fbpx

Kandydat Konfederacji przedstawił główny punkt programu

INFO: P. Marcin Sypniewski, podczas konferencji prasowej na bydgoskim Starym Rynku zaprezentowałem główny punkt programu gospodarczego Konfederacji Wolność i Niepodległość.

 

P. Sypniewski mówił, że Konfederacja postuluje zlikwidowanie podatku dochodowego oraz wprowadzenie dobrowolności w opłacaniu ZUS. Przekonywał, że jeśli ktoś obecnie zarabia na rękę 2500 zł, to rząd zabiera w podatkach ponad 1700 zł. Tymczasem Konfederacja chce zostawić te pieniądze wszystkim płacącym podatek dochodowy i składki na ubezpieczenia społeczne.

– Obliczyliśmy, że każdy, nawet zarabiający płacę minimalną zarobi o tysiąc złotych więcej. To program tysiąc plus dla każdego pracującego – niezależnie, czy ma dzieci, czy nie. Nasz program gwarantuje, że Polacy zaczną w końcu zarabiać więcej. Wyciągniemy także pieniądze młodych Polaków z czarnej dziury systemu ZUS – podkreślał kandydat Konfederacji. – Musimy być konkurencyjni. Ukraina przymierza się do obniżki podatków i nowy rząd zapowiada radykalne reformy. Jeżeli szybko nie wprowadzimy odważnych zmian, to niedługo nas wyprzedzą. A tak, już dzisiaj możemy stać się podatkowym rajem Europy. Dzięki temu zatrzymamy młodych w Polsce i przyciągniemy emigrantów z powrotem do kraju – dodał polityk.

 

Zobacz także: Konfederacja proponuje 1000+

 

Źródło: facebook.com

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

7
Dodaj komentarz

avatar
3 Tematy komentarzy
4 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
4 Autorzy komentarzy
sariuszlibertarianin.tomsinceritaskar_mac Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
sariusz
Użytkownik
sariusz

Oczywiście, jest możliwe zniesienie podatku dochodowego, a nawet składek na ZUS. Tylko, że to by wymagało radykalnego zmniejszenia wydatków państwa. Zniesienie 500+, prywatyzacja mieszkań komunalnych i zaprzestanie dotowania czynszów, zniesienie subsydiowania rolnictwa, kolei i kopalni. Zniesienie subsydiowania energii elektrycznej. I jeszcze mnóstwo takich rzeczy. Koalicja PiS/Korwin tego nie zrobi, więc przestańcie opowiadać ludziom bajeczki.

kar_mac
Gość
kar_mac

Ale na to trzeba być niepodległym, a nie członkiem Eurokołchozu…

sariusz
Użytkownik
sariusz

Unia Europejska nie wymaga od krajów członkowskich istnienia podatku dochodowego ani też składek na ZUS. Nie wymaga też istnienia 500+, zakazu handlu w niedzielę ani też nie każe nam nacjonalizować prywatnych firm.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Rozumiem, że w związku ze zniesieniem składek ZUS i podatków emerytury przestaną być wypłacane? Bo z czego?

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Może ze zbiórek prywatnych fundacji charytatywnych?

libertarianin.tom
Gość
libertarianin.tom

Powinni wszystko sprywatyzowac przez uwlaszczenie emerytow na akcjach panstwowych spolek i tyle. Akcje firm zamiast emerytur.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Na pewno Twoja babcia się bardzo ucieszy, gdy zamiast emerytury przyślą jej akcje jakiejś deficytowej kopalni, do której jeszcze będzie musiała dopłacać.
Człowieku! Czy ty w ogóle masz świadomość jaka jest wartość tych “państwowych spółek” a ile potrzeba na emerytury? Te państwowe spółki należałoby oczywiście sprzedać, ale to starczy pewnie na góra kilka miesięcy.