fbpx

Dziambor o swoich pomysłach na Gdynię

INFO: O swoich pomysłach na miasto opowiedział "Gazecie Wyborczej" p. Artur Dziambor, kandydat Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke na prezydenta Gdyni.

Kandydat KNP chce przede wszystkim obniżać lokalne podatki w Gdyni, kosztem wydatków na promocję. Z drugiej strony chce zwiększyć rolę rad dzielnic i przekształcić ulicę Świętojańską w deptak.

– Środki na promocję są poukrywane w różnych działach i zadaniach. Moim zdaniem to kilkadziesiąt milionów złotych rocznie z budżetu miasta. Te środki można wykorzystać dużo bardziej efektywnie na przykład na utwardzenie ulic w dzielnicach. Podam taki przykład. Jako radny dzielnicy Cisowa przez siedem lat lobbowałem za utwardzeniem jednej z ulic w tej dzielnicy. I przez siedem lat miasto nie podjęło tego zadania, tymczasem od ręki wydało 11 mln zł na promocyjną imprezę – Red Bull Air Race. To absurd. Uważam, że miasto powinno zdecydowanie wzmocnić kompetencje rad dzielnic i to one powinny decydować o priorytetach inwestycyjnych na swoim obszarze. To rady powinny ustalać ranking inwestycji – od najważniejszych po najmniej istotne i przedstawiać miastu do realizacji. Tymczasem obecnie jest tak, że miasto nie słucha zdania rad dzielnic i wybiera sobie do zrealizowania inwestycję, która z punktu widzenia mieszkańców często jest najmniej istotna, ale za to jest najbardziej spektakularna i można poprzecinać wstęgi, pomachać mieszkańcom – mówi p Dziambor. – W Gdyni brakuje deptaka z prawdziwego zdarzenia, który byłby miejscem spacerów i spotkań mieszkańców. Dlatego wielu gdynian, gdy chce się zabawić, jedzie do Sopotu, albo do Gdańska. Świętojańska idealnie się do tego nadaje, to nie powinna być ulica banków i aptek, ale lokali gastronomicznych. Szkoda, że nie przekształcono jej w deptak wcześniej, kiedy przeprowadzano remont tej ulicy. Ale można to zrobić teraz, bo ta ulica ma ogromny potencjał. Pierwszy problem to zorganizowanie ruchu wokół ulicy Świętojańskiej, aby można było tam dojechać i zaparkować, a drugi to przeniesienie trakcji trolejbusowej – przekonuje kandydat KNP.

Źródło: gazeta.pl

Opracował: GK

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
0 Autorzy komentarzy
Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
trackback

… [Trackback]

[…] Find More Info here on that Topic: korwin-mikke.pl/wazne/dziambor-o-swoich-pomyslach-na-gdynie/ […]

trackback

… [Trackback]

[…] Read More Info here to that Topic: korwin-mikke.pl/wazne/dziambor-o-swoich-pomyslach-na-gdynie/ […]