fbpx

Konfederacja naciska na prezes TK

OPINIA: Posłowie Konfederacji twierdzą, że p. Julia Przyłębska, prezes Trybunału Konstytucyjnego, uderza w konstytucyjne uprawnienia posłów. 
 
– Kończy się kadencja, a wraz z końcem kadencji jest zagrożenie, że dyskontynuacji ulegnie wniosek grupy posłów o to, żeby Trybunał Konstytucyjny zbadał legalność zgodność z Konstytucją faktu, że w Polsce dzieci nienarodzone są zabijane z powodu choroby lub podejrzenia tego, że są chore – powiedział WCz. Robert Winnicki. – Niestety wniosek, który został złożony 27 października 2017 r., ciągle nie jest rozpatrzony. Uważamy, że jest to celowe działanie ze strony TK, dlatego dzisiaj składamy pismo wzywające panią prezes Julię Przyłębską do pilnego, niezwłocznego rozpatrzenia tego wniosku, ponieważ 12 listopada zbiera się posiedzenie Sejmu nowej kadencji i to jest niestety powód, dla którego ten wniosek może zostać umorzony przez Trybunał Konstytucyjny – dodał.
 – Ten wniosek (107 posłów ws. aborcji) jest wstrzymywany. Bardziej skandaliczna kwestia jest taka, że niestety głosami polityków PiS. Przy zmianie przepisów ustawy o Trybunale Konstytucyjnym został wprowadzony przepis o dyskontynuacji tego typu wniosków przy zakończeniu kadencji Sejmu – powiedział WCz. Jakub Kulesza. – My (Konfederacja) dołożymy wszelkich starań, jako politycy prawdziwie ideowej prawicy, by chronić życie, każde życie bez względu na to jak kto miałby się urodzić, z jaką przypadłością miałby żyć, ponieważ to jest podstawowe prawo człowieka – podkreślił.
– Konfederacja jest jedyną formacją, która jednoznacznie, pryncypialnie, bez wymówek i bez niedomówień, odpowiada się się za równością wszystkich obywateli wobec prawa, także i prawa do życia. Prawo do życia dla małych, dużych, zdrowych i niedomagających. Tylko Konfederacja w tej sprawie wypowiada się jednoznacznie i po to także weszliśmy do Sejmu, żeby te sprawy nie były zamiatane pod dywan – zaznaczył WCz. Grzegorz Braun.
Źródło: Biuro Prasowe Konfederacji
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

21
Dodaj komentarz

avatar
5 Tematy komentarzy
16 Odpowiedzi w wątku
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
12 Autorzy komentarzy
baszaDyrektor PsychiatrykaINFORoksa.plRoksa.pl Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ziuk
Gość
Ziuk

Dlaczego nie ma na zdjęciu Korwina?

sariusz
Użytkownik
sariusz

Pojechał z jedną swoją nową dupą do Czech, żeby ją wyskrobać i żeby nie było nowej sensacji. Przecież te wszystkie głupie przepisy są dla innych, nie dla Korwina. Korwin jest przeciw rozwodom, ale sam się już parę razy rozwodził. Jest przeciw finansowaniu partii z budżetu, ale jego partie dotacje pobierają. Jest przeciw 500+, ale sam je pobiera na swoje bachory. Itd.

Roksa.pl
Gość
Roksa.pl

Korwin jest ateistą. Gdyby był wierzący, to przy jego logicznym myśleniu i konsekwencji, nigdy by nie popełniał grzechów ciężkich, za które grozi mu piekło. Zakład Pascala obowiązuje.

Kara śmierci za aborcję !
Gość
Kara śmierci za aborcję !

Skoro aborcja jest morderstwem, zaś za morderstwo Korwin domaga się kary śmierci, to ginekologa-aborcjonistę, matkę oraz ojca-sponsora należy powiesić.

Oleńka
Gość
Oleńka

Masz rację. “dura lex sed lex”.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Dlatego wszystkim polecam durex.

Roksa.pl
Gość
Roksa.pl

Podobno te gumki z lidla są mocniejsze.

INFO
Gość
INFO

“W Teksasie pojawiła się propozycja ustawy, która wprowadza karę śmierci za aborcję.

– Jeśli ktoś zamorduje ciężarną kobietę, to jest mu stawiany zarzut podwójnego zabójstwa. Po prostu zrównuję tu prawo – powiedział WCz. Antoś Tinderholt z Partii Republikańskiej, który jest pomysłodawcą zmian.

Propozycja nie zakłada wyjątków dla ciąż, które są skutkiem gwałtu lub kazirodztwa”.

Greta
Gość
Greta

Korwin-Mikke ma zespół Aspergera?
Patrz – chwila 25:30-25:40:

https://www.youtube.com/watch?v=LBjTx7BnbPg

leon
Gość
leon

I co jeszcze ma? Hemoroidy? A jeżeli nawet to kogo to obchodzi.

sariusz
Użytkownik
sariusz

No nieźle. I tak już jesteśmy jedynym krajem europejskim, gdzie kobiety są zmuszane do rodzenia niechcianych dzieci a ci faszyści chcą jeszcze, żeby te prawo zaostrzyć i zmuszać kobiety do rodzenia kalekich dzieci.

jarko
Użytkownik
jarko

Nie rozumiesz – chodzi o spójność prawa. Jeśli przyjmuje się, że chronimy życie od momentu jego pojawienia się – to konsekwentnie. Bo w takim przypadku dlaczego ma coś stawać na prawnej przeszkodzie rodzinie w wynajęciu zabójcy, który odstrzeliwałby np. chore osoby starsze? Twoje dzieci stwierdziłyby, że Sariusz z wiekiem wpada w demencję starczą – i stanowi już tylko obciążenie dla pozostałych. No to zlecenie – i po krzyku.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Co znaczy “przyjmuje się”, kto to przyjmuje? Ja “przyjmuję”, że życie człowieka zaczyna się w momencie narodzin, jak to zresztą ludzie większości kultur “przyjmują” od tysięcy lat.

jarko
Użytkownik
jarko

No tak, ale od tego czasu wiedza poszła nieco do przodu.
Nie wiem, co by było “przyjęte”, gdybyś tysiące lat temu puścił tym ludziom nagranie zachowania się dziecka w łonie matki.

W niektórych kulturach przyjęte jest też zabijanie zniedołężniałych członków społeczności.
Albo wywózka przez rodzinę do lasu, aż delikwent sam “dojdzie”, jak to drzewiej bywało np. na Podhalu.
Przyjęte były też ofiary z ludzi dla przebłagania bogów.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Jak widać “wiedza poszła do przodu” jedynie w Polsce i w niektórych krajach muzułmańskich. Gdzie indziej (również w korwinistycznych Chinach i twojej ukochanej Rosji) ta wiedza nie dotarła.

Dyrektor Psychiatryka
Gość
Dyrektor Psychiatryka

Czyli przyjmujesz błędnie, ale tego nie jesteś w stanie pojąć. Czyli dziecko dzien przed narodzeniem nie ma żadnych praw, bo jego życie się jeszcze nie zaczęło? To może zacznijmy robić na nich eksperymenty? Co będziemy biedne małpy szprycować dragami?!

Jesteś zwyrolem i debilem…

leon
Gość
leon

Ty pewnie też jesteś niechciany.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Otóż ja urodziłem się w czasie, gdy w Polsce aborcja była dozwolona. Tak więc mogę mieć pewność, że moi rodzice mnie chcieli, a nie że matka urodziła mnie tylko dlatego, że bała się więzienia.

Dyrektor Psychiatryka
Gość
Dyrektor Psychiatryka

Ale jak Cię już zobaczyła to nie mogła już zrzucić ze skarpy jak w starożytnej Sparcie… Więc nie możesz być pewien

basza
Użytkownik
basza

Brawo “Dyrektor”!
i dzięki Ci Jarko.
A sariusz to ewidentny troll: nasłany, aby puszczać bąki w towarzystwie ludzi myślących.

Paweł K.
Gość
Paweł K.

“DURA LEX, SED LEX”