fbpx

Konfederacja mówi PiS: Sprawdzam!

INFO: Konfederacja przedstawiła projekt ustawy w sprawie amerykańskiej regulacji 447 dot. restytucji mienia bezspadkowego.

 

Projekt Konfederacji wskazuje, w jaki sposób rząd powinien postąpić w sprawie ustawy 447. Pod projektem podpisze się 15 posłów, w tym cała Konfederacja. WCz. Jacek Wilk z Konfederacji powiedział, że o podpisanie się pod projektem będą proszeni również politycy PiS.

– To będzie najlepszy sprawdzian, jakie mają prawdziwe intencje w tej sprawie. Jeżeli rzeczywiście chcą się przeciwstawić tym bezpodstawnym roszczeniom, to nie ma problemu, aby ustawę podpisali – powiedział p. Wilk.

P. Stanisław Michalkiewicz, autor projektu, wyjaśnił, że projekt zobowiązuje rząd do złożenia oświadczenia, że Polska nie zadośćuczyni żadnym roszczeniom odnoszącym się do własności bezdziedzicznej; obowiązek taki rząd miałby niezwłocznie po wejściu ustawy w życie. Projekt zawiera też sankcje wobec osób, które wbrew postanowieniom ustawy starałyby się realizować takie roszczenia: mają one podlegać karze z art. 129 Kodeksu karnego, który o mówi o tzw. zdradzie dyplomatycznej i przewiduje sankcję od roku do lat 10 pozbawienia wolności.

 

Źródło: facebook.com

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pislamista
pislamista
2 lat temu

Hu. jsaria Wszyscy najwięksi bohaterzy To byli Żydzi. Polin dzieje Są ich wręcz pełne! Kto nie wierzy, Ten długo miejsca nie zagrzeje. Hollywood chętnie film nakręci Też o Pileckim, jud-rotmistrzu. Syn jego jednak nie miał chęci Skąpać się w main-streemowym bystrzu… Uparty Polak się nie zgodził, Zobaczyć w swoim ojcu – Żyda. Filmu nie będzie! Nie dogodził Temu, co trendy jest… ohyda! Ohydą także świat napawa Żydówka Cohner-Lewinowska. Doktorat nie jest to zabawa! Dziś znaleść pracę to jej troska. Pani Judyta pisać śmiała, Że “Żydzi Żydów wydawali”. Grossa ni ciut nie cytowała!… Z UW ją już relegowali. Jak pisać więc… Czytaj więcej »

sariusz
sariusz
2 lat temu

OK. Czyli rozumiem, że jest zgoda na to, żeby oddawać mienie wtedy, gdy spadkobierca się znajdzie.

Nonick
Nonick
2 lat temu
Reply to  sariusz

A nie było? Pod warunkiem że spadkobierca nie ma 140 lat i udowodni pokrewieństwo. Do tego takie roszczenia nie powinny podlegać żadnemu obrotowi gospodarczemu.

MaPi
MaPi
2 lat temu

Zdrada od 1 roku do 10 lat… Dobre sobie.