fbpx

Konfederacja ma projekt ws. kwoty wolnej od podatku

INFO: Na konferencji prasowej w Sejmie Konfederacja zaprezentowała projekt ustawy ws. kwoty wolnej od podatku.

 

Projekt Konfederacji przewiduje związanie kwoty wolnej od podatku z płacą minimalną.

– Chcemy, żeby kwota wolna od podatku w Polsce wynosiła 12-krotność miesięcznej płacy minimalnej. (…) Proponujemy by kwota wolna od podatku od 1 stycznia 2020 r. wynosiła ponad 31 000 zł (dokładniej 31 200 zł) i była waloryzowana bez konieczności zmieniania ustawpowiedział WCz. Jakub Kulesza.

Politycy Konfederacji zauważają, że do tej pory w Sejmie nowej kadencji prezentowano tylko ustawy zwiększające obciążenia, a Konfederacja jako pierwsza przedstawia wolnościowy postulat podwyższenia kwoty wolnej od podatku.

– Pobieranie przez państwo prowizji wobec cudzych wynagrodzeń w ogóle wzbudza według nas wolnościowców wątpliwości, a już pobieranie przez państwo prowizji wobec wynagrodzenia, które samo to państwo uznało za minimalne, niezbędne do przeżycia dla obywatela, jest to już kompletny absurd – dodał WCz. Dobromir Sośnierz.

Źródło: Biuro Prasowe Konfederacji
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

24
Dodaj komentarz

avatar
8 Tematy komentarzy
16 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
9 Autorzy komentarzy
PiS to nie jest centrum, tylko lewicaleonklioes vel pislamistajarkosariusz Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
klioes vel pislamista
Gość
klioes vel pislamista

Podatnik

Widać go wszędzie, nigdzie się nie chowa;
Czy chleb kupuje, czy tankuje wóz.
Wszędzie cyckany jest jak dojna krowa,
Choć żyje raczej trudnym życiem kóz.

Pośród wertepów, dołów i wykrotów,
Co „prawo”dawcy wykopują mu,
Skacze jak może… Dla rodziny gotów
Skakać tak wszędzie, w nocy i bez snu!

Żuje cierpliwie to, co przełknąć trudno
I muuuczy (meeeczy) coraz smutniej w głos.
Czasem pociesza się, że „nie jest nudno”;
Urozmaica wszak mu życie los…

Hej podatniku, hej rodaku drogi!
Poszukaj stada, by pomogło ci.
Skończ z przeżuwaniem, świnie weź na rogi!
I pogoń krwią twą utuczone gzy!!!

sariusz
Użytkownik
sariusz

A tak w ogóle, to bardzo łatwo komuś, kto ma 11 miejsc w parlamencie drzeć mordę w sprawie “obniżenia podatków”. Gorzej, gdy tacy mądrale jakimś cudem dochodzą do władzy i muszą się zderzyć z rzeczywistością: https://korwin-mikke.pl/europa/johnson-wycofuje-sie-z-obnizki-podatkow/

leon
Gość
leon
Gość
leon

Jakoś tobie i twojemu fumflowi jakoś nie przeszkadza darcie mordy na tym portalu pomimo, że jesteście tu w mniejszości?

PiS to nie jest centrum, tylko lewica
Gość
PiS to nie jest centrum, tylko lewica

No to musi dojść do władzy ktoś kto się niczego nie boi. Są tacy w Polsce.

Arek
Gość
Arek

Panie Januszu, a kiedy wniosek o referendum o odwołanie Trzaskowskiego i jego komunistycznej ferajny?

Paweł K.
Gość
Paweł K.

ps. i najważniejsze tu, i teraz, co będzie dalej z tym projektem, kto go ewentualnie przeczyta, poprze, zagłosuje etc.?!?!?!

sariusz
Użytkownik
sariusz

Nic nie będzie, nikt nie przeczyta, nikt nie poprze, nikt nie zagłosuje etc.. To ty naprawdę myślałeś, że to na serio? Przecież tu chodziło o to, żeby na “konferencji prasowej w Sejmie Konfederacja zaprezentowała projekt ustawy ws. kwoty wolnej od podatku”

jarko
Użytkownik
jarko

Na zdrowy rozum to myślałem, że spostponujesz pozostałe ugrupowania za to, że nie poprą propozycji Konfederacji. Tymczasem dostało się… Konfederacji.
Brawo Ty.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Mnie akurat ta propozycja się nie podoba. Jestem przeciw podwyższania kwoty wolnej, bo nie widzę powodu dlaczego biedni mają podatku nie płacić a bogaci tak. Jeśli podatek dochodowy ma już zostać, to jako liniowy z niską stawką, ale niewielką kwotą wolną, która powinna być tylko po to, żeby nie zawracać głowy komuś, kto nie pracuje regularnie a tylko jako np. student w czasie wakacji.
Jak już podatki są, to powinni być nimi obciążeni wszyscy a nie tylko “bogaci”. W przeciwnym wypadku biedota będzie się ciągle domagać nowych świadczeń, bo co jej zależy, skoro to nie oni płacą podatki.

krakus
Użytkownik
krakus

Braki wiedzy prowadzą do fałszywych wniosków. Otóż od zawracania głowy nie ma żadnych zwolnień. Nawet jeśli podatek należny wychodzi 0, to machinę biurokratyczną trzeba karmić papierami. Oczywiście pod groźbą odpowiedzialności itd., a “zeznanie” jest od razu tytułem egzekucyjnym przeciwko osobie, która je składa.
Frazes “wszyscy powinni być obciążeni” to żenada. Ważne jest, kto w jakim stopniu, i jak się to ma do benefitów socjalnych.

sariusz
Użytkownik
sariusz

1/ Trzeba karmić papierami, ale wyobraź sobie jaki byłby krzyk, gdyby komuś wyszło, że ma zapłacić 2,30 zł i jeszcze by dostał na taką sumę wezwanie.
2/ Tak “wszyscy powinni być obciążeni”, najlepiej tyle samo a benefitów socjalnych powinno nie być.

jarko
Użytkownik
jarko

Na kogo głosowałeś?

leon
Gość
leon

Jak na kogo glosował? Na specjalistów, którzy twierdzą że obowiązuje konstytucja 3-go maja.

jarko
Użytkownik
jarko

Propozycja całkowitej likwidacji podatku dochodowego od 2020 jest mentalnie “zaporowa” dla pozostałych ugrupowań, dlatego Konfederacja dobiera sposób postępowania stosownie do środowiska politycznego, w jakim przyszło jej działać w Sejmie. Stąd próba stopniowego poluzowania gorsetu podatkowego w nadziei, że pozostałe pijawki “oswoją się” z działaniem na rzecz obywatela – i nowa propozycja zyska jakąś wymierną szansę na procedowanie. Jeśli mieć pretensje, to do tych, którzy spowodowali swoimi głosami taki, a nie inny skład poselski AD 2019. Konfederacja z większą siłą przebicia z pewnością z mety zniosłaby podatek dochodowy. Ale w społeczeństwie o mentalności niewolnika jest, jak jest. Ostatnią rzeczą powinno być… Czytaj więcej »

klioes vel pislamista
Gość
klioes vel pislamista

Zaoranie lewactwa

Korwin na Zandberga pieniędzy żądanie,
Odpowiedział, że biedni żyją zwykle krócej,
Bo są chorzy. Gorzej idzie pracowanie
Też alkoholikom… Lewicowe buce
Skutek wciąż z przyczyną mylą i dlatego
Będą zaorane w Sejmie przez Mikiego!

klioes vel pislamista
Gość
klioes vel pislamista

Męt cen (inwokacja poematu o dramatycznym końcu socjalizmu) dedykuję panu Sławomirowi Mentzenowi 1. Sławomir Mentzen – nomen-omen! – Męt cen sprowadzić chce na Polskę. Bez regulacji, państwa domen… Wzorem mu wzorce są katolskie! Nie został posłem. Jakże miło. Lecz się kolegom poszczęściło – 2. Konfederacja w Sejmie… SKANDAL!!! Już Izraela ambasador Poczuł się, jakby jakiś wandal Podmienił myckę mu na czador. A postępowa z nim Europa Zlękła się: postęp dostał kopa! 3. Prezes Kaczyński dosiadł kotka I, jak Piłsudski na kasztance, Z szablą cwałować chciał. Co spotka Go, wszystko jedno!… Ach, na lancę Nadziałby chętnie łeb Korwina! Lecz prysła z… Czytaj więcej »

sariusz
Użytkownik
sariusz

To świetny pomysł, to “związanie kwoty wolnej od podatku z płacą minimalną” zważywszy zwłaszcza, że, o ile pamiętam, Korwin domaga się zlikwidowania płacy minimalnej 🙂

Leszy
Gość
Leszy

…i zlikwidowania podatku dochodowego. Wszystko się zgadza.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Czyli po zlikwidowaniu podatku dochodowego i płacy minimalnej powiążemy jedno z drugim.

leon
Gość
leon

Nie. najpierw powiążemy potem zlikwidujemy.

PiS to nie jest centrum, tylko lewica
Gość
PiS to nie jest centrum, tylko lewica

Kompromis durniu – nie zauważyłeś, że Korwin jest również za likwidacją PiT i CiT? To jest sprawdzian dla wszystkich ugrupowań.

Paweł K.
Gość
Paweł K.

ps. i bez tłumaczenia się, bo nie ma komu… sobie nie trzeba (chyba że wariat)

Paweł K.
Gość
Paweł K.

ok, ale prościej, to powinna być równa i okrągła kwota, np. 50 albo 100 tysięcy złotych i tyle, nikt tu łaski nie robi, bo to nasze pieniądze, praca, podatki, wydatki… vide tzw. “brzytwa Ockhama”