci…”
A pederaści? – nie, bo są święci!

A policjanci w gettach żydowscy?
NKWDziści? Żołnierze prości
Armii Czerwonej oraz rabini
Z Nowego Yorku?… Nie, ich nie wini

Magda Środzina. Lecz wini księży:
„Kościół – on gwałci nas i ciemięży!!!”
(Myślę, że Madzia tęskni za wzwodem.
Fantazje – one piekła powodem!)

https:
//dorzeczy.pl/kraj/122341/sroda-rozgrzesza-polanskiego-gwalcicielami-byli-zapewne-i-mieszko-i-i-napoleon-i-niejeden-zolnierz-wyklety.html

chris.road
Użytkownik
chris.road

aż nie wierzę,ze takie banialuki pani Środy mogły powstać w głowie elity intelektualnej.
Ona albo udaje głupią, albo nie.

krakus
Użytkownik
krakus

KON-STY-TU-CJA!

sariusz
Użytkownik
sariusz

“magnesy z Che Guevarą” to zauważyli a jakoś nie zauważyli, że od czterech lat w Polsce rządzi partia, która przeprowadza nacjonalizację różnych przedsiębiorstw poczynając od banków, po wyciągi narciarskie. Która zabrania ludziom robienia zakupów wtedy, kiedy oni chcą, która ograniczyła obrót ziemią, ingeruje w prawa własności w branży farmaceutycznej itd. Która usuwa niezależnych sędziów a na ich miejsce mianuje byłych komunistycznych prokuratorów. I to nie jest partia Czarzastego, Biedronia i Zandberga. Jesteście tacy odważni do walki z komuną, to walczcie z prawdziwą komuną a nie z kawiorową lewicą, która tutaj nigdy nie dojdzie do władzy i której działalność ogranicza się… Czytaj więcej »

Paweł
Użytkownik
Paweł

Kwik PO-wca oderwanego od koryta. JEDYNA różnica miedzy socjalistami z PiS a socjalistami z PO jest taka, że PiS jest partią narodowo-socjalistyczną, a PO to eurosocjaliści. I TYLE!!

Cyprian
Gość
Cyprian

Nie ma komuny, nie ma komunistycznych sędziów, nie ma WSI tak samo jak Izraelici nie mają bombek atomowych.