fbpx

Emilewicz przeciwna dobrowolnemu ZUS-owi

OPINIA: Jestem przeciwniczką dobrowolnego ZUS dla przedsiębiorców. Na przykład Niemcy od niego odchodzą – powiedziała JE Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, w wywiadzie dla “Faktu”.

 

Według szefowej MPiT, “rzeczywistość jest taka, że gdy pojawią się trudności w gospodarce, z reguły zaczyna się oszczędzać na tym, co wydaje się niepotrzebne, czyli właśnie na składkach na ubezpieczenie społeczne”.

Zdaniem minister Emilewicz, powinniśmy dążyć do tego, by każdy “w wyniku swojej aktywności zawodowej miał wypracowaną choćby minimalną emeryturę”.

Dobrowolny ZUS to jeden z postulatów wyborczych Konfederacji.

 

Zobacz także: Prezes ZUS przyznała, że emerytom znacznie się pogorszy

 

Źródło: fakt.pl

3 thoughts on “Emilewicz przeciwna dobrowolnemu ZUS-owi

  1. A tak w ogóle to szanowna pani Emilewicz i to całe towarzystwo sejmowe/senatowe, rządowe, opozycyjne, administracyjne, biurokratyczne powinno założyć działalność gospodarczą, pracować, zarabiać, zatrudniać ludzi etc… ewentualnie praca na strefie 7 dni w tygodniu, na 3 zmiany za najniższą, no może trochę więcej na otarcie łez; acha tam też pracują ludzie z wyższym wykształceniem.

  2. ZLIKWIDOWAĆ CHORY ZUS – NIELUDZKI, NIENOWOCZESNY, ANTYCHRZEŚCIJAŃSKI/ANTYBIBLIJNY, NIEBEZPIECZNY, ZWODZICIELSKI, ZDEPRAWOWANY ETC. ŻADNYCH POŁOWICZNYCH REFORM, POPRAWEK CZY KOSMETYKI.

  3. Tak, każdy powinien mieć wypracowaną emeryturę. Chociaż minimalną. Innymi słowy powinien posiadać minimalną ilość aktywów, które utrzymają go na starość. Zus niczym takim nie jest. O zusie w ogóle nie mam mowy, kiedy się dyskutuje o wypracowywaniu czegokolwiek na starość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.