fbpx

Cejrowski ostro o proteście nauczycieli

INFO: P. Wojciech Cejrowski, znany podróżnik i publicysta, w ostrych słowach skomentował trwający protest nauczycieli – podaje dorzeczy.pl.

 

Zdaniem p. Cejrowskiego ZNP przynosi nauczycielom i polskiej szkole szkodę.

– Teraz wystarczyłoby zmienić przepisy tak, żeby akurat elektorat ZNP zaczął wylatywać z pracy. Powiedzieć – chłopcy już nie pracujecie. Patrzcie co wasz związek ZNP zrobił, że akurat wylatują ci, bo bez uprawnień. A Solidarność ma lepsze standardy u siebie i nie wylatują z pracy – powiedział podróżnik.

P. Cejrowski uważa, że z zawodu nauczycielskiego trzeba usunąć 300 tys. ludzi. Stwierdził też, że nie każdy musi mieć wyższe wykształcenie. Zdaniem podróżnika najlepszą formą edukacji jest edukacja domowa.

– Ja się wszystkim polecam trzymać od polskich szkół z daleka. W Ameryce jest duży ruch “homeschoolersów”, w Polsce jeszcze mały. Ale szkoły generalnie psują – tłumaczył.

 

Źródło: dorzeczy.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Tematy komentarzy
2 Odpowiedzi w wątku
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
5 Autorzy komentarzy
sinceritasKrzychuNonickmarcin ssjarko Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nonick
Gość
Nonick

P. Cejrowski błysnął jak Morawiecki bo, podobnie jak p. premier, zna się na wszystkim. Podobnie jak gdy. p. premier postuluje wprowadzenie w Polsce prawie wyłącznie samochodów elektrycznych bo mu nigdy prądu w gniazdku nie zabrakło tak p. Cejrowski wyobraża sobie że po “usunięciu z zawodu nauczycielskiego” 300 tys nauczycieli z całkowitej liczby około 700 tys (w oświacie, a nie szkolnictwie akademickim) w Polsce będzie istniała jeszcze jakakolwiek powszechna edukacja. Chyba chciał powiedzieć że “nie każdy musi mieć jakiekolwiek wykształcenie” – a nie tylko wyższe. Niby głupim narodem łatwiej się rządzi, ale nie podejrzewałem tego pana że ma aż taaakie ambicje.

marcin ss
Gość
marcin ss

mam takie przemyślenia w sprawie strajku nauczycieli … czy to nie jest jedyna grupa zawodowa w kraju która ma ponad dwa miesiace wolnego wpełni płatnego czasu. Rozumie, dzieci maja wolne, ok. Ale nauczyciele ? dlaczego ktos ma mieć płatne za czas kiedy nie wykonujeswojej pracy ? Wiem że wiekszośc tych osób powie że pracuja nad materiałami albo doszkalają sie na kursach itp. Ale ile jest w tym prawdy ? Czy co roku trzeba napewno pracowac nad jakims programem, przecież to sa rzeczy z góry określon i opracowane przez kogoś innego. Poza wakacjami to maja pełno innego wolnego czasu, ferie, wycieczki… Czytaj więcej »

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

“Mam jakis kontakt z osobami z gimnazjium, poziom wiedz – tragednia, a oceny wmiare, wmiare.”
Nie ma to jak zrobić 5 błędów w jednym zdaniu (6 gdybym się czepiał) i wytykać innym poziom…

jarko
Użytkownik
jarko

Za moich młodych lat mieliśmy w szkole (podstawowej) pracownię fizyki i chemii, warsztaty ZPT, aulę muzyczną, salę gimnastyczną, przyszkolny ogródek, oranżerię i tzw. “małe zoo” (chomiki, świnki morskie, rybki, żółwie, itp). Do tego SKS oraz zajęcia teatralne i modelarskie “po godzinach”. Całości doglądała zaangażowana kadra pedagogiczna. Wszystko w tym niedobrym PRL-u.

Jak Pan Cejrowski wyobraża sobie realizację “home” tego wszystkiego? W jaki sposób zorganizować ducha grupowego współzawodnictwa, a także współpracy? Coraz bardzie jestem skłonny stwierdzić, że zapatrzenie na USA to stan umysłu.

Krzychu
Gość
Krzychu

Nastąpił ogromny spadek jakości szkół w porównaniu z PRLem, wszelkiej maści pracownie, warsztaty niemal całkowicie zamknięto, zaangażowana i wymagająca kadra pedagogiczna w zasadzie wyginęła(choć są chlubne wyjątki). Oprócz małej części szkół trzymających poziom, nauka domowa jest lepszym sposobem otrzymania sensownego wykształcenia.