Konfederacja domaga się komisji śledczej

INFO: Konfederacja chce powołania sejmowej komisji śledczej ds. wyjaśnienia działalności mafii VAT w resorcie finansów.

 

Uzasadniając konieczność powołania komisji śledczej, dr Sławomir Mentzen, ekspert Konfederacji, zwrócił uwagę na informacje o dwóch pracownikach resortu finansów i b. podwładnych p. Banasia, którzy “wyłudzali VAT od listopada 2015 roku, czyli od momentu, kiedy PiS zaczął rządzić Polską”.

– Gdzie były polskie służby specjalne, gdzie było ABW, kiedy wysocy rangą pracownicy resortu finansów wyłudzali VAT, podobno pracując w tym czasie nad uszczelnianiem systemu VAT? – pytał p. Mentzen.

Polityk Konfederacji podkreślił, że komisja śledcza wyjaśniłaby, czy powstał “wielopiętrowy spisek w centrum MinFinu i w służbach specjalnych, które zamiast nadzorować, niczego nie widziały i być może ‘przymykały oko'”.

– PiS mówił, że wystarczy nie kraść. To nieprawda. Nie wystarczy nie kraść. Tym niemniej dobrze jest nie kraść i byłoby dobrze sprawdzić, kto kradnie i ile ukradł – podkreślił  z kolei prezes KORWiN, poseł-elekt WCz. Janusz Korwin-Mikke.

 

Zobacz także: Konfederacja chce dekomunizacji instytucji sądowniczych

 

Źródło: facebook.com

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

9
Dodaj komentarz

avatar
6 Tematy komentarzy
3 Odpowiedzi w wątku
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
5 Autorzy komentarzy
PiS to nie jest centrum, tylko lewicaPaweł K.baszasariuszcutpurse Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiS to nie jest centrum, tylko lewica
Gość
PiS to nie jest centrum, tylko lewica

W telewizji kontrolowanej przez PiSowskich bandytów cisza.

Paweł K.
Gość
Paweł K.

last ps. acha a te komisje to za bardzo zalatują demokracją psia mać cha cha więc na cholerę?!

Paweł K.
Gość
Paweł K.

ps. i oszczędźcie biednych podatników psia mać!

Paweł K.
Gość
Paweł K.

ps. lepiej prokuratora, dożywocie/kraty albo KŚ dla urzędasów!

Paweł K.
Gość
Paweł K.

Chłopcy… tzw. “brzytwa Ockhama”!

cutpurse
Gość
cutpurse

Gdzie teraz ci, którzy piali jak ten PiS uczciwy? Kwestią tylko czasu było wyjście na jaw pazerności tej ekipy.

basza
Użytkownik
basza

Każda partia, co to dłużej rządzi, zamienia się w typową partię władzy : idą do niej ludzie nie dlatego, że mają podobne poglądy, ale po to, aby po-rządzić! Oczywiście wraz ze związanymi z tym fruktami. System demokratyczny jest oczywiście beznadziejny, ale sprzyja rotacji: mało która partia rządzi dłużej, niż 2 kadencje. Czy w system władzy monarchicznej, ze wspierającą go arystokracją, da się wbudować eliminowanie tych, co im d**y za bardzo przyrosły do stołków? Ma ktoś jakieś pomysły?

sariusz
Użytkownik
sariusz

Nie da się.
Pewien swój pomysł miał Stalin. Otóż co parę lat przeprowadzał czystkę, w której mordował większość swoich dotychczasowych współpracowników i dużą część aparatu władzy. No, ale Stalin to nie król, zresztą za Stalina też była korupcja.

basza
Użytkownik
basza

zresztą za Stalina też była korupcja” – ona tam, w Rasiji ma tradycje kilkusetletnie. W całej Europie nie było drugiego, tak przesyconego nią kraju!
A gdy już wspomniałeś, to mi się nasuwają takie skojarzenia z kwestią zaparcia się skorumpowanego sądownictwa, z którym PiS musiał się wycofać na z góry upatrzone pozycje. Oh, miękki ten Jarosław! Nie da się zwolnić? Ha, tow. Stalin kazałby więc ich rozstrzelać!