fbpx

Konfederacja powołuje Zespół ds. Kultury Posiadania Broni

fot. Pixabay.com

INFO: Koło Konfederacji zaczyna budowanie Zespołu ds. Kultury Posiadania Broni w Polsce. Pierwszym celem jest rewizja wszystkich aktów prawnych dotyczących broni.
– To czym się będziemy zajmować to także ustawa o broni i amunicji. Ta ustawa jest ostrzejsza niż narzucone nam z UE dyrektywy. Chcemy też zajmować się edukacją na rzecz społeczeństwa i przysposobienia obronnego. Chcemy budować kulturę posiadania broni w Polsce – mówi WCz. Michał Urbaniak z Konfederacji.

– Uważamy, że jest przestrzeń do tego, żeby dyskutować, jak uprościć prawo w tej kwestii. Uprościć to nie znaczy, jak zarzucają nam często przeciwnicy, zlikwidować. To znaczy sprawić, żeby regulacje były logiczne, przejrzyste, zależne od kaprysu urzędnika – mówi WCz. Krzysztof Bosak z Konfederacji. – Chcemy także zwrócić uwagę na aspekt obronny i wychowawczy. Im więcej osób potrafi strzelać, tym większe są rezerwy, żeby uzupełnić stan wojska polskiego – dodaje.

P. Bosak zauważył, że Polska ma jeden z najmniejszych wskaźników posiadania broni.

 

Zobacz także: Konfederacja ma projekt ws. kwoty wolnej od podatku

 

Źródło: Biuro Prasowe Konfederacji
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

8
Dodaj komentarz

avatar
4 Tematy komentarzy
4 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
6 Autorzy komentarzy
NonickJackHolbornsinceritaskar_macsariusz Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Czy to przypadek, że swobodnego dostępu do broni i kary śmierci najgłośniej domagają się ludzie, którzy popierają mordowanie przeciwników politycznych za poglądy?

kar_mac
Gość
kar_mac

N I E zależne od kaprysu urzędnika.

Paweł K.
Gość
Paweł K.

raczej Boni cha cha a po co komu broń?! są noże, butelki, gazy, sztachety, kije b. maczety etc., siekiery, serio… i to w użytku…

Nonick
Gość
Nonick

Uparli się na tę broń jak pijak na oszczanie radiowozu. Chwilowo widzę że Konfederacja zajmuje się bzdetami więc nie mam wyrzutów sumienia że przestałem głosować na JKM.

A z kandydatów na prezydenta zagłosowałbym na p. Dziambora.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Jest jednak postęp. Przestali głosić, że “broń należy sprzedawać, jak każdy inny towar”, np rower. W końcu jednak doszli do wniosku, że potrzebne są jakieś przepisy, kontrole itd., tyle, że mniej restrykcyjne. A jak ja dokładnie to samo pisałem na tym portalu, to była na mnie nagonka, żem lewacki troll.

JackHolborn
Gość
JackHolborn

No boś jest, antypolska gnido:-)

JackHolborn
Gość
JackHolborn

Ja nie sądzę, żeby możliwość skutecznej obrony życia swojego i swojej rodziny to był “bzdet”.
Poza tym Konfederacja zajmuje się i innymi sprawami – również nieistniejącymi w centrum zainteresowania bandy czworga.

Nonick
Gość
Nonick

To bzdet. W posiadaniu broni bardziej chodzi o nadrobienie braków osobowościowych przez kilku facetów niż o możliwość obrony kogo/czegokolwiek. Ta “możliwość” jest, wg, mnie tylko teoretyczna i niesie ze sobą więcej zagrożeń niż korzyści. Podobnych dyskusji było tu już wiele więc nie ma sensu ich (zagrożeń i korzyści) ponownie ważyć i wszczynać polemiki. Żeby uciąć ją w zarodku: osobiście jestem przeciw, ale z wynikami ewentualnego referendum się pogodzę. To bzdet, ale ma swój sens – pozwala Konfederacji zaistnieć, przypomnieć się elektoratowi.. Problem w tym czy taki wybór tematu bardziej wyborców nęci czy odstrasza i czy samą Konfederację uwiarygadnia czy ośmiesza,… Czytaj więcej »