fbpx

Braun o Tokarczuk: Kieszonkowa noblistka

OPINIA: P. Olga Tokarczuk to kieszonkowa noblistka Adama Michnika – powiedział poseł-elekt WCz. Grzegorz Braun z Konfederacji.

 

Zdaniem p. Brauna, pisarka agituje na rzecz stawiania “zwierząt powyżej ludzi, stawiania niekatolików powyżej katolików i wszystkich nie-Polaków powyżej Polaków”.

– Olga Tokarczuk osnuła na faktach historycznych swoją antypolską, antykatolicką fantasmagorię – podkreślił.

Poseł Konfederacji stwierdził, że p. Tokarczuk jest insynuatorką oraz “kieszonkową noblistką Adama Michnika”.

– To jest powtórzenie kazusu Wisławy Szymborskiej – stwierdził.

 

Zobacz także: Ujawniono hipokryzję polskiej noblistki

 

Źródło: dorzeczy.pl

9 thoughts on “Braun o Tokarczuk: Kieszonkowa noblistka

  1. Aż mi wstyd, bo ja nie przeczytałem żadnej książki tej pani a Braun, sądząc po wnikliwej recenzji, chyba wszystkie od deski do deski. No i moi przedmówcy najwyraźniej też. Poradźcie mi w takim razie, od której zacząć? Może pan Paweł K. “jako filolog” albo pani Oleńka jako specjalistka od psów.

    1. najlepsze ze wg co niektórych Ona jusz tyle lat i to w kazdej ksiazce szkaluje Polaków ..ale jakos nikt sie tym nie zajmował ..pach raptem nobla dostała kobieta ..- wszycy sa epxpertami , mimo ze zadnej jej ksiazki w reku nie trzymali. jJa przeczytałam wiekszosc tych ksiaek i owszem Olga kocha zwierzeta ale co w tym złego ? Rownie sobrez Harego Pottera mozna sie czepiac ze ojej – jak autorka smiala zamiesci tam fiikcje litrecką jaką chciała ..zajmijcie sie ksiazkami gdzie jest fałszowana historia Polski a nie fikcja literacką

      1. Olu, jak zachwalasz tu literaturę, to wszyscy widzieć muszę, że temat Cię po prostu przerasta! Tylu błędów w krótkim wszak tekście dawno nie widziałem…

  2. Czy naprawdę na całym świecie nie było lepszych kandydatów do tej lewackiej nagrody? Jeśli tak to ta cała lewica schodzi na psy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.