fbpx

Dr Mentzen: Wymagań państwa nie sposób spełnić

OPINIA: Nie ma w Polsce przedsiębiorcy, który spełniałby wszystkie wymagania stawiane mu przez państwo – powiedział dr Sławomir Mentzen, wiceprezes partii KORWiN, w rozmowie z “Polska the Times”.

 

Dr Mentzen, który jest doradcą podatkowym, podkreślił, że państwo narzuca przedsiębiorcom coraz więcej różnego typu regulacji. Jego zdaniem, wynika to z ignorancji i braku wyobraźni urzędników.

– Mamy w Polsce mnóstwo przepisów, które narzucają jakieś obowiązki, ale są to przepisy teoretyczne, co oznacza, że nikt nie sprawdza, czy przedsiębiorcy się do nich stosują. Na szczęście urzędnicy również nie stosują się do tych przepisów, bo musieliby zabić każdą firmę – powiedział dr Mentzen.

Zdaniem eksperta Konfederacji, nie ma przedsiębiorców, którzy mogliby spełnić wszystkie wymagania, jakie narzuca państwo.

– Nie ma drobnego przedsiębiorcy, który poprawnie spełnia RODO, ustawę o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy, kodeks pracy czy przepisy o BHP. Nota bene przepisy o BHP regulują nawet to, jaki kolor ma mieć blat biurka w firmie, albo jak daleko klawiatura powinna leżeć od brzegu biurka. Za niespełnienie tych wymogów są przewidziane oczywiście kary. Mamy więc mnóstwo przepisów, których w praktyce nikt nie przestrzega. Na szczęście – póki co – urzędnicy ich nie egzekwują, ale tworzy to zawsze ryzyko, że jeżeli komuś trzeba będzie zaszkodzić, to przepis naprawdę się na to znajdzie – powiedział p. Mentzen.

 

Zobacz także: Mentzen: Do Sejmu weszły siły jawnie komunizujące

 

Źródło: polskatimes.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
3 Autorzy komentarzy
niccutpursePiotr Grembowicz Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
nic
Użytkownik
nic

Nie może być tak, że konfederacja naprawi Polskę jeśli społeczeństwo polskie w ramach demokracji ją wybierze, a jak nie, to trudno – “my przeżyjemy”(nie mam wobec Was takich zarzutów gwoli ścisłości). Wy MUSICIE zdobyć władzę! To wasz obowiązek. Wy pretendujecie na zbawicieli, więc wy musicie przejawiać wyższą postawę – wy MUSICIE przejąć władzę absolutnie koniecznie! Nie wiem jak to zrobicie, ale to WY musicie to zrobić. Może siłą, a może nie – nie wiem – nic mnie to nie obchodzi. Oto wasz cel i wasze przeznaczanie. Machnięcie przez Was ręką na to wszystko gdy władzy latami nie będziecie zdobywać nie… Czytaj więcej »

cutpurse
Gość
cutpurse

Trzeba zlikwidować te szkodliwe przepisy, a ich pomysłodawców przebić osinowym kołkiem.

Piotr Grembowicz
Gość
Piotr Grembowicz

Są: z wrzodami, stresami, po zawale, z wylewem, rakiem, długami, kredytami, komornikiem i upadłością… a tzw. państwowcy dają radę i chcą więcej i więcej! Tak to się dziś robi!