Jakubiak: Konfederacja może utworzyć rząd z PO

OPINIA: WCz. Marek Jakubiak przekonywał w rozmowie z TVP Info, że widzi szansę na porozumienie Platformy Obywatelskiej z Konfederacją. 

 

P. Jakubiak przekonywał, że choć wyniki wszystkich sondaży wskazują na zwycięstwo PiS, to wyniki głosowania mogą być sporą niespodzianką. Dopytywany, czy faktycznie widzi szansę na zawiązanie koalicji między tak odległymi od siebie ugrupowaniami, jak PO i Konfederacja, poseł powiedział, że w takiej sytuacji różnice ideologiczne i programowe zeszłyby na drugi plan.

– Mamy całą kupę rzeczy, które trzeba w Polsce naprawić. Sądownictwo, edukację, służbę zdrowia; zobaczymy, kto co nam obieca. Kluczowe byłyby kwestie programowe – stwierdził p. Janusz Korwin-Mikke w rozmowie z TVP.

Komentując słowa p. Jakubiaka, prezes partii KORWiN podkreślił, że koalicja z każdym jest możliwa, bo nie ma żadnej różnicy między PO, PiS, SLD i PSL.

– Jest to jedna banda, która dba tylko o koryto. Podejrzewam, że gdyby była taka sytuacja, że będziemy języczkiem u wagi, to prędzej PiS zawrze koalicję z PO niż z nami – stwierdził JKM.

 

Zobacz także: Konfederacja nie godzi się na inwigilację

 

Źródło: tvp.info

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

8
Dodaj komentarz

avatar
5 Tematy komentarzy
3 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
6 Autorzy komentarzy
mapi13B.A.RB.A.Rsinceritassariusz Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mapi13
Gość
mapi13

Te wypowiedzi korwina miki, aż rzygać się chce słysząc to od ponad 25 lat… Jeśli fałszywa prawicowa flaga jkm stworzona w magdalence, miała dzielić ludzi, to zrobiła to perfekcyjnie!

B.A.R
Gość
B.A.R

Morawiecki będzie premierem. Dlatego, że PiS zdobędzie większość albo samodzielnie, albo w koalicji z Konfederacją.

B.A.R
Gość
B.A.R

Biedroń będzie premierem. BO PiS nie utworzy koalicji. Bardzo bym prosił o poruszenie ( wszedzie gdziekolwiek kto może ) tematu połączenia list wyborczych – połączenia się wszystkich WYBORCÓW bo jest to jedyne wyjście wygrania decydującej bitwy typu Grunwald lub Bitwa Warszawska. Wszyscy WYBORCY muszą się połączyć od PiS Kukiz , Konfederacja i #R . W innym przypadku Koalicja wygra przykladowo 1% I utworzy rząd z Wiosną .Możliwe, że nawet dojdzie do połączenia ich list wzamian Premierem będzie Biedroń a tęczowa flaga będzie wisieć obok biało czerwonej i UE po środku. Już pierwsze dyskusje medialne – rozmowy między Biedroniem a Schetyną… Czytaj więcej »

B.A.R
Gość
B.A.R

Zapomniałem dodać że wice premierem będzie Jakubiak z Korwinem

libertarianin.tom
Gość
libertarianin.tom

W czasach gdy Pluzanski i Rokita byli w PO, a Tusk jeszcze udawal liberala to UPR startowal to.Sejmu z PO. Teraz po 8 latach kradziezy OFE, podwyzszeniu VATu, walce z hazardem i wolnoscia slowa, Korwin za cholere nie wrjdzie z nimi w koalicje.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Oczywiście, że nie. Wejdzie w koalicję z PiS, przecież sam to zapowiadał.

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Z PO nie można wejść w koalicję, bo podwyższył VAT z 22% na 23%, a z PiS można wejść w koalicję, choć rozdymał socjal na całego, nacjonalizuje przedsiębiorstwa i jest najbardziej socjalistycznym rządem po 89 roku.

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Wśród Konfederatów to największa zniewaga, powiedzieć komuś, że zrobi koalicję z PO. Nic dziwnego, skoro wszyscy marzą o byciu języczkiem w rządzie PiS.