fbpx

Ks. Isakowicz-Zaleski: Unia ma dziś wymiar antychrześcijański

OPINIA: Unia staje się coraz bardziej lewicowa i co gorsza nietolerancyjna wobec niepoprawnych poglądów – powiedział w rozmowie z portalem dorzeczy.pl ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

 

– To jest już tak szeroka gama wszelakich zakazów i nakazów, że otwartym jest pytanie, jak daleko w tym się Unia posunie. Oczywiście pozytywy, jak możliwość współpracy, troska o wspólne bezpieczeństwo są nie do przecenienia. Ale ideologia jest nie do przyjęcia. Mówiąc w skrócie – Unia jako szeroka współpraca ekonomiczna, gospodarcza – tak. Jako ideologia – absolutnie nie! – podkreślił ks. Isakowicz-Zaleski. – Ta ideologia, która dominuje dziś w Unii Europejskiej jest wręcz antychrześcijańska. I partie, które mają co prawda w swych nazwach słowo “chrześcijańska”, z chrześcijaństwem nie mają nic wspólnego. A największym złem jest „poprawność polityczna”. Trudno jest zdefiniować pewne zjawiska, gdy o pewnych rzeczach w ogóle nie można mówić. Byłem dwa tygodnie we Francji, gdzie spędzałem święta z tamtejszymi chrześcijanami. Oni mówią wprost, że ta polityka jest wyraźnie dyskryminacyjna wobec chrześcijan – dodał.

 

Źródło: dorzeczy.pl

68 thoughts on “Ks. Isakowicz-Zaleski: Unia ma dziś wymiar antychrześcijański

  1. Pingback: Urban Nido
  2. Pingback: 메이저토토
  3. Pingback: website here
  4. “Trudno jest zdefiniować pewne zjawiska, gdy o pewnych rzeczach w ogóle NIE MOŻNA MÓWIĆ. Byłem dwa tygodnie we Francji, gdzie spędzałem święta z tamtejszymi chrześcijanami. Oni MÓWIĄ WPROST, że ta polityka jest wyraźnie dyskryminacyjna wobec chrześcijan – dodał.”
    Nie można mówić, ale o tym mówią wprost. A sam ksiądz mówi o tym w rozmowie z portalem, która to rozmowa odbywa się na terytorium UE. Portal to publikuje a inne portale kopiują. Rzeczywiście nie można mówić.

    1. Widocznie nie powiedział wszystkiego, co chciałby powiedzieć. Ciekawe czego chrześcijańskiego nie wolno mówić? Pewnie chodziło mu o coś rasistowskiego lub antysemickiego. Podobno w laickiej Francji nie wolno nawet powiedzieć “Polacy do gazu”. Ot, terror politycznej poprawności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.