fbpx

Macierewicz wsadził szpilę Konfederacji

OPINIA: Wyborcy Konfederacji to są ludzie bardzo patriotyczni, tylko z małym rozeznaniem rzeczywistości – powiedział WCz. Antoni Macierewicz, poseł PiS.

 

– Młodzież, która na nich głosowała to najlepsi synowie i córki polskiej ziemi. To są ludzie bardzo patriotyczni, tylko z małym rozeznaniem rzeczywistości – stwierdził o zwolennikach Konfederacji p. Macierewicz.

Były minister podkreślił, że politycy Konfederacji “mieli reprezentować bardzo radykalny, prosty, jasny interes niepodległościowy, narodowy, katolicki Rzeczypospolitej Polskiej”. Zaznaczył jednak, że głosowanie ws. nowelizacji ustaw sądowych “pokazało, że w sytuacji, w której w istocie ważyła się suwerenność Polski (…), to ludzie Konfederacji, na których głosowano, jako na patriotyczną formację, stanęli przeciwko temu”.

– To było pokazanie, jakie są rzeczywiste intencje tych polityków. Wypromowali się radykalnymi hasłami, ale w praktycznym działaniu politycznym stanęli po stronie PO i po stronie Lewicy – powiedział.

P. Macierewicz zastrzegł, że jedno głosowanie bywa pomyłką, błędem lub nieporozumieniem.

– Poczekajmy, jak będzie dalej. Nie wszystkich należy traktować w jednakowy sposób. Jednak przyjmuję to zachowanie jako ostrzeżenie co do ich rzeczywistych intencji i ich rzeczywistej polityki – powiedział p. Macierewicz.

 

Zobacz także: Liderzy Konfederacji nie pozostawili suchej nitki na PiS-ie

 

Źródło: rp.pl

59 thoughts on “Macierewicz wsadził szpilę Konfederacji

 1. Narodowy Test Inteligencji 2004,
  uśredniony IQ elektoratów:

  UPR – 100,2
  PO – 97,5
  PiS – 95,2
  apolityczni – 93,0
  SLD – 92,4
  LPR – 91,6
  PSL – 90,0
  Samoobrona – 88,3

 2. Tego szechteremitę-syjonistę cenię za WOT. Na resztę spuśćmy zasłonę milczenia.

 3. Macierewicz ma trochę racji, młodzież Konfederacji jest bardzo głupiutka i nabiera się na skrajnie idiotyczne hasła typu jednoczesne obniżenie wieku emerytalnego połączone z dobrowolnością składek ZUS, albo zachowanie wszelkich przywilejów socjalnych wraz z obniżką podatków i zakazem zadłużania państwa. Przecież nawet średnio rozgarnięty przedszkolak się nie nabierze na coś równie debilnego.

  1. Nie tylko przedszkolacy, ale 80% dorosłych nabiera się na to, że wzrost socjalu zwiększy bogactwo, a obciążeń nie zwiększy. Tym się różnią korwiniści od motłochu. Bo znają konsekwencje. Wiedzą, że niskie podatki z automatu ucinają socjal i nie ma co nawet wspominać. A dobrowolność składek zusowskich (jedyna możliwa w ogóle droga reformy emerytur), nie likwiduje wypłat emerytur, a likwiduje przymus składek. A na spłatę zadłużenia emerytalnego państwa, zrobi się podatek kwotowy na spłatę tego zadłużenia, który będzie co roku malał. Wraz ze śmiercią ostatniego emeryta systemu, podatek zostanie zlikwidowany. Gdzie jest to niezrozumiałe, czego się ciągle czepiasz?

   1. “niskie podatki z automatu ucinają socjal” Nie. Współczesne państwo ma nieograniczone możliwości taniego pożyczania pieniędzy (które będą musiały być spłacane dopiero za kilkadziesiąt lat) a w ostateczności nieograniczonego kreowania pieniądza za cenę inflacji. I tak będzie, gdy będziemy obniżać podatki bez obniżania wydatków. Tu nie ma żadnego automatu.

    1. Jest automat, bo państwo nie ma nieograniczonych możliwości taniego pożyczania pieniądza. Ok, ma duże możliwości, ale granicą jest nieakceptowalna inflacja, wzrost wiedzy społecznej (wątpliwe) i ostatecznie bankructwo państwa. To jest tak kiedy lewicowiec typu pis mówi że da, to ukrywa, że zabierze. Kiedy korwinista mówi, że nie zabierze, to oczywistym jest i dla wszystkich zainteresowanych jasnym, że nie będzie rozdawał. Stąd mała popularność korwinizmu w społeczeństwie, bo ludzie myślą, że skoro nie zabierze, to z czego szkoły, żłobki, drogi, piekarnie… Akurat piekarnie nie (wszystkie prywatne), ale ten typ “myślenia” wcale piekarni nie wyklucza. P.S. Ciasto się upiekło, więc kończę “internety”. Wesołych Świat!

     1. Korwiniści mówią to, co w danym momencie jest najwygodniejsze. Kiedy mowa jest o podatkach, to mówią, że obniżą, a jak mowa jest o socjalu to mówią, że go zostawią, bo “państwo obiecało”. Dopóki jest się w opozycji, to sobie można tak mówić, papier wszystko przyjmie. Wesołych wzajemnie.

     2. O socjalu zawsze mówią żeby go zlikwidować. Bredzisz tępa PiSdo.

     3. Czy JKM awanturował się o przywrócenie wcześniej obowiązującego wieku emerytalnego – tak, czy nie?

     4. to nie ma nic do rzeczy tępa PiSdo.

     5. Dla takiego chłoptasia na garnuszku mamusi pewnie nie ma, ale na przykład ja co miesiąc obrywam po kieszeni na ten i inne dyrdymały socjalizmu.

     6. Dla kogo? 😀 Masz urojenia i w dodatku siedzisz na portalu Korwina – zupełnie jakbyś miał ból dupy i nie miał ciekawszych rzeczy do roboty. Sam jesteś PiSdą popierającą 500+.

  2. Idiotą to jesteś ty. Nie będzie żadnych przywilejów socjalnych PiSdo niedojebana. Narodowi idioci w tym klubie gówno mają do powiedzenia w tej kwestii, bo stanowią mniejszość.

  3. Tak na pewno ktoś oderwany od rzeczywistości może mieć rację, jego słowa są warte tyle co twoje – czyli nic.

 4. Ciekaw jestem , jak wielu sympatyków Konfederacji wierzy w brednie o zamachu serwowane przez tego szkodnika? Podejrzewam, że wielu…

  1. Podejrzewam, że prawie nikt. Jego postrzeganie rzeczywistości, jest sprzeczne z rzeczywistością.

   1. A nie wiesz przypadkiem, kto wyreżyserował film pt. “Zamach smoleński”? Ja wiem. Grzegorz Braun.

    1. “Smoleńsk” reżyserował Antoni Krauze, a “Zamach smoleński”, to na filmwebie nie ma.

     1. Pierwszy z trzech odcinków cyklu dokumentalnego pt. ‘Zamach smoleński’ w reżyserii Grzegorza Brauna z 2015 roku. Jeśli chcesz aby powstały kolejne części wesprzyj autora filmu i przekaż darowiznę na rzecz Fundacji Osuchowa:
      https://www.youtube.com/watch?v=mg0g_gqPfCA

     2. Fakt, jest. To dowodzi, że fundamentalista religijny, musi mieć nie po kolei w głowie. To też wskazuje, że dead_kaczynskis miał rację. Dużo sympatyków konfederacji, może wierzyć w brednie o zamachu. Z przykrością zwracam honor.

     3. Nie można zwrócić honoru komuś, kto go nie ma, np Bolkowi

  2. Ja też nie wierzę w to, żeby Putin chciał się poświęcać dla Polski.

  3. Tylu bandytów socjalistycznych rozjebanych w jednym miejscu, trzeba być prawdziwym patriotą żeby czegoś takiego dokonać.

 5. Źle się bawicie Końfederaci. Wujek Antoś jest z was niezadowolony. Żeby was nie wyp…dzielił z piaskownicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.