fbpx

Kluska: Rząd dyskryminuje klasę średnią i małe firmy

OPINIA: Dzisiejszy rząd przez kolejne ograniczenia, które wprowadza, w pewnym sensie dyskryminuje klasę średnią i małe firmy – mówił w rozmowie z RMF FM p. Roman Kluska.

 

Przedsiębiorca pochwalił rząd za niektóre sprawy, ale skrytykował politykę gospodarczą rządu.

– Natomiast jak chodzi o politykę gospodarczą, to ja ją odbieram, tak jak i wielu przedsiębiorców, jako kontynuację wszystkich poprzednich rządów, bez istotnych, to jest, takich kluczowych, fundamentalnych spraw, na które biznes czeka – powiedział p. Kluska. – Coś, co leży mnie głęboko na sercu – a mianowicie pewna dłuższa perspektywa polskiej gospodarki, jej innowacyjność i jej konkurencyjność na świecie. Wszystkie rządy dotąd stosowały zasadę, że jeżeli wchodzi jakaś regulacja, to w ramach demokracji ma ona obowiązywać wszystkie podmioty gospodarcze, których dotyczy. Proszę zauważyć, że takiej sytuacji nie ma praktycznie w żadnym innym kraju Unii Europejskiej. Dlaczego? Dana regulacja jest prawie nieodczuwalna dla koncernu, dla wielkiej firmy. Ale ta sama regulacja dla firmy maleńkiej, która dopiero powstała parę miesięcy temu, która nie ma zasobów, kapitału ani wiedzy, przestrzeganie na tych samych warunkach tej regulacji, jest zabijające. Jeżeli teraz mamy kolejne tego typu regulacje od lat – od czasu transformacji w 1990 roku do dzisiaj – i nic się nie zmieniło, to proszę zobaczyć, jak trudno jest teraz małej firmie wystartować – tłumaczył p. Kluska.

 

Źródło: rmf24.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
4 Autorzy komentarzy
Dr. Paul Kopetzkyklioes vel pislamistawasabi1084Ziuk Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dr. Paul Kopetzky
Gość
Dr. Paul Kopetzky

Jak w PRL! Nic nowego pod słońcem.

klioes vel pislamista
Gość
klioes vel pislamista

Czterech Budrysów Budrys synów (Polaków, takich jak on biedaków) Na „wybory” zaciągnął i prawi: „Już komuna upada. Leniom odtąd jest biada. Los w swe ręce wziąć bądźcie łaskawi! Bo mówiono w Warszawie, że przemieni się prawie Odtąd Polska aż nie do poznania. Każdy z was tak jak czuje, niechaj Polskę buduje I swą przyszłość – to wasze zadania!” Syn najstarszy wyznawał to, by każdy wydawał Sam na siebie swe własne pieniądze. Drugi syn był gotowy dzielić się do połowy – Aż pół oddać! („Jeżeli współrządzę.”) Trzeci chętnie na cele własne wydałby wiele. Lecz od innych… („Bo sobie z tym radzę.”)… Czytaj więcej »

wasabi1084
Gość
wasabi1084

A dlaczego ten portal, postawiony na WordPressie, jest tak spartolony? Optymalizacja nędza. Niech dzieci które to ogarniają poczytają odrobinę, bo tragedia jak to chodzi. Wstyd.

Ziuk
Gość
Ziuk

Małe i średnie firmy to:
– 70% miejsc pracy
– 50% PKB
– 12% wymiany w handlu zagranicznym