fbpx

Konfederacja przeciwko naciskom PE na Polskę

INFO: Konfederacja zaprezentowała projekt oświadczenia Sejmu RP w odpowiedzi na rezolucję Parlamentu Europejskiego ws. edukacji seksualnej w Polsce. 
 
14 listopada 2019 r. w Parlamencie Europejskim została przyjęta rezolucja potępiająca rozpatrywany w komisjach sejmowych projekt dotyczący penalizacji edukacji seksualnej. WCz. Dobromir Sośnierz, poseł Konfederacji, przygotował projekt oświadczenia Sejmu RP, który potępia ingerowanie PE w wewnętrzne sprawy Polski.
“Parlament Europejski wywiera przez swoją rezolucję nieuprawnioną presję na Sejm RP, naruszając zasadę subsydiarności UE względem państw członkowskich, wyznaczoną przez art. 5 Traktatu o Unii Europejskiej. Sejm RP przypomina Parlamentowi Europejskiemu, że zgodnie ze stanowiskiem Komisji Europejskiej z 21 października AD 2019 polityka edukacyjna stanowi wyłączną kompetencję państw członkowskich. Sejm RP stwierdza, że Parlament Europejski po raz kolejny przekracza swoje kompetencje, recenzując wewnętrzną politykę państw członkowskich Unii Europejskiej, którą państwa członkowskie mają prawo i obowiązek kształtować zgodnie z wolą obywateli danego kraju, nie zaś zgodnie z wolą obywateli innych krajów członkowskich” – czytamy w pierwszym punkcie projektu rezolucji.
– Przez cały tydzień jako koło Konfederacji próbowaliśmy nakłonić inne siły polityczne do poparcia tej inicjatywy. Niestety nie znalazło się w naszym Sejmie nawet czterech sprawiedliwych, którzy odważyliby się to poprzeć – powiedział WCz. Dobromir Sośnierz. – Nasze oświadczenie odpowiada Parlamentowi Europejskiemu, że jego presja wywierana na Sejm RP jest nieuprawniona, przedwczesna, oparta na fałszywych przesłankach, pełna niewiedzy i niekompetencji. Powołuje się na nieobowiązujące w Polsce dokumenty – dodał.
– Jest to odpowiedź (oświadczenie) na naciski zewnętrzne. Uważamy, że Polska musi reagować asertywnie – stwierdził WCz. Krzysztof Bosak, poseł Konfederacji. – Dobromir Sośnierz pełnił funkcję posła do PE, więc doskonale wie, jakie są tam nastroje – dodał.
P. Bosak podkreślił, że w PE zasiadają ludzie, którym należy podkreślać, gdzie jest granica.
– Kiedy wdrażano traktaty europejskie, zapewniano nas, że UE nie będzie ingerować w naszą kulturę, w nasze obyczaje, w nasze sprawy społeczne. Oczywiście, tak jak wiele innych zapewnień, okazało się to nieprawdą – zaznaczył p. Bosak.
Źródło: Biuro Prasowe Konfederacji

48 thoughts on “Konfederacja przeciwko naciskom PE na Polskę

  1. sodomici, degeneraci, frustraci, “zwierzęta”, zboczeńcy, deprawatorzy, pedofile i obrazoburcy do więzień, kamieniołomów i ciężkiej fizycznej pracy na otrzeźwienie! w izolacji od dzieci, dorosłych i całego społeczeństwa! i ku poprawie, być może…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.