Eksperci: Polska królikiem doświadczalnym

OPINIA: Poruszając sprawę niejasnych przepisów o schematach podatkowych, eksperci KPMG podkreślili, że Polska jest przez półtora roku króliczkiem doświadczalnym na skalę nie tylko UE, ale całego świata.

 

Przepisy o MDR, czyli raportowaniu schematów podatkowych, są konsekwencją dyrektywy UE i zaczęły obowiązywać w Polsce z początkiem tego roku. Wymagają one od podatników informowania fiskusa o transakcjach, schematach, umowach, które spełniają określone cechy wymienione w przepisach. Celem tych regulacji jest walka z agresywną optymalizacją podatkową. Eksperci zwracają uwagę, że we wszystkich państwach UE dyrektywa zacznie obowiązywać od lipca 2020 r., ale Polska zdecydowała się na jej implementację 1,5 roku wcześniej.

Wg ekspertów, są to przepisy, których nikt nie potrafił czytać i które nie zostały objaśnione, a dotyczyły także transakcji, które zdarzyły się w 2018 r. Ich zdaniem efekt działania nowych przepisów w Polsce to “jedna wielka masakra”. Nikt nie wie, jak stosować przepisy o MDR, a także nikt nie wie, jak je interpretować.

 

Zobacz także: Rząd wprowadzi podatkoskładki?

 

Źródło: bankier.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
2 Autorzy komentarzy
NonickPaweł K. Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nonick
Gość
Nonick

Królik doświadczalny bierze udział w doświadczeniach mających jakiś cel, coś wykazać czy sprawdzić, przy czym nie jest istotne czy przeżyje. W tym wypadku nie są prowadzone nawet unijne “badania” tylko prymitywne pisowskie “rozpoznanie walką”, a gorliwość wynika nie z presji Unii, głupoty ani nawet nadgorliwości pisu w stosunku do jakiejś tam dyrektywy tylko z ich nadziej, że ten eksperyment pozwoli rządzącym (a przynajmniej tak im się wydaje) bezkarnie łupić przedsiębiorców w majestacie prawa i jeszcze się tym chełpić wobec swojego elektoratu. Cóż, demokracja….

Paweł K.
Gość
Paweł K.

cha ale od zewnątrz idzie prikaz/ordnung i to od dawna już, bo za zaborów przecie takie experymenty bywały, a zatem kilka wieków temu będzie psia mać… psy niemiecko-ruskie!