Korwin-Mikke: To, co chce zrobić PiS jest przerażające

OPINIA: WCz. Janusz Korwin-Mikke odniósł się do planów odwołania p. Mariana Banasia z funkcji prezesa NIK, w przypadku jeśli sam nie poda się do dymisji – podaje polsatnews.pl.

 

– To mnie przeraża, że PiS mówi, że albo się zmieni ustawę, żeby pana Banasia odwołać, a może zmieni konstytucję, żeby pana Banasia odwołać. To jest coś przerażającego. Prawo ma działać wstecz – zauważył JKM. – Jest bardzo niedobrze, że pan Banaś pozostanie dalej szefem NIK-u, ale jak się sam nie zmieni, to trudno – dodał.

 

Zobacz także: Szef NIK nie chce oddać stołka

 

Źródło: polsatnews.pl

 

 

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

25
Dodaj komentarz

avatar
4 Tematy komentarzy
21 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
12 Autorzy komentarzy
sinceritasNonickPiS to nie jest centrum, tylko lewicakar_macleda16 Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr Grembowicz
Gość
Piotr Grembowicz

Tak, prawo nie działa wstecz (jedna ze starych zasad prawa rzymskiego), a M. Banaś jest niewinny póki co… jeszcze… a co właściwie złego zrobił, gdzie złamał prawo, co ukradł, oszukał, zabił?! konkretnie!
Ten cały cyrk obecnie to jest raczej efekt kretyńskiej PC, poprawności politycznej, żeby szybciutko posprzątać, zanim się… pobrudziło, żeby tylko ktoś, czego nie powiedział, nie nagadał, nie obsmarkał zgroza i dno demosracji i socjalizmu Systemu, Ustroju, Państwa i Władzy!!

chris.road
Użytkownik
chris.road

w normalnym kraju, urzędasy poszliby do sądu , który posadziliby chwasta do pierdla, jeżeli to przestępca jest
“…Ustawa o NIK
Art. 17.
1. Sejm odwołuje Prezesa Najwyższej Izby Kontroli, jeżeli:
…3) został on skazany prawomocnym wyrokiem sądu za popełnienie przestępstwa…”

Ale w tym rozbujanym przez esbecję biednym kraju niczego nie można przewidzieć a już wyroku niezawisłego sądu – na pewno, także urzędasy tkwią we własnych sidłach.

Pan Janusz zaczyna używać dziwnych słów : ” przerażające, straszne” zamiast logicznej wyrażać poglądy normalnych ludzi.

kar_mac
Gość
kar_mac

Pan wyraził swoja opinię, a JKM swoją.

Nonick
Gość
Nonick

I tak, być może, się stanie – ważniejsze niż to CO orzeknie niezawisły sąd (to będzie zależeć od materiału dowodowego) tylko KIEDY. A sąd nie zrobi nic dopóki prokuratura nie wniesie aktu oskarżenia. A czy, kiedy i co prokuratura “wniesie” to będzie zależeć od ministra. A co zadysponuje minister to będzie zależeć od tego, co się będzie bardziej opłacało pisowi w kontekście np. wyborów prezydenckich. Już teraz viceziobro wójcik u Olejnik mantrował “sprawajestwprokuraturze, sprawajestwprokuraturze, sprawajest….” – podobnie jak w sprawie publikacji “list poparcia”: “sprawajesturzecznikaODO, sprawajesturzecznikaODO…” Jak będzie trzeba to marian będzie w pierdlu w 24h a jak będzie inna decyzja… Czytaj więcej »

Car z KGB
Gość
Car z KGB

Miejmy nadzieję, że UE poprze Banasia. Może w obronie Banasia interweniuje Bundeswehra niosąc nam Wolność, Własność i Sprawiedliwość? Kto wie.

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

To nie jest pierwszy raz, kiedy PiS uchwała prawo działające wstecz. Szkoda, że nie było słychać Waszej krytyki kiedy majstrowali przy sądach.

PiS to nie jest centrum, tylko lewica
Gość
PiS to nie jest centrum, tylko lewica

Nie kłam. JKM pisał wielokrotnie, że PiS ma w poważaniu praworządność.

manu
Użytkownik
manu

On musi kłamać. Nie odbieraj mu chleba.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Może i gdzieś napisał na tym blogu albo FB. Tylko, że jak wtedy cała opozycja przeciw temu protestowała, to korwiniści się jakoś nie przyłączyli a ich guru Michalkiewicz pisał, że te protesty są finansowane przez służby i to bodaj niemieckie i są wstępem do zamachu stanu i oderwania ziem zachodnich i inne tego typu bzdury.

PiS to nie jest centrum, tylko lewica
Gość
PiS to nie jest centrum, tylko lewica

Ciężko było stać obok hipokrytów, którzy sami łamali prawo.

sariusz
Użytkownik
sariusz

A obok PiS-u stać lekko? I proponować im koalicję?

leon
Gość
leon

Jakąś proponowali przez weekend? Ostatnio jakąś proponowali?

leda16
Gość
leda16

Korwin ma rację. Przerażające jest to, że PiS usiłuje wykopać ze stołka oszusta, zamiast go zamknąć w pierdlu.

leon
Gość
leon

Ty cały czas piszesz bzdury i jakoś z tym żyjesz.
PS “głowa psuje się od góry” “Ryszard Petru
Jaki boss taki wyborca

leon
Gość
leon

Kłamiesz. JKM i Michalkiewicz cały czas mówili, że sędziów powinno się wybrać w wyborach. Doskonale to pamiętam. Faktem jest, że KODziarze byli finansowani bo dostawali przecież za to dniówki. Głośno też o tym było. Możliwe, że byli finansowani przez BND podobnie jak wcześniej finansowany był KLD. Wykluczyć tego nie można. Jeżeli uważasz, że oderwanie ziem zachodnich to bzdury to chciałbym zauważyć, że ziemie zachodnie w ciągu ostatniego tysiąca lat przechodziły wielokrotnie z rąk do rąk. Były w rękach polskich, czeskich, węgierskich, niemieckich i z powrotem polskich. Skoro Niemcy nie chcą tych ziem to dlaczego w dalszym ciągu działa u nich… Czytaj więcej »

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Sam kłamiesz, a wtóruje Tobie cymbał z podstawowym wykształceniem i bez honoru, więc zmień towarzystwo na lepsze. Napisałem, że krytyki “nie było słychać”, bo w czasie, kiedy wszyscy protestowali, Korwin marzył o koalicji z PiS.

PiS to nie jest centrum, tylko lewica
Gość
PiS to nie jest centrum, tylko lewica

Właśnie krytykował wtedy PiS. Pisał coś w stylu: “PiS uważa, że skoro ma większość to może robić wszystko “. Stwierdził, też, że woli złe prawo, niż brak prawa, bo gdy nie obowiązuje żadne prawo to rząd może zrobić wszystko. Pisał również, że wojsko powinno zaprowadzić porządek, bo w Polsce grozi wojna domowa. Masz jakąś obsesję na punkcie Korwina i próbujesz zrównać partię libertariańską jaką jest partia KORWiN z komunistycznym PiSem. Trzeba być chorą psychicznie fanatyczną smoleńską PiSdą żeby takie rzeczy wypisywać. Odp***dol się chora psychicznie PiSdo od partii KORWiN. Pomijając cześć narodowców, to na partię KORWiN głosują inni ludzie, niż… Czytaj więcej »

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Kolego, Ty tak bardzo nie lubisz PiSu, że nawet zamiast pseudonimu wypisałeś sobie tą antypisowskość – jakże szkoda, że przy całej tej niechęci, którą podzielam, nigdy nie zauważyłeś, że przez 4 lata środowiska tworzące obecnie Konfederację były udawaną opozycją. Ile razy obrywało mi się za nazywanie PiS/Kukiz/KORWiN jednym i tym samym obozem – bulwersowali się mędrcy z IQ 100,2 – a na końcu sam Wilk potwierdził, że taka była linia partii Kukiz, Korwin przyznał, że wspierali wybór Dudy na prezydenta. A o tym, że chce tworzyć koalicję z PiS, wiadomo było przed wyborami. Mogę wymieniać przykłady, bo sporo ich było… Czytaj więcej »

PiS to nie jest centrum, tylko lewica
Gość
PiS to nie jest centrum, tylko lewica

Powiedziałem przestań mnie wk****ać. Wilk i Kulesza z partii KORWiN zawsze byli wolnościowcami, oni głosowali przeciwko podatkom od marketów i banków w poprzedniej kadencji. Bardzo dobrze, powinieneś dostać solidne wp****ol za wiązanie komunistów z PIS-u i ich przystawek od Kukiza z libertarianami od Korwina, ale ty i tak spuszczasz sobie wpi***ol intelektualny kompromitując się tymi bredniami. Do dziury robaku, wspierasz PiS, wspierasz 500+ to do dziury PiSdo. Sam jesteś wrogiem wolności pajacu.

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Nie wspieram ani PiS, ani jego niedoszłego koalicjanta, Konfederacji. Jak już odnosisz się do czyichś wpisów, to radzę poświęcić więcej czasu na uprzednie zrozumienie zawartej w nich treści.

Dyrektor Psychiatryka
Gość
Dyrektor Psychiatryka

Sedes sam jesteś kłamcą, obrońcą mordercy dziewczynki, do tego tępą strzałą co nie potrafi zapisać przedziału liczbowego. Co jeszcze można było zauważyć patrząc na twoje żałosne wypociny to to że nie masz za grosz empatii bo popierasz aborcję na życzenie do dnia urodzin. Zwykły psychopata z Ciebie. I ty masz czelność pisać innym coś o protestach najgłupszej opozycji na świecie?! Śmiech i pogarda dla Ciebie przegrywie! Buahaha piszesz na tym profilu 24/7, musisz mieć bardzo smutne życie. Dodatkowo masz świadomość, że na koniec nic dobrego cię nie czeka…

kar_mac
Gość
kar_mac

@Dyrektor Psychiatryka (ale menedżer, nie lekarz)
Zakładając, że prawdą jest (inaczej sumienie będzie gryzło) “obrońca mordercy dziewczynki; popiera aborcję na życzenie do dnia urodzin” dałem Koledze plus. Wierzę, że moralnie (i chyba nie tylko) przewyższa Pan oponenta.

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Tzw. Dyrektor Psychiatryka łże, nigdy nie napisałem, że popieram “aborcję do dnia urodzin”, ot, kolejny prostak, który nie wie, że szermowanie kłamstwem jest niegodne. Ludziom bez honoru takim jak on nie udzielam odpowiedzi – piszę to do zainteresowanego kar_mac.

kar_mac
Gość
kar_mac

Panie Dyrektorze, oskarżony się broni.
Czy ma Pan dowody (mogą podać je i inni) na poparcie swych oskarżeń. To, że Gross nie musiał podać dowodów nic nie znaczy. To jest wyrok sądu w państwie Polin, a tu jest portal konserwatystów, kierujących się duchem PRAWA i ZASADAMI.

leon
Gość
leon

“Jeżeli polityka zagraniczna ma polegać na tym, że minister Waszczykowski i służby polskiego MSZ śledzą wszystkie karykatury Jarosława Kaczyńskiego na świecie, to nie będą mieli co robić, bo na świecie jest, o ile pamiętam, sto trzydzieści parę krajów” Ryszard Petru