fbpx

Bosak: Etniczność jest najważniejsza

OPINIA: Musimy być gotowi prowadzić państwo przy pomocy swoich własnych obywateli – powiedział w Radiu Nadzieja WCz. Krzysztof Bosak.

 

– Jeśli rynek pracy i gospodarka rozwijają się bardziej dynamicznie niż sama populacja narodu polskiego (zamieszkująca polskie terytorium), to być może trzeba nieco spowolnić tworzenie nowych miejsc pracy, dopóki nie urodzi się więcej dzieci. Filozofia, że pod dyktando biznesu trzeba dopełniać populację imigracją, doprowadzi do tego, co jest teraz na Zachodzie – powiedział poseł Konfederacji.

 

Zobacz także: Bosak za rozdziałem lewicy od państwa

 

Źródło: siodma9.pl

27 thoughts on “Bosak: Etniczność jest najważniejsza

 1. ps. a przy okazji do pewnego matoła, co najpierw pisze/mówi a potem myśli: żeby było porządnie, zgodnie z formą i lepiej (brzmienie!) to bardziej poleca się (np. jak J. Miodek) tworzenie czasu przyszłego – słówko posiłkowe z bezokolicznikiem (jak np.w niemieckim: Ich werde spielen, singen, machen) – będę grać, mówić, śpiewać, niż: będę śpiewał, grał, mówił, ponieważ ta forma czasownikowa jest wzięta od czasu przeszłego (imperfectum). Zatem lepiej tutaj zastosować to rozróżnienie… A wiek XIX, literatura, UZUS (!) był inny i to było dawno temu; polszczyzna się rozwija, ulega przemianom, powstają nowe słowa, pojęcia, to też proces (por. staropolszczyzna, archaizmy!) i jest żywa! i bardzo dobrze… to do niejako “korwinisty”! disce puer!

 2. No to Krzysiu, do dzieła! Znajdź sobie w końcu dziewczynę i zabieraj się do roboty, bo to dziwne, że taki piękny 37-latek wciąż nie ma komu przekazać swoich wspaniałych, aryjskich genów.

 3. Szymek TVN-ewangelizator

  „Jezus stał się zwierzęciem.” – tak Szymon Hołownia,
  TVNowski wierny zapewnia… Mordownia,
  Czyli ubojnia każda, musi być zamknięta!
  Przekonują Szymonka o tym… „Paschy Święta”!

  Szymek, bezobjawowym katolikiem zwany,
  Powinien z Ewangelią być ciut obeznany…
  Lecz nie jest. Szymek nie wie, że Jezus z uczniami
  Spożył wtedy baranka. Żywił się rybami…

  „Jezus stał się zwierzęciem.”? – A Szymek idiotą?
  A może nigdy mądry nie był… Chodzi o to!
  TVNowski wierny, „ewangelizator”
  Kiedy błogosławionym ogłosi wibrator?

 4. ps. W. Łysiak pisał też o tym kiedyś, trafnie diagnozując tę chorobę degeneracji świata starożytnego.

 5. ps. teraz to raczej należałoby się skupić, jeśli już, to na walce z pederastami, lobby homo, pedofilskim, bo to oni dopiero do reszty zepsują polskie społeczeństwo, naród, dzieci, przyszłe pokolenia. A są już wszędzie indoktrynują i propagują: szkoły, media, instytucje etc.
  Jeśli nie, to upadek państwa polskiego i UE będzie spektakularny, bolesny i trwały jak właśnie zdegenerowanej, starożytnej Grecji i Rzymu, z tych samych właśnie moralnych powodów… oby nie!

   1. Robotyzacji nie ma co się bać, pod warunkiem oczywiście, że nie będziemy z siebie robić, jak obecnie, taniej siły roboczej w europejskich montowniach, tylko zaczniemy kształcić nowe pokolenie ludzi dobrze wykształconych w naukach ścisłych, abyśmy mogli w nowych technologiach przodować. Do tego nie potrzeba nawet surowców, wystarczy jedynie kapitał intelektualny. Niestety system broni się mocno, bo występuje w nim samonapędzający się układ ze sprzężeniem zwrotnym dodatnim: bieda -> religia -> głupota -> bieda.

   2. Ludzką pracę mogą wykonywać roboty. Nietrudno to zrozumieć.
    Ma to też pewne konsekwencje…

   3. Zabiera. Decyzja fabrykanta odnośnie wprowadzenia pełnej automatyzacji produkcji podyktowana jest m.in. oszczędnościami na kosztach osobowych. Gdyby zastąpienie linii produkcyjnej z niskopłatną ludzką obsadą 1000 osób skutkowało pojawieniem się nowego tysiąca miejsc pracy, ale tym razem wysokokwalifikowanych specjalistów IT – fabrykant poszedłby z torbami. Wic polega na stopniowym eliminowaniu % ilościowego udziału ludzi w procesie wytwórczym. W zamian powstaje zaledwie kilka miejsc pracy dla bardzo dobrych szpeniów. Pozostali szukają nowego zajęcia, z braku laku wynajdując sobie coraz dziwaczniejsze tematy. Dość poczytać ogłoszenia, jakie cudaczne zawody potworzyły się w ostatnich 30 latach. Z miernym skutkiem pozyskiwania klientów.

    1. POZA szeroko rozumianą administracją nowe zawody pojawiają się raczej (a może NAWET wyłącznie) z potrzeby. Czy 100 lat temu ktoś by zrozumiał co oznacza: serwisant PC, inżynier oprogramowania?
     Tak dla jasności: nie dałem Koledze “minusa”.

     1. Tylko dlaczego wciąż brakuje rąk do pracy i trzeba desperacko szukać taniej siły roboczej poza granicami kraju. Każdy za przeproszeniem dureń zamiast walczyć z bandyckim socjalizmem to walczy z wolnym rynkiem i własnością prywatną.

     2. @PiS to nie jest centrum, tylko lewica
      Nie bardzo wiem, czy (i dlaczego) to ma być wpis odnośnie mej wypowiedzi, ale skoro jej pod nią… Oto statystyka z
      https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/bezrobocie-rejestrowane/stopa-bezrobocia-rejestrowanego-w-latach-1990-2019,4,1.html
      (dla miesiąca stycznia)

      2019 6,1 < 10%
      2018 6,8 < 10%
      2017 8,5 < 10%
      2016 10,2
      2015 11,9
      2014 13,9
      2013 14,2
      2012 13,2
      2011 13,1
      2010 12,9
      2009 10,4
      2008 11,5
      2007 15,1
      2006 18,0
      2005 19,4
      2004 20,6
      2003 20,6
      2002 18,1 ÷ 20,1
      2001 15,7
      2000 13,7
      1999 11,4
      1998 10,7
      1997 13,1
      1996 15,4
      1995 16,1
      1994 16,7
      1993 14,2
      1992 12,1
      1991 6,6

      Nie "wciąż brakuje rąk do pracy" tylko w ostatnich latach (pomimo ok. 1.5mln emigracji).
      Zakładam, że nie chodzi tu zanik pamięci, lecz bardzo młody wiek.
      Więc – internauta "PiS to nie jest centrum, tylko lewica"
      pojawił się na tym portalu PO sukcesie Konfederacji i JKM. A są tu komentujący np. ja, którzy pisali tu od lat i głosowali na środowiska JKM BEZ nadziei na zwycięstwo (praktycznie przez 30 lat). Byli też bardziej korwinowscy od Korwina. Niektórzy jakoś wybyli. Więc proszę swych wypowiedzi nie kierować do mnie. Brak kwalifikacji moralnych i merytorycznych.

     3. Już dawno komentowałem na nczas u Sommera, ale tam zablokowali komentarze. No i nie wiesz dlaczego tak jest? Trzeba pogonić tych PiSowskich bandytów w urzędach i spółkach do roboty, oraz ich sprzymierzeńców – czyli przekupionych (najczęściej PiSowskich trolli na zasiłkach).

 6. Bosak durniu. Jeśli gospodarka jest innowacyjna to mniej ludzi chce wyjeżdżać z kraju, dlatego trzeba przegonić UK, a Polska powinna rozwijać się 5x szybciej niż teraz – i ja wiem jak tego dokonać. Problem pojawia się dopiero wtedy jeśli jest zbyt dużo zasiłków i wtedy demoralizuje się całe społeczeństwo. Polaków nie będzie się rodzić więcej, ale można bez problemu sprowadzić tych którzy już wyjechali, problem jest taki, że oprócz Korwina i libertarian nikt tego nie chce, reszta woli się bawić w bandyterkę w spółkach skarbu państwa, urzędach i na zasiłkach. Wiele trolli szczuje na libertarian, w zasadzie cały system jest przeciwko libertarianom.

 7. obecna Polska jak i do `89 roku, i po, przez ostatnie 30 lat to porażka, niestety… nawet u naszych sąsiadów na wschodzie (Biała Ruś), na południu (Czechy), nad Bałtykiem (Estonia) jest normalniej, zwyczajniej i czyściej; źle

 8. Cóż. Trudno potępiać narodowego socjalistę, że wygłasza narodowosocjalistyczne poglądy. Tyle, że większość socjalistów domaga się od rządu, żeby “tworzył miejsca pracy”. Ten jest takim debilem, że domaga się, by rząd “spowolnił tworzenie miejsc pracy”. Jest to jakaś nowa jakość.
  O co to płodzenia dzieci, to skoro jest ich za mało, to może poseł Bosak by się za to sam zabrał? Jeśli nie umi, to może korepetycje u Korwina?

  1. Żeby coś takiego wygłosić, to trzeba kompletnie niczego nie rozumieć. Żal. (oczywiście mówię o Bosaku)

 9. To kto będzie w Polsce pracować?! skoro nasi rodacy nie pracują a siedzą twardo i latami na zasiłkach, mopsach, rentach, emeryturach – a tylko 16 milionów pracuje na 10 milionów emerytów i rencistów + Ukraińcy bohatersko tam, gdzie nikt inny nie chce robić + również oficjalnie na ZUS, NFZ, podatki, zasiłki etc.,..
  tow. Bosak czy jak wam tam, ech kids… (J. Giertych przewraca się w grobie); por. też “Szczerbiec”, Narodowe Odrodzenie Polski, A. Gmurczyk; i ta fotka…

  1. Używanie bezokoliczników świadczy o zbydlęceniu językowym. “Polska język trudna język” bo jest najbardziej opisowym językiem na świecie. Jeszcze nie wierzę że tak uczyli w gimnazjach i uczą teraz. Polecam lekturę klasyki polskiej w wydaniach sprzed XX wieku i destrukcji masońskich komisyj językowych. Zniszczenie języka, widoczne w prymitywizacji, prowadzi do zniszczenia narodu.

   1. ps. przy okazji do pewnego matoła, co najpierw pisze/mówi a potem myśli: żeby było porządnie, zgodnie z formą i lepiej (brzmienie!) to bardziej poleca się (np. jak J. Miodek) tworzenie czasu przyszłego – słówko posiłkowe z bezokolicznikiem (jak np.w niemieckim: Ich werde spielen, singen, machen) – będę grać, mówić, śpiewać, niż: będę śpiewał, grał, mówił, ponieważ ta forma czasownikowa jest wzięta od czasu przeszłego (imperfectum). Zatem lepiej tutaj zastosować to rozróżnienie… A wiek XIX, literatura, UZUS (!) był inny i to było dawno temu; polszczyzna się rozwija, ulega przemianom, powstają nowe słowa, pojęcia, to też proces (por. staropolszczyzna) i jest żywa! i bardzo dobrze… disce puer!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.