fbpx

Korwin-Mikke: PiS to partia komunistyczna

OPINIA: Nie mamy żadnego cichego sojuszu z PiS – zapewnił na antenie Radia Plus WCz. Janusz Korwin-Mikke.

 

– Mamy kilka spraw, w których jesteśmy zgodni, natomiast w sprawach gospodarczych uważamy, że PiS jest partią komunistyczną i szczerze mówiąc, wolimy rozmawiać z SLD – stwierdził p. Korwin-Mikke.

Lider Konfederacji stwierdził także, że marzy o tym, żeby Unia Europejska przestała dawać Polsce pieniądze. W jego opinii zmusiłoby to nas do przeprowadzenia reform.

– Darmocha demoralizuje, nie wolno dawać pieniędzy za darmo, nie wolno dawać człowiekowi żadnych zasiłków, ale nie wolno też państwu – podkreślił.

 

Zobacz także: Poseł Konfederacji: Chaos w sądach przez PiS i PO

 

Źródło: radioplus.pl

32 thoughts on “Korwin-Mikke: PiS to partia komunistyczna

 1. Bez przesady z tymi komunistami – to są socjaliści – tyle naszego szczęścia że chociaż narodowi socjaliści…

 2. Ale z jakiej racji Korwin przemawia w imieniu całej Końfederacji, skoro jego poparcie w tym ugrupowaniu nie przekracza 10%? Bosakowi na pewno bliżej do PiS niż do SLD.

 3. Każda partia to zlepek oszołomów, komunistów i łajdaków w naszym biednym kraju.
  Zobaczymy na czym stanie Konfederacja za pół roku .
  Na razie bardzo chciałbym, by pobożny Pan Braun zmienił retorykę np. z “Wy” na “Ty”
  jest napisanie :
  “nie będziesz miał Bogów cudzych przede Mną ”
  “nie będziesz kradł ”
  “nie będziesz zabijał ”
  a nie : nie będziecie , nie zabijajcie , nie kradnijcie

 4. Stanisław Michalkiewicz i Rafał Ziemkiewicz już dawno porzucili wolnorynkowy liberalizm Korwina-Balcerowicza. Przeszli na pozycje “patriotyzmu gospodarczego”, narodowego protekcjonizmu i interwencjonizmu. Źródłem natchnienia panów nie jest ani Austriacka Szkoła Ekonomii, ani nawet słabiej wolnorynkowa Szkoła Chicagowska. Neoliberalizm Miltona Friedmana jest z ich punktu widzenia za bardzo radykalny. Michalkiewiczowi i Ziemkiewiczowi obecnie bliżej jest do interwencjonizmu i protekcjonizmu Angeli Merkel niż do neoliberalnych praktyk Margaret Thatcher i Ronalda Reagana. Po prostu sparzenie się ponad ćwierćwieczem transformacji. Ludzie ich pokroju woleliby, żeby wobec braku możliwości przeprowadzenia uczciwej prywatyzacji, zachować państwową formę własności środków produkcji, choćby i przez kolejne 30 lat, aż prawo będzie na tyle stabilne i porządne, zaś rządy transparentne, że pozwoli to na uczciwą prywatyzację. Oznacza to nie mniej i nie więcej, jak utrzymanie socjalizmu przez kolejne pokolenie. Dodatkowo zwolennicy Michalkiewicza podkreślają, że państwowe, komunistyczne molochy mogą być skuteczną przeciwwagą dla wielkich, zachodnich korporacji. 2000-hektarowe PGR-y mogłyby spokojnie równać się z rolnictwem farmerskim w USA (200 ha), zaś PRL-owskie blaszaki przeciwstawiłyby się zachodnim hipermarketom. Michalkiewicz i Ziemkiewicz nie są leseferystami, tylko narodowymi-protekcjonistami, bo chcą wolnego rynku co najwyżej wewnątrz kraju i uważają, że kapitał ma narodowość.
  Korwin-Mikke i Balcerowicz są ekonomicznymi kosmopolitami i dużo bliżej im do libertarianizmu. Oni chcą wolnego rynku w skali globalnej, a nie zamkniętej, “wolnorynkowej” autarkii – wolnego rynku w twardej skorupie państwowego protekcjonizmu.

  1. Takie tam wymandrzanie się teoretyka akademii menedżmentu:
   “…wszyscy to głupki tylko ja doznałem iluminacji.”
   Na przyszłość piszemy:
   Pan Michałkiewicz , Pan Ziemkiewicz, Pani Merkel itd
   I tego się trzymamy.

  2. Nie, oni chcą wolności człowieka, który stara się zasł€żyć na to miano. Mnie te szczegóły zawsze śmieszyły, te mniejsze zła, te stracone głosy. Chodzi o to, żeby iść we właściwym kierunku, a nie zawracać Wisły kijem. Póki co chodzi o to, żeby wspierać tę ekipę, a nie na siłę szukać różnic. Co by o nich wszystkich nie powiedzieć, wszyscy są depozytariuszami kultury łacińskiej. Z ruskim nie pogadasz, ale handlować można.

 5. jeszcze kilka mcy temu nie wiedział czym jest PiS i proponował mu swoją koalicję, a teraz już się dowiedział??
  ja wiedziałem, a Korwin nie! Niskie ajkiu ma ten Korwin, jak widać…

  1. Ludzie ktorzy glosuja nacKorwina to stopniu tez ograiczenie spolecznie ludzie nie rozumiejący do konca rzeczywistości. To przede wszystkim egoistyczna i zadufana w sobie mlodziez. Ktora daje sie manipulować temu tyranowi pokroju przywodcy Korei Północnej czy Chin. Kto madry popiera takiego jak Korwin. Gdyby to on rzadzil to byscie mieli jak nie tak jak w Korei i Polnocnej to przynajmniej w Chinach. Korwin to po prustu ludzka świnia. 10 milionow zarobil a glownie odziedziczył a teraz mu zal oddac zlotowki na cokolwiek. Jak mozna takiego głupca rezimowego popierac ktory chce publiczna służbę zdrowia zamknąć. Chcecie zdychac prostaki Korwina bo nie bedziecie mielinsie z czego leczyć? On ma i manipuluje ludzmi bi to inteligentny prostak. Jak mozna głosować na osibe ktora chce znieść obiwoazek nauki szkolnej. Chcecie miec ciemne i zacofane dzieci analfabetow gdzie mozna bedzie pozniej j nimi manipulować? On di tego dąży szkida ze nie jestescie tego świadomi i nie myslicie logicznie. Platforma juz byla i za ich czasow byla bieda. Schetyna i Tusk to sprzedawczyni i złodzieje. Nie chodze na wybory ale nie ma nikigi lepszego i na teraz niz PiS. To za ich czasów kupujecie auto budujecie sie i nie jecie juz ale niektórzy zra za ich czasów. W kazdym cywilizowanym kraju byly różne dodatki. Jak ich nie bylo to biadoliliscie ze nic nie ma. Teraz jak sa to biadolicie ze sa. Za czasow APlatformy byla tez drozyzna w porównaniu do zarobkow wrecz gorzej byla zdecydowanie.. Szkoda ze mie myslicie logicznie i popieracie tego egoistycznegi rezimowca ktory chce uciemnic naród nie chodzeniem ewentualnym dzieci do szkół.. Chcialby zeby likwidujac publiczna służbę zdrowia.l zebyscie zdychali bo nie bedziecie mieli na leczenie. A Pis niech opatotkuje księży wyrzuci ich śmiesznego Rydzyka ktory nic nie ma wspolnegom z zadnym kapłaństwiem. Zygac sie chce ja jego wierni a nie wierni Boga przychodza di niego i daja sie manipulować wzbogacajac go. Ti tez jest chore ze wierza w niego a nie w Boga.

   1. Jakie brednie. Aż miło czasami poczytać takie bzdurne wypociny. Zdychały by tylko nieroby, którym się nie chce ruszyc tyłka do prscy. Czyżby Pan należał do tej właśnie kasty? Reszta miała by dużo lepiej.
    Po co publiczna służba zdrowia, skoro od czasu jak skończyłem 18 lat leczę się tylko i wyłącznie prywatnie, bo do NFZ są kolejki jak za komuny za kiełbasa, albo nawet dłuższe? Niech zniknie to badziewie, to przynajmniej więcej pieniędzy zostanie mi ją prywatną opiekę medyczną, za którą i tak już muszę płacić, bo inaczej właśnie bym zdychał 🙂
    Dzeci są ich rodziców. Skoro nie chce Pan uczyć swoich dzieci, Pana sprawa, ja swoje dziecko wyedukuje tak czy inaczej.
    Jeżeli PIS to dla Pana jedyna partia warta głosowania, to współczuję. Chociaż, gdybym utrzymawal się tylko z zasiłków i cudzej pracy, to pewnie miałbym podobne zdanie.

    1. Michał nie mieć racji, rację mieć Sławek. Ja za Tuska nie kupić samochód a za PiS mieć czym jeździć. Za czasów Ryżego moje mniemanie o maniu mienia być mizerne. Dopiero pincet plus postawiło mnie na nogi.

     1. Eskimoska język trudna język. Tak właśnie niedawno stwierdził w NCzasTV Herr Ziemkiewicz, że mianowicie pińcet plus pozwoliło jakimś nieborakom ze Ściany Wschodniej kupić se rzęcha i rozpocząć godnie działalność gospodarczą. To teraz dostaną w kuper jak się patrzy, jako badylarze, handlarze, kułacy, czy co tam jeszcze. Ciężka jest los niezależnego publicysty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.