fbpx

Konfederacja składa skargę na “cenzurę polityczną” w TVP

INFO: Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy złożyła skargę na TVP do KRRiT w związku z programem “Studio Polska” – informuje dziennik.pl.

 

Na konferencji w Sejmie WCz. Jakub Kulesza powiedział, że w TVP jest cenzura polityczna. Poseł oświadczył, że Telewizja Polska jest “mylnie nazywana telewizją publiczną i narodową gdyż, tak naprawdę jest telewizją realizującą propagandę jednej partii rządzącej”. Jak dodał, przypomina mu to “miniony system i inne systemy totalitarne, w których telewizja i media były wykorzystywane właśnie do takiej siermiężnej propagandy”.

P. Kulesza dodał, że tym razem “będzie to skarga nie tylko na skandaliczne zachowanie szefostwa publicystyki TVP, nie tylko to będzie skarga na skandaliczną propagandę, którą obserwujemy w Wiadomościach Telewizji Polskiej. Będzie to skarga także bezpośrednio na redaktor Magdalenę Ogórek, redaktora Jacka Łęskiego za złamanie wszelkich zasad demokratycznej debaty, przez półtorej godziny programu niedopuszczenie do głosu posła na sejm RP”.

Polityk skierował też apel do prezesa TVP.

– Panie Jacku Kurski! Chciałbym panu powiedzieć wprost! Telewizja publiczna to jest telewizja opłacana przez podatki z całego społeczeństwa, a nie tylko wyborców PiS, ale także wyborców Konfederacji. Nie może pan czynić z tego prywatnego folwarku i decydować, kto ma brać udział w debacie, publicznej, a kto nie! – powiedział p. Kulesza.

 

Zobacz także: Polityk Konfederacji wyrzucony ze studia TVP Info

 

Źródło: dziennik.pl

3 thoughts on “Konfederacja składa skargę na “cenzurę polityczną” w TVP

  1. A gdzie byli politycy, którzy dzisiaj tworzą Konfederację, wtedy gdy PiS zawłaszczała państwową telewizję? Gdzie byli Liroy, Kulesza i Wilk to wiadomo, oni byli w Sejmie i za tym głosowali. Pozostali się cieszyli, że PiS odsunie od telewizji lewaków. No to teraz mają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.