fbpx

Co uzgodnili Duda i Trump?

INFO: Prezydenci Polski i USA podpisali w Waszyngtonie deklarację o zacieśnieniu współpracy obronnej i energetycznej – podaje rp.pl.

 

W myśl deklaracji, w Polsce znajdzie się dodatkowy tysiąc amerykańskich żołnierzy.

– Polska wkrótce zapewni infrastrukturę dla wsparcia obecności dodatkowego tysiąca żołnierzy amerykańskich. Rząd polski stworzy tę infrastrukturę bez dodatkowych kosztów dla rządu amerykańskiego, będą to koszty poniesione przez Polskę – oświadczył prezydent Donald Trump.

W Polsce będzie ponadto utworzona jednostka amerykańskiego wywiadu. Kraje podpisały też umowę o wzmocnieniu współpracy w dziedzinie zapobiegania i zwalczania poważnej przestępczości oraz dokumenty w sprawie zakupu przez Polskę amerykańskiego gazu LNG i rozwoju energetyki jądrowej w Polsce. Polska wyraziła też gotowość zakupu 32 amerykańskich myśliwców F-35. Jak pisze Money.pl, zakup F-35 będzie kosztował 17 mld zł, ale trzeba będzie mieć jeszcze w zapasie 40 mld zł, by eksploatować te samoloty.

Była też mowa o zniesieniu Polakom wiz do USA.

– Gratuluję Polsce postępu zwłaszcza jeżeli chodzi o kryteria zniesienia wymogu wizowego. Nasze kraje podpisały porozumienie służące zwalczaniu poważnych przestępstw i podjęcia koniecznych działań na rzecz dołączenia Polski do tego programu bezwizowego. Ale jeszcze pewne kroki powinny być podjęte – powiedział p. Trump.

 

Źródło: Polskie Radio, rp.pl

4 thoughts on “Co uzgodnili Duda i Trump?

  1. Polityki “robienia l(ł)aski” Amerykanom ciąg dalszy… irańskiego gazu taniej nie będziemy kupować? Obcy szpiedzy na naszej ziemi? Robią z Polski kraj III-go świata, brawo USA!

  2. “Ale jeszcze pewne kroki powinny być podjęte – powiedział p. Trump”. Dopóki nie oddamy mienia bezspadkowego, nie ma mowy o zniesieniu wiz. Polska jest i będzie upokarzana na arenie międzynarodowej. nie jesteśmy gorszym krajem od byłych demoludów, które mają wiz, więc o co chodzi ? O kasiorę dla cwanych “ż”

    1. Z wizami chodzi o to, żeby Polacy nie zalali Ameryki. Jako korwinista nie powinieneś się dziwić, że ktoś nie lubi imigrantów i gardzi ludźmi z biedniejszych krajów.

  3. Jedyny pożytek tego PiS-u, że się dobrze dogadują z trampkarzami. Jak to oszołomy z oszołomami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.