fbpx

Korwin-Mikke o rządowym perpetuum mobile

OPINIA: WCz. Janusz Korwin-Mikke wyjaśnił, w jaki sposób program 500+ zwiększa dochody rządu – podaje rp.pl.

 

P. Korwin-Mikke zauważa, że w Polsce rośnie inflacja, co widać w oficjalnych danych i na półkach sklepowych. JKM tłumaczy, że świadczenia socjalne, czyli np. 500+ czy trzynasta emerytura, “dodatkowo rozkręcają inflację, która właśnie urosła do najwyższego poziomu od 12 lat, przez co w szalonym tempie drożeją wszystkie produkty”.

– Jednoczenie rząd utrzymuje podatek VAT na poziomie aż 23% i do kasy państwa trafia coraz więcej pieniędzy. Już wiecie czemu rząd PiS tak broni się przed obiecaną obniżką podatku VAT i utrzymał stawkę 23%, którą wprowadziła PO – wyjaśnia polityk. – Inflacja zwiększa kwoty, jakie rząd uzyskuje z podatków pośrednich (VAT i akcyzy) – zwiększa się bowiem podstawa opodatkowania tymi podatkami. Efekt jest taki, że rząd otrzymuje w ciągu roku dodatkowe fundusze bez konieczności wprowadzania nowych podatków – podsumowuje p. Korwin-Mikke.

 

Zobacz także: Korwin: Mam zamiar przeżyć UE

 

Źródło: rp.pl

46 thoughts on “Korwin-Mikke o rządowym perpetuum mobile

 1. Wróciłem. Na nczas u Sommera zamknęli komentarze. No i co mówiłem, że PiS przegra, a Korwin wygra? Trzeba było mnie słuchać – i to wygrał kilka razy: debatę w RMF FM, kilka procesów sądowych z PiS i zwiększył poparcie o 100 proc. a PiS przegrał senat. PiSda Tomek teraz może się tylko zabić.

 2. ps. właśnie te maxymalne vaty u nas przez kolejne rządy/sejm/senat to też zgroza i bandytyzm! hell awaits!

 3. ps. a tak w ogóle to nie perpetum… bo wszyscy w końcu, prędzej czy później pójdziemy z torbami, gdy przyjdzie komornik!

 4. PiSie trolle zmieniły strategię- próbują udawać merytorycznych gości na blogu JKM. Ciekawe kto się nabierze na rzekome nawrócenie sariusza i sinceritasa……
  I nie udawajcie że likwidacja 500+ byłaby dla was czymś dobrym. Z samego trollowania takie dwa socjalne pasozyty jak wy to się nie utrzymają……

 5. Wszystko jest opodatkowane do granic absurdu, więc 500+ 300+ etc. również, co logiczne;
  acha nikt nie chce tak naprawdę oprócz JKM i mnie likwidacji płacenia na czyjeś dzieci, emerytów/rencistów/zasiłkowiczów etc. i w tym jest cały dramat!
  JKM pozdrawiam! tak trzymać!

 6. Święte słowa. Czekamy na wniesienie ustawy o likwidacji 500+. To tak w ramach “merytorycznej opozycji”.

  1. 500+ chciała zlikwidować opozycja totalna. Opozycja merytoryczna jest od popierania rządu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.