fbpx

Bydgoska Konfederacja obiecuje paliwo za 3 zł

INFO: Bydgoscy kandydaci Konfederacji zaprezentowali szereg udogodnień dla kierowców – informuje Onet.

 

Konfederaci zaproponowali m.in. znaczną obniżkę ceny paliwa i rezygnację z bramek autostradowych.

– Głównym punktem programu jest likwidacja akcyzy na paliwo, dzięki czemu paliwo może kosztować 3 zł – przekonywał p. Marcin Sypniewski, lider Konfederatów w Bydgoszczy. – Dzisiaj, tankując na stacji, tak naprawdę płacimy podatek i kupujemy hot-doga. Paliwo to zaledwie 40% ceny, którą płacimy na stacji. Reszta to podatki. Obniżenie ceny paliwa zahamuje wzrost ceny, będzie też kołem zamachowym gospodarki. Cena paliwa wpływa bowiem na ceny niemal wszystkich produktów – przekonywał polityk.

Politycy zaproponowali ponadto rezygnację z bramek na autostradach, które zastąpiłyby winiety. Inny pomysł to powiększenie ilości miejsc parkingowych. Poza tym Konfederaci proponują zmniejszenie maksymalnej opłaty za parkowanie, jaką mogą wprowadzić miasta.

 

Zobacz także: Kandydat Konfederacji przedstawił główny punkt programu

 

Źródło: onet.pl

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JackHolborn
JackHolborn
2 lat temu

Co tam bramki na autostradach, co tam tańsze paliwo. Daj żebrakowi bułkę, to cię zbluzga, bo chce żywej gotówki na wino. Podobnie powyższe pomysły Konfederacji nie mają szans w konkurencji z 500+.

sariusz
sariusz
2 lat temu

Czyli stara gadka korwinowców. Obniżyć podatki a jednocześnie zwiększyć wydatki państwa np. obniżając wiek emerytalny albo płacąc rolnikom za to, że jest susza, albo za to, że jej nie ma. No i oczywiście jednocześnie zakazać deficytu budżetowego 🙂 . Aż dziwne, że na to się nabiera 3-4% ludności.