fbpx

Kandydat Konfederacji przedstawił główny punkt programu

INFO: P. Marcin Sypniewski, podczas konferencji prasowej na bydgoskim Starym Rynku zaprezentowałem główny punkt programu gospodarczego Konfederacji Wolność i Niepodległość.

 

P. Sypniewski mówił, że Konfederacja postuluje zlikwidowanie podatku dochodowego oraz wprowadzenie dobrowolności w opłacaniu ZUS. Przekonywał, że jeśli ktoś obecnie zarabia na rękę 2500 zł, to rząd zabiera w podatkach ponad 1700 zł. Tymczasem Konfederacja chce zostawić te pieniądze wszystkim płacącym podatek dochodowy i składki na ubezpieczenia społeczne.

– Obliczyliśmy, że każdy, nawet zarabiający płacę minimalną zarobi o tysiąc złotych więcej. To program tysiąc plus dla każdego pracującego – niezależnie, czy ma dzieci, czy nie. Nasz program gwarantuje, że Polacy zaczną w końcu zarabiać więcej. Wyciągniemy także pieniądze młodych Polaków z czarnej dziury systemu ZUS – podkreślał kandydat Konfederacji. – Musimy być konkurencyjni. Ukraina przymierza się do obniżki podatków i nowy rząd zapowiada radykalne reformy. Jeżeli szybko nie wprowadzimy odważnych zmian, to niedługo nas wyprzedzą. A tak, już dzisiaj możemy stać się podatkowym rajem Europy. Dzięki temu zatrzymamy młodych w Polsce i przyciągniemy emigrantów z powrotem do kraju – dodał polityk.

 

Zobacz także: Konfederacja proponuje 1000+

 

Źródło: facebook.com

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sariusz
sariusz
2 lat temu

Oczywiście, jest możliwe zniesienie podatku dochodowego, a nawet składek na ZUS. Tylko, że to by wymagało radykalnego zmniejszenia wydatków państwa. Zniesienie 500+, prywatyzacja mieszkań komunalnych i zaprzestanie dotowania czynszów, zniesienie subsydiowania rolnictwa, kolei i kopalni. Zniesienie subsydiowania energii elektrycznej. I jeszcze mnóstwo takich rzeczy. Koalicja PiS/Korwin tego nie zrobi, więc przestańcie opowiadać ludziom bajeczki.

kar_mac
kar_mac
2 lat temu

Ale na to trzeba być niepodległym, a nie członkiem Eurokołchozu…

sariusz
sariusz
2 lat temu
Reply to  kar_mac

Unia Europejska nie wymaga od krajów członkowskich istnienia podatku dochodowego ani też składek na ZUS. Nie wymaga też istnienia 500+, zakazu handlu w niedzielę ani też nie każe nam nacjonalizować prywatnych firm.

sariusz
sariusz
2 lat temu

Rozumiem, że w związku ze zniesieniem składek ZUS i podatków emerytury przestaną być wypłacane? Bo z czego?

sinceritas
sinceritas
2 lat temu
Reply to  sariusz

Może ze zbiórek prywatnych fundacji charytatywnych?

libertarianin.tom
libertarianin.tom
2 lat temu
Reply to  sariusz

Powinni wszystko sprywatyzowac przez uwlaszczenie emerytow na akcjach panstwowych spolek i tyle. Akcje firm zamiast emerytur.

sariusz
sariusz
2 lat temu

Na pewno Twoja babcia się bardzo ucieszy, gdy zamiast emerytury przyślą jej akcje jakiejś deficytowej kopalni, do której jeszcze będzie musiała dopłacać.
Człowieku! Czy ty w ogóle masz świadomość jaka jest wartość tych “państwowych spółek” a ile potrzeba na emerytury? Te państwowe spółki należałoby oczywiście sprzedać, ale to starczy pewnie na góra kilka miesięcy.