fbpx

JKM: Zlikwidować Miejskie Zakłady Autobusowe

INFO: Podczas konferencji prasowej p. Janusz Korwin-Mikke, prezes Wolności i kandydat na prezydenta Warszawy, opowiedział się za wolną konkurencją w transporcie miejskim.

– [Należy – red.] zlikwidować Miejskie Zakłady Autobusowe podobnie jak Miejskie Przedsiębiorstwo Taksówkowe na przykład, żeby konkurowały prywatne autobusy. Jeżeli Pan popatrzy na telefon komórkowy, to konkurują prywatne firmy i ceny spadają. A ceny biletów autobusowych rosną, bo rządzi tym miasto, a nie wolny rynek i konkurencja – powiedział p. Korwin-Mikke.

Aktualnie w Warszawie 30% kursów odbywają autobusy prywatne, które kosztują znacznie taniej (7,3 zł/km) niż komunalne (9,9 zł/km).

– W Londynie wszystkie autobusy są obsługiwane przez prywatnych przewoźników. I w Warszawie mogłoby być tak samo – mówi p. Janusz Kunowski, kandydat na radnego miejskiego w Warszawie. – Chcemy, żeby była wolna konkurencja, bo to jest z korzyścią dla ludzi – zwiększa komfort jazdy i z korzyścią dla kieszeni ludzi, bo bardziej optymalizuje koszty – wyjaśnia.

Zobacz także: Korwin za wybudowaniem city w Warszawie

Źródło: Konferencja prasowa

Opracował: TC

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o