JKM: Coś tu nie gra

OPINIA: P. Janusz Korwin-Mikke nie kryje zaskoczenia wynikami eurowyborów.

 

“Jak Państwo niewątpliwie dostrzegli na wieczorze wyborczym od chwili ogłoszenia exit-polls byłem pesymistą – i wykrakałem. Jednak ja bym to i owo sprawdził. Ponieważ atakowano nas jako ruskich szpionów, ludzie chyba niechętnie przyznawali się, że na nas głosowali? A jednak exit polls były znacznie wyższe od podanych wyników! Coś tu nie gra.
Takie podejrzenia są powszechne. Np. w Północnej Karolinie tylko 8% pytanych uważa, że oszustwa wyborcze nie są istotnym problemem, a ponad połowa, że są bardzo poważnym problemem….
PS. Nie, nie przegraliśmy z powodu Fair Play. Fair Play p.prof.Roberta Gwiazdowskiego była pro-unijna, a więc odbierała głosy nie nam, lecz Platformie Obywatelskiej” – napisał JKM na Facebooku.

 

Źródło: Blog JKM

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

14
Dodaj komentarz

avatar
7 Tematy komentarzy
7 Odpowiedzi w wątku
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
13 Autorzy komentarzy
Dr. Paul KopetzkyjacuniekNonickSergiuszMaPi Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dr. Paul Kopetzky
Gość
Dr. Paul Kopetzky

Bo to jest oaza lewicy, socjalistów i demokratów. Więc trudno, aby tu odnieść sukces i… poważanie.

Sergiusz
Gość
Sergiusz

Sergiusz Królak (Plejada .pl): – W jednym ze swoich wpisów personalnie zaatakowałeś Krzysztofa Bosaka, dokonując jego gejowskiego coming-outu. Ja wytłumaczysz się z tych słów?

Michał Piróg: – Nienawidzę ludzi, którzy są przedstawicielami danej grupy, ale udają, że tak nie jest i jeszcze nawołują innych do potępiania tej samej grupy.

cutpurse
Gość
cutpurse

W skali całego kraju oddano 112 390 głosów nieważnych. Wydaje mi się, że to niemało, gdyż na karcie nawet była informacja o tym, kiedy głos jest uznawany za ważny. Mogły być 4 powody nieważności głosu: wrzucenie pustej karty do urny (najgorsze co można zrobić), zaznaczenie wybranego kandydata w inny sposób niż “krzyżykiem”, dopisywanie czegoś na karcie lub oddanie głosu na kandydatów z więcej niż 1 listy.
Interesujące by było jaki procent głosów nieważnych stanowią 2 ostatnie przypadki i które komitety zostały prawidłowo poparte.

Nonick
Gość
Nonick

64 tys. 966 głosów było nieważnych, ponieważ postawiono znak “x” przy nazwisku dwóch lub większej liczby kandydatów z różnych list, a 46 tys. 74 z powodu nie postawienia znaku “x” obok żadnego nazwiska. (było jeszcze coś na “nieistniejącą listę”, ale jakieś grosze) – tak podają tu za PKW w dziale “Polska”. O ile nie posunięto się do wywabiania krzyżyków a wszystko policzono rzetelnie to, na oko, całość unieważnionych głosów z powodu “dwóch+ iksów” mogła by coś zmienić – o ile wszystkie byłyby na Konfederację… Wykluczyć tego nie można, ale trudno na to stawiać. Chyba jedyną opcją jest jeszcze usunięcie jakiejś… Czytaj więcej »

jacuniek
Gość
jacuniek

Według moich wyliczeń, do przekroczenia progu wyborczego zabrakło jakieś 138 tys. głosów. Czy to coś znaczy, a może ktoś mnie poprawi? Nie chciało mi się iść głosować, bo byłem pewien, że Konfederacja spokojnie przejdzie. Gdzie jest ten spisek? Może Polacy tego zwyczajnie nie chcą – być może z niewiedzy…?

-sm
Gość
-sm

Trzeba się pogodzić z tym, że większość elektoratu raczej nie kalkuluje długoterminowo lub w interesie swoich potomków czy rodziny. Większość to faceci szukający samicy, którą interesuje wygląd i kasa tu i teraz. W związku z tym facetów też interesuje kasa tu i teraz … a kraj? a kogo obchodzi kraj? Większość to pańszczyźniane chłopy co to raz byli pod tym panem a raz pod innym. Już sam fakt jak łatwo opuszczają Polskę dla lepszej kasy świadczy o ich mentalności. Jest im kompletnie obojętne kto będzie nimi rządził jutro byle mieć ładniejszy samochód i ładniejszą żonę niż sąsiad. PiS zwyczajnie kupił… Czytaj więcej »

jarko
Użytkownik
jarko

Weź, przekonaj człowieka na dorobku, żeby głosował za obniżeniem emerytury swojego ojca i matki, którzy często wspomagają go pieniędzmi w trudnych chwilach.

Co do zwolnienia nauczycieli zaś – to cierpliwości, wszystko idzie po tej myśli, a na jesieni, przy niespełnieniu postulatów płacowych strajkujących – jeszcze przyspieszy. Już są w wielu miejscach niewąskie problemy, aby znaleźć chętnych do prowadzenia zajęć. Średni wiek nauczyciela, to 42 lata. Jakoś młodzi nie garną się do tych gigantycznych pieniędzy 🙂

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Coś tu nie gra: JKM myślał, że sondażownie zaniżają mu poparcie, a tu się okazało, że zawyżają…

Ziuk
Gość
Ziuk

Wszystko gra. Konfederacja zgnoiła Kukiza – potencjalnego sojusznika PiS, pogrążając się przy tym. Wysłużyła się Koalicji Europejskiej. Prawda wygląda tak, że prawdziwą konkurencję stanowią dla siebie nie partie o przeciwnych programach, tylko o podobnych, bo walczą o ten sam elektorat.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Nie wiem, jak jest w Karolinie Północnej, Południowej, Wschodniej i Zachodniej, ale w Polsce każde startujące stronnictwo może zgłosić do komisji wyborczych swoich mężów zaufania, by pilnowali liczenia głosów.

Cyprian
Gość
Cyprian

Przekręt był na poziomie PKW a nie w obwodowych. W skład PKW wchodzą sędziowie, nadzwyczajna kasta oszustów. Exit polls mylił się zawsze o 1 do 2 procent a nie o 20 !!!!!!!!!

sariusz
Użytkownik
sariusz

A mając wyniki komisji obwodowych, gdzie nie było “przekrętu’, to nie można ich sobie dodać, żeby wykazać, jak was oszukała “kasta oszustów”.

MaPi
Gość
MaPi

Można i co wtedy, upublicznią to na kanale youtube gdzie większość oglądających to skurwysyny mieszkające za granicą, których to co dzieje się w Polsce obchodzi tyle co zeszłoroczny deszcz. Odsyłam do afery skok wołomin, każdy jak w mafii jest umoczony, to dlatego pis dał parasol ochronny nad amber gold by mogli sobie wziąć 700 mln, po pisowskie kupy wzięły ponad 10 mld

slepowronodmieniony
Użytkownik
slepowronodmieniony

No to gdzie dowody z chipem i paragonem do głosowania, jak to jest w Estonii?