fbpx

Konfederacja w obronie zmotoryzowanych

INFO: Posłowie Konfederacji odpowiedzieli na rządowe propozycje zmian w ruchu drogowym.

 

– Pomysły rządu dotyczące wprowadzenia bezwzględnego pierwszeństwa dla pieszych są niczym nieuzasadnione. Nie mamy do czynienia z rosnącym problemem tylko gasnącym problemem. Wypadków z udziałem pieszych jest coraz mniej. Kilka lat temu piesi odpowiadali za 11% wypadków, a dzisiaj odpowiadają za 30% wypadków, więc jeśli już więcej jest wypadków z winy pieszego, a tymczasem planujemy zrzucić to na kierowców – powiedział WCz. Dobromir Sośnierz, poseł Konfederacji. – Drugi pomysł rządu polegający na tym, by w nocy zmniejszyć prędkość w miastach z 60 km/h na 50 km/h jest również kompletnie niezrozumiały. Nie znam żadnych statystyk, które by mówiły, że istotnym problemem w Polsce są wypadki powodowane przez kierowców jadących 60 km/h w nocy – dodał.

WCz. Grzegorz Braun zastanawia się, co może wyniknąć z tych zmian w przepisach?

– Być może na cmentarzach przybędzie nagrobków z inskrypcją “miał pierwszeństwo”. Czy bezpieczeństwo na polskich drogach poprawi się w sposób znaczący? To jest dalece wątpliwe. Są to decyzje o charakterze politycznie arbitralnym nieuzasadnione żadnym badaniem. Cytując klasyka, nie ma takiej niegodziwości, przed którą cofnąłby się rząd, który znajdzie się w nagłej potrzebie pieniędzy. Rzecz jasna rozdawnictwo państwowe to jest kosztowna przyjemność, w związku z tym trzeba system ratować przez antagonizowanie grup społecznych, przez napuszczanie jednych na drugich – powiedział poseł Braun.

Zdaniem polityków Konfederacji zmotoryzowani to kolejna grupa społeczna, w której rząd znalazł pieniądze na załatanie dziury finansowej, do jakiej sam doprowadził.

– Mieliśmy już argumentację, że podwyżka akcyzy jest po to, że Polacy będą żyć zdrowiej i będą pić mniej alkoholu. Rozumiemy, że podwyżka mandatów przełoży się na to, że Polacy będą w grudniu, styczniu i lutym podróżować rowerami po swoich miastach. To jest kolejna grupa, którą Konfederacja musi bronić. (…) Przypominamy Pakiet Polskiego Kierowcy, który przedstawiliśmy już w kampanii wyborczej – stwierdził p. Tomasz Grabarczyk, wicerzecznik Konfederacji.

 

Zobacz także: Morawiecki zapowiedział ograniczenie prędkości

 

Źródło: Biuro Prasowe Konfederacji

71 thoughts on “Konfederacja w obronie zmotoryzowanych

 1. Akcyza niewiele zmieni. Zwiększy tylko atrakcyjność kolumny retryfikacyjnej i przyczyni się do spadku ich cen. Bo dzisiaj w domu przy niewielkim nakładzie, bez problemu można produkować spirytus lepszy jakościowo niż fabryczny.

  A kierowcy, cóż ludzie to debile i prymitywy, jest ich coraz więcej, więc trzeba coraz bardziej robić coś za nich, bo są za głupi aby samemu przechodzić przez jezdnię.

  Ludzie to tacy kretyni, że nie potrafią przeczytać składu leków. Żrą jakieś suplementy, które jedyne co powodują, to pogarszają stan zdrowia. Czasami rozmawiając z ludźmi na wydawało by się proste tematy, człowiek zaczyna się zastanawiać. Jak rozmówcy udaje się zjeść obiad, w taki sposób, że nie wydłubał sobie sztućcami oczu.

 2. To tych też trzeba bronić?!
  Ech socjalizm…
  A skutek będzie oczywiście odwrotny!
  Paranoja!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.