fbpx

Braun o zintegrowanym systemie dostępu do koryta

INFO: WCz. Grzegorz Braun, poseł Konfederacji, nazwał reaktywację zlikwidowanego Ministerstwa Skarbu „zintegrowanym systemem dostępu do koryta”.

 

3 lata temu PiS zlikwidowało Ministerstwo Skarbu. Teraz resort jest reaktywowany pod zmienioną nazwą.

– Mamy do czynienia dzisiaj, po powołaniu nowego rządu, z takim déjà vu, w wykonaniu obecnego rządu. (…) Po 3 latach jest powrót do odtworzenia Ministerstwa Skarbu. Oczywiście pod zmienioną nazwą, żeby się do końca nie przyznać i opinię publiczną wprowadzać w błąd jest to Ministerstwo Aktywów Narodowych – powiedział p. Krzysztof Tołwiński, ekspert Konfederacji.

Jak poinformował p. Tołwiński, na 40 spółek, pod zarządem ministra rolnictwa, wszystkie mają ujemne wyniki. Dlaczego tak się dzieje? P. Tołwiński wyjaśnił, że w spółkach Skarbu Państwa nie zarządzają menedżerowie, tylko nominaci partyjni i politycy, którzy nie znają się na prowadzeniu biznesu.

 

Zobacz także: Presja ma sens!

 

Źródło: Biuro Prasowe Konfederacji

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

7
Dodaj komentarz

avatar
4 Tematy komentarzy
3 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
4 Autorzy komentarzy
chris.roadmanusariuszPaweł K. Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
chris.road
Użytkownik
chris.road

Nic z tym nie zrobicie. Dyktatura urzędnicza zagarnęła praktycznie prawie wszystkie gałęzie przemysłu: łączność wydobycie przetwórstwo paliw ciężka chemia przemysł ciężki transport zdrowie energetyka szkolnictwo itd. I stworzyła patiomkinowskie biznesy, których straty pokrywa przez podatki i kredyty zaciągane w imieniu Polski a ewentualne zyski są sztucznie generowane przez ukryte ulgi podatkowe, ich prawo monopoli lub zastrzyki kapitałowe z tzw. GPW – narzędzia urzędasów stworzonego do transferów finansowych między ich spółkami. Jest to państwo liczące ok 4-6 milionów ludzi pasożytujące na Narodzie liczącym ok 30 milionów. I dlatego tutaj każda reforma się ze*sra i zawsze będzie bieda tych 24 milionów ..… Czytaj więcej »

sariusz
Użytkownik
sariusz

Cóż trzeba sprywatyzować. Ale zaraz będzie krzyk, że “złodziejska prywatyzacja”.

manu
Użytkownik
manu

Chyba na twoim macierzystym i właściwym dla ciebie forum PiS-u, PO, SLD, PSL. Niewłaściwe możesz skreślić. Ale to nic nie da, bo to w sumie jedno zło.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Nie wiem czy “jedno zło”, przynajmniej w tym kontekście. Bo to PO a wcześniej jej poprzednicy prywatyzowali a PiS i jego poprzednicy a teraz sojusznicy krzyczeli i krzyczą, że to była “złodziejska prywatyzacja”.

manu
Użytkownik
manu

Taka ich rola. Udawać, że mają inne poglądy. Natomiast cele zawsze były te same. Jak wiesz, ustalano je, m.in. w Magdalence.

Paweł K.
Gość
Paweł K.

ps. racje, racje, racje…. no i racja

Paweł K.
Gość
Paweł K.

“słowa, słowa, słowa” (W. Szekspir)