Konfederacja chce powtórzenia wyborów!

INFO: Komitet Wyborczy Konfederacji Wolność i Niepodległość zamierza złożyć do Sądu Najwyższego protest wyborczy, domagając się unieważnienia wyniku wyborów.

 

– W ostatnią sobotę w trakcie ciszy wyborczej TVP miała obowiązek opublikować przeprosiny, sprostowania i 6 sondaży dających przekroczenie progu wyborczego Konfederacji – przypomniał mecenas Michał Wawer.

Jak podkreślił, “doszło do zignorowania wyroku prawomocnego sądowego, złamania Kodeksu wyborczego”.

– W najbliższych dniach złożymy do SN protest wyborczy, domagając się unieważnienia tych wyborów i przeprowadzenia wyborów powtórnych. Jesteśmy przekonani, że gdyby TVP wykonała swoje obowiązki, to wynik Konfederacji byłby znacząco lepszy – powiedział mec. Wawer.

 

Zobacz także: Gowin wyklucza współpracę z Konfederacją, Zybertowicz – dopuszcza

 

Źródło: facebook.com

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

23
Dodaj komentarz

avatar
5 Tematy komentarzy
18 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
9 Autorzy komentarzy
chris.roadJackHolbornsinceritasleonfaaf Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Przy okazji pozwolę sobie przypomnieć, że TVP jest taka, jaka jest, między innymi dzięki panu Winnickiemu (Konfederacja), który głosował za pisowski zmianami mediach. Chcieliście “dobrej zmiany”, to macie.

POstęPOva
Gość
POstęPOva

Jeżeli wybory zostaną powtórzone, to spora część konfederatów zagłosuje na PiS, żeby im dopomóc w niezbyt korzystnej dla PiSu sytuacji.

faaf
Użytkownik
faaf

gdyby tak mialo byc to PIS juz by szykowal powtorzenie wyborow

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

13.10 – JKM dziękuje TVP, że dzięki jej manipulacjom Konfederacja uzyskała “wspaniały wynik”.

15.10 – Konfederacja chce powtórzyć wybory twierdząc, że z powodu manipulacji TVP osiągnęła słaby wynik.

Czy zmiana zdania wynika z tego, że PiS ma jednak samodzielną większość i nie uda się Konfederatom dopchać do rządu, obsadzić spółek SP kolesiami itd?

leon
Gość
leon

Najwidoczniej w ciągu tych dwóch godzin doszli do wniosku, że dzięki TVP mogliby zdobyć jeszcze wspanialszy wynik.

asch
Użytkownik
asch

JKM dziękuje TVPis, a Michał Wawer je oskarża. Nie zauważyłeś, że to są 2 różne osoby?

sariusz
Użytkownik
sariusz

W pełni się zgadzam. Wybory do Sejmu powinny zostać unieważnione a do czasu ich powtórzenia kompetencje Sejmu powinien przejąć Senat.

leon
Gość
leon

Twór rozum utracił ważność. Do czasu naprawy kompetencje powinien przejąć twój lekarz.

chris.road
Użytkownik
chris.road

O ile dobrze zrozumiałem, to Konfederacja ma zamiar ukarać wyborców z całej Polski za zachowanie telewizji partyjnej.
Jeżeli ten kompulsywny młokos się nie zamknie, pomyślę, że chyba się jednak pomyliłem w swoim wyborze.

JackHolborn
Gość
JackHolborn

Ich żądanie mogłoby zostać spełnione, wybory powtórzone, a wtedy Polacy zniecierpliwieni odwróciliby się od Konfederacji i przepadłaby z kretesem. Cieszmy się tym, co udało się uzyskać, a nie uprawiajmy warcholstwa politycznego, bo to jest taniec po cienkim lodzie.

leon
Gość
leon

Ja jako zniecierpliwiony wyborca poszedłbym zagłosować drugi raz. Jak wam się nie chce to czego oczekujecie? Że Polska sama się naprawi. Konfederacja ma 11 posłów i co z tego wynika? Co dokładnie Konfederacja uzyskała? Co oni w tej chwili mogą? PiS ma większość. Zdobył ją nieuczciwie. Od kiedy walka o przestrzeganie prawa to warcholstwo? W następnych wyborach TVP też będzie sobie emitować kłamstwa i nie będzie wykonywać wyroków sądowych?

chris.road
Użytkownik
chris.road

a od kiedy to telewizja mówi prawdę, naiwniaki
aż nie wierzę, że Ty tak na poważnie ..

leon
Gość
leon

Nie chodzi mi o to, że telewizja kłamie na okrągło (bo to wiem) tylko o to co się działo przed wyborami. A konkretnie o nie wykonanie wyroku sądu i nie dopuszczanie Konfederacji do żadnych wystąpień, które zresztą gwarantuje prawo. Gdzie tu naiwność? Gdzie tu warcholstwo? Kto zaczął cyrk? TVP czy Konfederacja? TVP ewidentnie łamała prawo i to wielokrotnie i nie można tego tak zostawić. A na koniec olała prawomocny wyrok sądu.

chris.road
Użytkownik
chris.road

jasne jasne , przed wyborami ni stąd ni z owąd, partyjna telewizja zmieniła się diametralnie i stałą się medium :
:” .. cechującym się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością oraz innowacyjnością, wysoką jakością i integralnością przekazu….”
:))))

A co do niewykonania wyroku niezawisłego sądu – to już inna sprawa za tym stoją konkretni ludzie, a nie cały Naród

leon
Gość
leon

Kto twierdzi, że ni stąd ni z owąd zmieniła się przyborami? Nic takiego nigdy nie twierdziłem. Ale innowacyjnością się wykazała. Nie mniej jednak pozostaje problem, który trzeba jakoś ugryźć.
Tak. Stoją za tym konkretni ludzie. Teraz tylko trzeba ustalić powiązania między nimi. I powinny posypać się wyroki.

asch
Użytkownik
asch

A od kiedy to Tvp jest oficjalnie partyjną tv? Nie zauważyłem, aby była utrzymywana tylko za składki PiS i odwaliła się od pieniędzy przeciętnego podatnika. Więc albo szanuje prawo i reprezentuje Polaków albo wypad z budżetu państwa.
Po drugie na logikę, nikt wyborów z tego powodu nie powtórzy. Wie o tym i Konfederacja i PiS. Jedyne czego się oczekuje to ukarania dotkliwie TVPis. Jak chcę otrzymać 1000 zł to żądam 10 000. Tak samo jest tu. Żądanie jest maksymalnej kary, a oczekiwanie zupełnie innej.

leon
Gość
leon

Sądy nie lubią PiSu. Paradoksalnie mogłoby się okazać, że jednak zarządzą powtórzenie wyborów. Jeżeli Konfederacja podbija tylko stawkę to niech uważa żeby nie przeholować.

JackHolborn
Gość
JackHolborn

Przecież od początku naszej dyskusji to twierdzę.

cutpurse
Gość
cutpurse

Ja oczywiście poszedłbym zagłosować ponownie i to samo zrobiłoby wielu sympatyków Konfederacji. Obawiam się jednak, że tak wysokiej frekwencji nie udałoby się powtórzyć i moglibyśmy jeszcze na tej awanturze stracić, nawet wszystkie 11 mandatów poselskich. Chyba, że masz pomysł jak skompromitować PiS, aby nie tylko stracili większość w sejmie (i musieli się ułożyć z PSL), ale i nie wykorzystali zamieszania do przejęcia senatu.
Gdyby powtórzone wybory oznaczały brak Konfederacji w przyszłym sejmie, to po takim blamażu prawdziwa prawica długo by się nie pozbierała.

leon
Gość
leon

Może tak może nie. Tego nie wiemy. Pozostaje mieć nadzieję, że PiS się wkrótce sam skompromituje.

JackHolborn
Gość
JackHolborn

No ja też bym poszedł zagłosować drugi raz gdyby już było trzeba, tyle że lepiej nie kusić losu i cieszyć się z obecnej sytuacji. Ja się cieszę, bo myślałem – po tak chamskim zamilczaniu – że zaczną się jeszcze lepsze cuda nad urnami. Nieuczciwy przeciwnik rozdaje karty, udało się wprowadzić naszych, więc skupmy się nad tym, co mogą oni uzyskać.

JackHolborn
Gość
JackHolborn

Dodam jeszcze, że jeśli będą dalej czepiać się tego przemilczania, PiS może rzucić tłuszczy argument typu: patrzajta ludziska, chcieli się dostać do sejmu – dostali. I jeszcze im mało! Bo oni nie za dobrem Polski, stabilizacją, tylko od tworzenia fermentu, ruskie agenty.
Mnie też to boli, że tak potraktowano Konfederację i nawet sam się dziwiłem, że do aż takich bezczelnych zagrywek partia mająca w nazwie “prawo” oraz “sprawiedliwość” może się posunąć.

chris.road
Użytkownik
chris.road

Uczciwy człowiek może się dziwić i ubolewać.
Lecz spierać się z partyjną telewizją jest walczyć z gnojem, że śmierdzi.

Otóż ja nie zamierzam pójść ponownie głosować – Roma locuta , causa finita!.

Konfederacja ma wyrok niezależnego sądu – idzie się z tym do komornika – specjalisty od uprzykrzania ludziom życia.
A jak będziecie się spierać publicznie z dziennikarskimi prostytu*kami,
to idźcie do diabła , bo TW są u Was!