KORWiN broni wolności słowa

OPINIA: Zdaniem członków i sympatyków partii KORWiN Janusza Korwin-Mikke z regionu leszczyńskiego „walka z tzw. „mową nienawiści” podjęta przez środowiska lewicowe na terenie miasta i kraju ma na celu tylko jedno: przyczynić się do prawnego usankcjonowania cenzury”.

W swoim oświadczeniu działacze piszą dalej:

1) Polacy nie po to przez dziesięciolecia walczyli z PRL-em, żeby dzisiaj wracać do rozwiązań znanych z poprzedniego ustroju, którego naczelną cechą było ograniczanie wolności słowa.

2) Konflikty i napięcia społeczne wynikają z problemów natury politycznej i ekonomicznej. Duża część społeczeństwa ma uzasadnione prawo odczuwać frustrację. Począwszy od horrendalnego poziomu opodatkowania prowadzącego do zubożenia społeczeństwa, poprzez konieczność opuszczania kraju w poszukiwaniu pracy – Polacy mają prawo odczuwać złość. Polska klasa polityczna unika rozwiązywania realnych problemów a w zamian proponuje zamykanie w więzieniach autorów niewygodnych komentarzy w mediach społecznościowych. Szeroko pojęta klasa polityczna głównego nurtu, zarówno na poziomie centralnym, jak i samorządowym, od 1989 nie stawia czoła problemom pogłębiając kryzys społeczny w naszym państwie.

3) Próba wprowadzenia zajęć szkolnych na temat tzw. „mowy nienawiści” i „potrzeby tolerancji” ma na celu indoktrynowanie uczniów „jedynie słusznym zestawem poglądów”. Przykładem tego typu indoktrynacji są ostatnie działania podejmowane przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego w placówkach oświatowych na terenie stolicy.

4) Nie stajemy w obronie Prawa i Sprawiedliwości. Ideologia tej partii w dziedzinie gospodarki ma charakter czysto socjalistyczny . Jesteśmy jednak zmuszeni stanąć w obronie wolności słowa i prawa do wypowiedzi. Opinie wyrażone przez Sławomira Szczota w felietonie pod tytułem „Świąteczny remanent” nie przekraczają powszechnie przyjętych granic krytyki i wypowiedzi. W tym kontekście warto przypomnieć radykalne tezy stawiane w okresie II Rzeczpospolitej przez naczelnika państwa Józefa Piłsudskiego na temat przedwojennego Sejmu i sytuacji politycznej kraju. Wymuszanie przeprosin za wygłoszone opinie jest w tym przypadku formą przemocy politycznej.

5) Jeszcze nikt w historii ludzkości nie zlikwidował nienawiści zakazując o niej mówić. Wątpliwe, żeby udało się to Komitetowi Obrony Demokracji w Lesznie. Rozwiązujmy realne problemy. Z niecierpliwością czekamy na plan działań Komitetu Obrony Demokracji dotyczący konkretnychproblemów ekonomicznych i społecznych występujących na terenie miasta i regionu leszczyńskiego.

Źródło: Partia KORWiN

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o