Jakubiak rejestruje swoją partię

INFO: Jak informuje “Dziennik Gazeta Prawna”, p. Marek Jakubiak, były poseł Kukiz`15, miał złożyć dokumenty w celu rejestracji nowej partii politycznej.

 

Federacja dla Rzeczpospolitej, bo tak nazywa się nowa partia, funkcjonuje już od końca zeszłego roku, ale dopiero teraz ma zostać oficjalnie zarejestrowana jako partia.

Partia ma być partią republikańską i chadecką. FdR mają budować oprócz p. Jakubiaka, także inni byli politycy Kukiz’15: pp. Andrzej Maciejewski i Paweł Grabowski. Jednym z najważniejszych postulatów partii ma być dążenie do wprowadzenia w Polsce systemu prezydenckiego. FdR zapowiada też, że przywróci obywatelom nadzór nad państwem poprzez wprowadzenie bezprogowych referendów i zwiększenie frekwencji przez e-voting.

W kwestiach gospodarczych partia zapowiada m.in. likwidację PIT, CIT i składek na ZUS, Fundusz Pracy czy Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Chce za to wprowadzić dwie stałe stawki podatkowe od przychodu osiąganego przez przedsiębiorstwa oraz banki i instytucje finansowe czy jednolitą 25% stawkę podatku od Funduszu Płac pobieraną i odprowadzaną przez pracodawców.

 

Zobacz także: Sąd oddalił pozew Konfederacji przeciwko Jakubiakowi

 

Źródło: dziennik.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

17
Dodaj komentarz

avatar
8 Tematy komentarzy
9 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
10 Autorzy komentarzy
Krzysztof KałębasiakleonBarbaraZiukAndy Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysztof Kałębasiak
Gość
Krzysztof Kałębasiak

25% od funduszu plac? Oszalal.
Pewnie dogadal sioe z Morawieckim.

Ziuk
Gość
Ziuk

Jakubiak to PiS-owski agent i trzeba mieć to na uwadze.

Andy
Gość
Andy

Kukiz, Jakubiak, Liroy, Kolonko, zadaniowani aby odebrać głosy Konfederacji! Trzeba być ślepym aby tego nie widzieć.

Barbara
Gość
Barbara

Czlowieku jak dlugo istnieje Konfederacja a jak dlugo K15? To wam zalezy na ulepszaniu Polski czy o dorwaniu sie tylko do koryta? Bijecie wszystkich wokol nawet K15 co wcale nie jest ani wrogiem ani zagrozeniem. Choc wam najblizej bylo do K15 to uznajecie ich za totalne wrogie ugrupowanie . Wstyd nauczcie sie rozpoznawac wroga od patrioty sprxymierzenca.

leon
Gość
leon

OK. To niech posłowie K15 poprą postulaty Konfederacji. Konfederacja nie ma własnego klubu poselskiego więc musi polegać na innych. K15 może się wykazać. No chyba Kosiniak Kamysz im nie zabroni?

leon
Gość
leon

Jak to jest, że wcześniej nikt nie miał takiego programu? Jak Konfederacja weszła do sejmu to teraz wszyscy chcą likwidować podatki i ZUS. Może za wyjątkiem PiS, który przez to szlag trafi. Ale powiedzmy sobie szczerze. To nie przypadek, że wszyscy podpieprzają pomysły Konfederacji. I tu Konfederacja musi się wyczulić. Po prostu chcą ich zamieść pod dywan w inny sposób. Nie udało się zamilczeć to teraz próbują sposobu, że wszyscy tak mówili i mówią. Chcą sprawić, żeby Konfederacja niczym się nie różniła w przekazie od innych. To bardzo niebezpieczne. Cholera wie jak z tym walczyć. Znowu JKM będzie musiał mówić,… Czytaj więcej »

Barbara
Gość
Barbara

Czemu ty inaczej widzisz swiat przez pryzmat swego nosa? To Konfederacja podpieprza innym projekty. Jeszcze w maju ich nie moala a K15 dawal je do sejmu. Gdzie PIS je odrzucał. Sa daty i to mozesz miec za dowod,ze to nie Konfederacja wymyslila a zdublowala udajac ze to wasze. Projekt o ZuS o wat o zrownanie wolnej kwoty od podatku. Ale to tak jest jak sie jest tylko wpatrzony w swoja grupe i ja tylko idealizuje , i nie widzi wad. Sam Menzen w maju mowil ze podatki nikogo nie obchodza.

leon
Gość
leon

Powinienem widzieć świat przez pryzmat twojego nosa? Chcesz mi powiedzieć, że pomysł likwidacji podatku dochodowego wymyślili panowie z K15? Takie rzeczy mówiono jeszcze za czasów UPR. K15 nic nie wymyśliło. Nawet pomysł ustawy anty 447 podpieprzyli. K15 to szkodniki i tak należy ich traktować. Mentzen obiecał, że zje własnego buta jak nie przedstawi projektu 100 ustaw. Okazało się, że nie musiał go jeść. Napisanie tych ustaw trochę zajęło czasu. Co do podatków to Mentzen miał oczywiście rację. mówił o wyborach do EU i chciał coś udowodnić Gwiazdowskiemu. I udało mu się. Same podatki to nie wszystko. Nie mniej jednak stanowią… Czytaj więcej »

Piotr Grembowicz
Gość
Piotr Grembowicz

ps. ten Jakubiak to niby bystry, ma biznesy, robi interesy a tak oczadział…

korwinista
Użytkownik
korwinista

Kolejna wsiowa wydmuszka zawłaszczająca postulaty Konfederacji.

Piotr Grembowicz
Gość
Piotr Grembowicz

Kolejny lewicowy, demosratyczny “pożyteczny idiota”, tylko w czyim ręku?!, bo nie swoim cha cha
pajac z ambicjami, a (który) mógł być w sejmie/senacie a dał ciała… komu?!
JKM to jednak nie ma/miał szczęścia (UPR, Nowa Prawica)! pozdrowienia mimo to!

sariusz
Użytkownik
sariusz

Jakubiak Jakubiakiem a tu prawybory. Trzeba anulować, bo przegramy!

Cyprian
Gość
Cyprian

Wygracie, czy przegracie – jebał was pies

leon
Gość
leon

Szkoda, że mogę dać tylko jednego plusa

Paweł
Użytkownik
Paweł

Anulujcie towarzyszu, anulujcie bo marny macie wybór- miedzy niedoszłą premierzycą a kryptopedałem…..

Barbara
Gość
Barbara

Niby ciagle Konfederacji rosnie procent poparcia a w tych wyborach to wstyd zeby na cale miasta bylo tylko po 200 lub 330 uprawnionych do glosowania. Albo ludzie mieli wywalone aby doplacać do tego interesu albo takie slabe poparcie a tu makaron na uszy i wielka wrzawa.

leon
Gość
leon

Głosują najbardziej zainteresowani. A wstyd oto twoje drugie imię.