fbpx

Berkowicz o prawdziwym złodziejstwie polskich rządów

OPINIA: To kwintesencja naszego patologicznego systemu, że dla obywateli głodowa kwota wolna od podatku na poziomie 3091 złotych jest utrzymywana od ponad 10 lat bez zmian. Tymczasem dla posłów kwota wolna wynosi… 30 451 złotych, czyli 10 razy więcej niż dla zwykłych obywateli! – pisze na Facebooku WCz. Konrad Berkowicz.

 

– To prawdziwy obraz złodziejstwa wszystkich polskich rządów. Niesprawiedliwość to już mało powiedziane. To haniebne traktowanie ludzi i czysty wyzysk – oburza się poseł Konfederacji.

Poseł Berkowicz dodaje, że w Polsce “złodziejskie rządy drenują kieszenie obywateli kolejnymi podatkami, a kwotę wolną pozostawiają na skandalicznie niskim poziomie”.

– Wyższa (niż w Polsce) kwota wolna (od podatku) jest nawet w Botswanie czy Zambii, a niewielka Estonia zostawiła nas już daleko w tyle. Można? Można! Tylko w Polsce nie można – grzmi p. Berkowicz.

 

Zobacz także: Mocne wystąpienie Berkowicza w Sejmie

 

Źródło: facebook.com

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Tematy komentarzy
1 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
4 Autorzy komentarzy
Paweł K.KorwinosławPiS to nie jest centrum, tylko lewicasariusz Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł K.
Gość
Paweł K.

ps. kwota wolna od podatku, okrągła, np. 50 albo 100 tysięcy złotych!
a przy okazji, samo to pojęcie to też pochodna jakaś socjalizmu: ucisku podatkowego, zdrowego rozsądku i złodziejskiego państwa, które nas stale i wciąż w biały dzień, okrada… zgroza
zaś samo pojęcie “system” jest również zbyt abstrakcyjne dla współczesnego człowieka żyjącego w naszym cudownym kraju; kiedyś nie (np. w tzw. systemie komunistycznym, socjalistycznym, zniewolenia etc.), co ciekawe; regres zatem… chyba ze się mylę; JKM?!

Korwinosław
Gość
Korwinosław

Dokładnie tak. Społeczeństwo powinno w tym zakresie dorównać Posłom…Oczywiście tylko w tym aspekcie, równości wobec prawa.

Paweł K.
Gość
Paweł K.

ps. zatem taka sama władza/rząd kolejny też to olewa… i wszystko!

Paweł K.
Gość
Paweł K.

ps. acha, ważne, bo ci państwowcy, urzędnicy, biurokracja tego wszystkiego nie czują, nawet nie pracując i nie zarabiając nie wiedzą w większości, że płacą podatki! tak, tak; więc kwota wolna od podatku to dla nich abstrakcja (“a na cholerę to komu?!”).

sariusz
Użytkownik
sariusz

Przecież to, ile wynoszą podatki dla kogoś, kto jest wynagradzany z budżetu to jest i tak fikcja księgowa. Istotne jest ile summa summarum dostanie “na rękę”. Wszystko jedno, czy budżet komuś płaci 8 tys. zwolnione od podatku, czy 10 tys. brutto z 20% podatkiem. Jeśli pan Berkowitz uważa, że posłowie na rękę dostają za dużo (ja akurat tak nie uważam), to może się części wynagrodzenia zrzec, przekazać na cel charytatywny, spalić, wyrzucić przez okno, czy co zechce.
A co ja sądzę o podwyższaniu kwoty wolnej, to napisałem w komentarzu tutaj: https://korwin-mikke.pl/blog/zasadnicza-sprawa/

PiS to nie jest centrum, tylko lewica
Gość
PiS to nie jest centrum, tylko lewica

To jest dualizm prawny.

Paweł K.
Gość
Paweł K.

ok, ale w sejmie to trzeba mówić, do kamer, ustawą zmienić, napuścić jednych na drugich… problem tylko w tym, że złodziej złodzieja nie wyda (PO+PIS+PSL+SLD+RAZEM+NOWOCZESNA etc.) JKM! wymyśl co dalej tam robić i działaj!