fbpx

Gowin wyklucza współpracę z Konfederacją, Zybertowicz – dopuszcza

OPINIA: Konfederacja nie powinna być partnerem Zjednoczonej Prawicy – powiedział JE Jarosław Gowin, wicepremier, szef Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

– Na pewno nie chciałbym koalicji z Konfederacją – powiedział p. Gowin. – Konfederacja to pierwsza po 1989 r. partia prorosyjska w Sejmie i to nie powinien być partner dla Zjednoczonej Prawicy – stwierdził.

Na pytanie, czy w przypadku zawarcia sojuszu z Konfederacją opuściłby obóz rządzący odpowiedział: “To wróżenie z fusów, ciągle liczę na to, że będzie samodzielna większość”. I tak rzeczywiście jest.

Z kolei prezydencki doradca prof. Andrzej Zybertowicz w rozmowie z TOK FM nie wykluczył współpracy PiS z Konfederacją w niektórych sprawach.

 

Zobacz także: Lipiński: Jesteśmy gotowi rozmawiać z Konfederacją

 

Źródło: wprawo.pl

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
KRZYSZTOF
KRZYSZTOF
2 lat temu

Najważniejsza robota dla Konfederacji na najbliższe dni to wyrwać z puli PiSu 5 posłów i Kaczyński ma miętko. PiS to moloch i nie wierze żeby nie znalazło sie 5, właśnie o Gowinie myślałem albo o Go winowcach, to najsłabsze Pisowskie ogniwo. Także Panowie Konfederaci zaczerpnąć powietrza oblać się pokora i do roboty , czas i jutrzenka zwycięstwa na horyzoncie!!! Czas do końca Bandy Czworga za 4 lata albo szybciej, niedługi!!!
A wtedy jeśli Kaczorek przydrepcze po prośbie to zażądać Premiera!!! Wypieprzenia zasiłków, 30 tys kwoty wolnej i zero PiTu!!!

chris.road
chris.road
2 lat temu

Pobożny Jarosław jak zwykle gada co mu prowadzący na język przyniesie

Vincent
Vincent
2 lat temu

Nie rozumiem jednego – JKM twierdzi, że racja stanu jest na pierwszym miejscu przed poglądami politycznymi. OK. Jednak na pytanie Liroya stwierdził, że jakby była wojna z Rosją i Rosja obiecałaby wprowadzić te wszystkie korwinizmy, to poparłby Rosję. Czyli co – jednak poglądy polityczne przed racją stanu?

sinceritas
sinceritas
2 lat temu
Reply to  Vincent

Przecież w tym przypadku JKM nie ma konfliktu. Zabór rosyjski + korwinizm to dwa zwycięstwa, a nie jedno.

Leszy
Leszy
2 lat temu
Reply to  Vincent

Wprowadzenie ‘tych wszystkich korwinizmów’ przez Rosję oznaczałoby koniec wojny z Rosją, koniec Rosji takiej jaką znamy i byłoby zgodne w 100% z racją stanu.
Za komuny mówiło się: Należy wypowiedzieć wojnę Ameryce i od razu się poddać. To było zgodne z racją stanu.

Car Włodzimierz
Car Włodzimierz
2 lat temu
Reply to  Leszy

Chyba chodzi o to, że Rosja wprowadziłaby te korwinizmy w Polsce a nie u siebie. Sęk w tym, że żeby to zrobić, musiałaby okupować Polskę.

sinceritas
sinceritas
2 lat temu

Na szczęście poseł Dziambor już obiecał, że Konferencja obniży podatki i naprawi służbę zdrowia w tej kadencji, więc Gowin może sobie nie chcieć, ale tej siły nie powstrzyma.

Cyprian
Cyprian
2 lat temu
Reply to  sinceritas

Sincericutas obiecał 3% dla Konfederacji w wyborach.

leon
leon
2 lat temu

Farbowany lis nie chce mieć nic wspólnego z prawdziwymi wolnorynkowcami. Ten koleś o od początku zwykły krętacz i koniunkturalista. Ale na początek można by mu sprawę założyć za robienie z Konfederacji opcji rosyjskiej.