Fiskus lekceważy wyroki sądów!

INFO: Mimo czwartego sądowego zwycięstwa firmy w jednym sporze z fiskusem, organy podatkowe wciąż nie mają zamiaru zwrócić jej 35 mln zł – donosi interia.pl.

Firma MGM S.A. specjalizująca się w dystrybucji oprogramowania i sprzętu w branży IT wygrała w sądzie z fiskusem już 4 razy. Jednak fiskus nie chce przyznać się do błędu i twierdzi, że wciąż w mocy pozostaje decyzja podjęta w pierwszej instancji, określająca wysokość obciążającego firmę zobowiązania na kwotę blisko 17 mln zł.

Jak podaje portal, firma wystawiła budynek przedsiębiorstwa na sprzedaż, a wcześniej zwolniła pracowników. Po zgłoszeniu przez nią upadłości toczy się wobec niej najtrudniejsze z postępowań restrukturyzacyjnych – postępowanie sanacyjne. W swoim komentarzu portal podkreśla, że przykład MGM pokazuje, że "w dzisiejszych realiach największym zmartwieniem przedsiębiorców nie jest już tylko problem, jak poradzić sobie z kontrolą podatkową. Zmuszeni są, bowiem stawić czoło pytaniu: jak ochronić firmę w obliczu bezprawnego zajęcia jej majątku. Kiedyś wystarczyło zabezpieczyć się przed nieuczciwymi kontrahentami, dziś ważniejszym zagadnieniem jest ochrona przed urzędniczym bezprawiem".

Zobacz także: Cejrowski: Politycy nie mają pojęcia o biznesie

Źródło: interia.pl

Opracował: GK

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o