fbpx

JKM: Chcą opodatkować wszystko

OPINIA: WCz. Janusz Korwin-Mikke mocno skrytykował rząd. Jego zdaniem rządzący chcą “opodatkować dosłownie wszystko” – informuje dorzeczy.pl.

 

JKM przypomniał, że rządzący przez minione 4 lata wprowadzili 31 podwyżek podatków i opłat i w ten sam sposób planują rozpocząć kolejną kadencję swoich rządów.

– Przegłosowano już podwyżkę podatku akcyzowego, od nowego roku składka ZUS wyniesie już blisko 1500 zł miesięcznie, przygotowany jest już atak na kieszenie kierowców (projekt zaostrzenia kodeksu drogowego), ponadto czeka już gotowy projekt rządu wprowadzający podatki od napojów słodzonych, tzw. małpek (niewielkie butelki z mocnym alkoholem) oraz od reklamy suplementów diety. Mało? Oficjalnie zapowiedziany został podatek od cukru, a także nowa tzw. opłata turystyczna. W planie jest jeszcze pełne ozusowanie umów zleceń oraz powrót do pomysłu likwidacji 30-krotności ZUS. A to przecież dopiero pierwsze 2 miesiące po wyborach… – wylicza p. Korwin-Mikke. – Oni chyba naprawdę próbują opodatkować dosłownie WSZYSTKO. Podajcie dalej, trzeba uświadamiać kogo się da, bo inaczej obrobią nas na cacy – dodaje polityk Konfederacji.

 

Zobacz także: Rząd zapowiedział nowe podatki

 

Źródło: dorzeczy.pl

64 thoughts on “JKM: Chcą opodatkować wszystko

    1. A może odpowiedź jest bardziej prozaiczna. Walczył z komuną już w przedszkolu. Nie boi się lewaków, rozwiedki, systemu a nawet Moniki Olejnik. Niczego i nikogo się nie boi, oprócz …. dentysty.

  1. Oj, tam. Szechteremici-syjoniści z PiS muszą uzbierać szekielek na napad na Persję.

  2. Cała banda pięciorga (PiS, PO, PSL, Lewica i Końfederacja) chce utrzymania 500+ a potem wielkie zdziwienie, że na to potrzebne są podatki. Dobrze przynajmniej, że to jest akcyza od wódy i papierochów. Zabieramy w ten sposób naszą forsę menelom, którzy ją wcześniej od nas dostali w ramach socjału. Bo własnie na to oni ją wydają, przecież nie na wózki dla dzieci.

    1. Większość Konfy jest za likwidacją, to znaczy, że Konfa nie chce utrzymania – tak jak partia KORWiN.

      1. Jakby większość Konfy była za likwidacją 500+, to taki postulat by się znalazł w programie wyborczym tego ugrupowania. Tymczasem tak nie było. Niekwestionowany lider Końfederacji, czyli Bosak, jest przeciw likwidacji 500+, co niedawno przyznał nawet Korwin. Wyniki prawyborów wskazują, że partia KORWiN, to co najwyżej 30% Końfederacji.

        1. Było 1000+ – to właśnie jest powszechna ulga podatkowa (likwidacja PiT-u zamiast 500+). To nie jest żaden lider tylko tępoto, to, że na razie prowadzi jeszcze nic nie znaczy. Wyniki w prawyborach o niczym nie świadczą debilu. Wolnościowcy + Braun = likwidacja śmieciu.

          1. Nie wymyślaj. Nigdzie w programie Końfederacji nie było, że likwidacja PIT-u jest zamiast 500+.

          2. Ty nie musisz tego rozumieć pajacu, wystarczy, że większość w klubie jest za likwidacją. Nikt się już nie przejmuje narodowymi idiotami, po ostatniej kompromitacji Bosaka.

    1. Nie obniżenia tylko przywrócenia wieku emerytalnego. To poważna różnica. Te podatki mają iść na PiSowskie rozdawnictwo. Ale najwidoczniej ty tylko wiesz o istnieniu ZUSu i że ZUS ma mieć dobrze kosztem emerytów i potencjalnych emerytów. Bardzo mnie ciekawi jakie emerytury będą mieli Pracownicy ZUS w szczególności ci na kierowniczych stanowiskach.

      1. No to chciałeś przywrócenia wieku emerytalnego, to masz. Płać podatki i raduj się powrotem przywilejów rodem z PRL. Dla takiego lewaka to sytuacja wręcz wymarzona.

        1. Przecież Korwin jest za podniesieniem wieku emerytalnego do 120 lat dla tych którzy zaczynają pracować, więc i tak by więcej zaoszczędził niż PO i PiS.

          1. I pewnie się dziwisz, że mało kto jest takim frajerem, że chciałby przez całe życie opłacać składki na emerytury starszych roczników, a samemu nabyć prawa emerytalne w wieku 120 lat?

          2. Nie ma innego sposobu żeby skończyć z ZUS-em.

          3. To znaczy jest, można całkowicie zaprzestać wypłacania emerytur.

    1. Jedyną opozycją w sejmie Jest Konfederacja. Przestań stręczyć nam na tym portalu szmaciarzy z PO i nowoczesnej. To banda złodziei i kanciarzy. I życzę im żeby ich wszystkich szlag trafił i żeby umierali w mękach. Kto że złodziejem robi układy ten sam jest złodziej. Ty jako że głosujesz na tych gnoi to sam jesteś gnój. Przeproś i sp…laj

      1. Czyli debile z Końfederacji dalej będą walczyć z PO a potem narzekać, że PiS “podnosi podatki”.

        1. PO tak jak PiS podnosiło podatki niedojebańcu. Tylko KORWIN jest za likwidacją PiT CiT i PCC.

          1. Tylko żeby Konfederaci nie poszli tak w górę jak w 1794 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.