Dr Mentzen punktuje nowe pomysły PiS

OPINIA: Nie wszyscy docenili jeszcze konsekwencje podniesienia płacy minimalnej do 4000 zł w 2023 roku – pisze na Facebooku dr Sławomir Mentzen, ekspert ekonomiczny Konfederacji.

 

– To nie jest zwyczajna podwyżka. To jest potężna interwencja w gospodarkę, a nawet w całe społeczeństwo – podkreśla dr Mentzen.

Ekonomista przekonuje, że takich rozwiązań nie ma nigdzie na świecie.

– Miesięczny minimalny koszt dla pracodawcy wyniósłby prawie 5 tysięcy złotych. W przeliczeniu na godzinę pracy to jest około 33 zł kosztu dla pracodawcy. Wzrosną koszty życia, konieczne będą duże podwyżki rent, emerytur, wynagrodzeń w budżetówce, spadnie konkurencyjność eksportu. Polska będzie jedynym krajem na świecie, gdzie płaca minimalna będzie wyższa od kwoty wolnej od podatku! – pisze ekspert.

Dr Mentzen zwraca również uwagę, że zmniejszy się zachęta do uczenia się i podnoszenia kwalifikacji, bo wzrost kompetencji nie będzie prowadził do istotnego wzrostu wynagrodzenia.

 

Zobacz także: Mentzen: Tyszka rozbił porozumienie z Konfederacją

 

Źródło: facebook.com

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
1 Autorzy komentarzy
Paweł K. Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł K.
Gość
Paweł K.

To abstrakcjonizm ekonomiczny/gospodarczy, który nie jest ani zrozumiany ani poważany we współczesnym socjalizmie/demokracji, sejmokracji etc. niestety, taki to paradox i absurd dzisiejszy!