fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

OPINIA: WCz. Krzysztof Bosak z Konfederacji w ostrych słowach skrytykował działalność Unii Europejskiej – informuje dorzeczy.pl.

 

P. Bosak przywołał na Twitterze wypowiedź syna rolnika, który twierdzi, że ten fach z roku na rok jest coraz mniej opłacalny, a zagraniczna konkurencja jest faworyzowana przez UE.

“Dziękujemy ci zdradziecka i ogłupiała klaso polityczna! Dziękujemy ci UE za ten „sukces” i „optymizm” którym co dzień napełniasz młode pokolenie zwykłych Polaków!” – stwierdził p. Bosak. “Trzeba oddać UE, globalistom, międzynarodowym koncernom i ogłupiałym polskim politykom że dokonali czegoś niemożliwego – czegoś czego nie potrafili ani zaborcy, ani okupanci ani komuniści: odebrali wielu polski rolnikom i hodowcom wiarę w sens i zdolność do przetrwania” – napisał p. Bosak.

 

Zobacz także: Nie chcą równych dopłat a równych warunków konkurencji

 

Źródło: dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
klioes vel pislamista
klioes vel pislamista
3 lat temu

Na rozszerzenie dopuszczalności aborcji do 18-go tygodnia ciąży w Belgii wprowadzone tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w 2019-ym roku.

Bóg się rodzi, Belg umiera,
Już ustawa uchwalona!
Ogień płonie, moc się wzbiera,
Nie ma granic dla demona!

leseferysta
leseferysta
3 lat temu

Powinniśmy dążyć do tego, co jest w kapitalistycznej Anglii – 95% ludności żyje w miastach a rolników jest może 4% ludności czynnej zawodowo. To jest prawdziwy thatcheryzm.

Leszy
Leszy
3 lat temu
Reply to  leseferysta

Do tego nie potrzeba dążyć, to się samo stanie jeśli jest właściwe i nie stanie się jeśli nie jest.
Miasto Łódź w XIX wieku wyrosło z małej mieściny w wielki przemysłowy moloch, do którego ludzie ciągnęli tysiącami, bez żadnego odgórnego dążenia.

leda16
leda16
3 lat temu

Bosak, a kto to jest?

sinceritas
sinceritas
3 lat temu
Reply to  leda16

Faworyt prawyborów prezydenckich Konfederacji, z zawodu instruktor windsurfingu, a prywatnie – “mąż prawnika”.

leda16
leda16
3 lat temu
Reply to  sinceritas

Homo?! No, to mojego głosu na pewno nie dostanie.

sariusz
sariusz
3 lat temu

Nikt nikomu nie każe być rolnikiem, skoro jest to nieopłacalne. Ten “syn rolnika” może zdobyć jakiś uczciwy zawód nie dotowany przez nikogo. Niech się np. nauczy programowania i dołączy do ekipy programującej Wiedźminy. A żywność można importować z Nowej Zelandii, skoro tam się rolnikom opłaca i chce.

Marek
Marek
3 lat temu
Reply to  sariusz

Problemem jest że kiedyś się opłacało a teraz przestaje się opłacać i nie z powodów naturalnych a regulacji prawnych.

dead_kaczynskis
dead_kaczynskis
3 lat temu
Reply to  Marek

nie, teraz nie opłaca się z powodów mechanizacji. Po prostu syn rolnika nie jest juz potrzebny jako rolnik, bo pracują za niego nowoczesne maszyny. Wróćmy do koni i pługa, a wtedy potrzebny zatrudnienia w rolnictwie wystrzela w górę.

sariusz
sariusz
3 lat temu
Reply to  Marek

Te nierynkowe “regulacje prawne” polegają na tym, że rolnicy dostają dopłaty z budżetu. Jeżeli mimo tych dopłat stale im się “nie opłaca”, to niech se dadzą spokój. Pańszczyznę zniesiono sto kilkadziesiąt lat temu i chłopi nie są już przywiązani do ziemi.

dead_kaczynskis
dead_kaczynskis
3 lat temu

w prawdziwym korwinizmie żadnych dopłat do rolnictwa nie będzie, a rolnictwem zajmą się wielkie , globalne koncerny takie jak Cargill, bo one są najbardziej efektywne. Dla rolników indywidualnych nie będzie w ogóle miejsca, albo zostaną hobbyści.

Leszy
Leszy
3 lat temu

To zupełnie tak jak jak z fotowoltaiką!

sinceritas
sinceritas
3 lat temu

To nic złego, że rolnictwo jest coraz mniej opłacalne. Lepiej będzie dla Polski, jak zamiast marnować zasoby ludzkie w najbardziej prymitywnej gałęzi gospodarki, jaką jest rolnictwo, zajęlibyśmy się czymś bardziej zaawansowanym. Wszyscy zyskamy, jak Polska będzie się bogacić, choć Bosak będzie nieszczęśliwy, bo jest zwolennikiem ograniczenia rozwoju gospodarczego.

13
0
Would love your thoughts, please comment.x