Będzie projekt likwidujący składki na ZUS

FUTURO: Posłowie Koalicji Polskiej-PSL-Kukiz’15 zapowiedzieli złożenie w Sejmie projektu ustawy, która zlikwiduje obowiązek opłaty ZUS – informuje bankier.pl.

 

Koalicja Polska przedstawi projekt ustawy wprowadzającej dobrowolny ZUS. Ugrupowanie zaapelowało o poparcie projektu przez wszystkie ugrupowania parlamentarne, tak by nowe przepisy zaczęły obowiązywać od początku 2020 r.

– To jest rozwiązanie, które daje szanse na to, że miliony polskich firm – mikroprzedsiębiorstw i osób samozatrudnionych będzie w stanie utrzymać swoją działalność w przyszłym roku – powiedział WCz. Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

Zobacz także: ZPP: “Mały ZUS” nie rozwiązuje problemów

 

Źródło: bankier.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

16
Dodaj komentarz

avatar
7 Tematy komentarzy
9 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
10 Autorzy komentarzy
Tylko Dobra GumaPiotr GrembowiczCyprianmirleon Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tylko Dobra Guma
Gość
Tylko Dobra Guma

Ale będzie obowiązkowe gumowanie oraz lewatywa zrobiona gumową gruszką. Będzie bite tak żeby było sine i żeby bolało fest.

Piotr Grembowicz
Gość
Piotr Grembowicz

ps. zróbcie mały test, zapytajcie ich: to co z emeryturami, rentami, z ZUS etc. to wymiękną! cha cha bo to jest tylko pod publiczkę, ściema, kit dla ludu! a sami nie wiedzą, jak sobie z tym naprawdę, realnie poradzić!

leon
Gość
leon

Sama obecność Konfederacji w sejmie prowadzi do takich rzeczy. Jak to wprowadzą to bardzo fajnie. Tylko powiedzmy sobie szczerze. Oni nie robią tego żeby ludziom w życiu ulżyć, tylko dlatego, że Konfederacji poparcie rośnie. A oni tak strasznie Konfederacji nie chcą w parlamencie.

Piotr Grembowicz
Gość
Piotr Grembowicz

ps. A ja pracując płacę również na jej emeryturę! To czysty absurd ekonomiczny/socjalistyczny/finansowy.
Kumpel taxówkarz na działalności płaci na ZUS, czyli na swojego brata chorującego rencistę, mówiąc mu: to lepiej ja Ci to od razu bym dał niż najpierw tam do skarbówki, potem na ZUS…etc. Chore!
Czy ktoś nas za tę jawną grabież przeprosi, odda, naprawi?! pora stąd uciekać!

Cyprian
Gość
Cyprian

Raczej tych sk..synów wypie…lić.

Piotr Grembowicz
Gość
Piotr Grembowicz

cha cha teraz się obudzili twardziele – zbawcy narodu; to tak mają naprawić ZUS?! kretynizm, to obcinanie ogona psu po kawałku (por. JKM), bez litości, sadystycznie i z premedytacją, bo aż do wykrwawienia się i śmierci! Obecnie w Polsce jest 10 milionów emerytów+rencistów a 16 milionów Plaków na nich pracuje (+ Ukraińcy! jeszcze!) tylko! więc jak?! Moja matka kiedyś mnie zapytała, a jest emerytką i pracuje nadal/dorabia sobie, wiadomo dlaczego, płacąc pełny ZUS jak i od emerytury – to skąd wezmę emeryturę/kto mi ją da?! Co mam jej odpowiedzieć?! Pozostaje tylko re/prywatyzacja tego ZUS! I tak jesteśmy do tyłu o… Czytaj więcej »

-sm
Gość
-sm

To jest słuszny projekt, dzięki temu zaoszczędzone pieniądze przedsiębiorcy będą mogli przeznaczyć na podwyżki płac ptacowników do wysokości 2600, 3000 a bez kozery powiem 4000 i na PPK

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Tylko z czego będzie wtedy finansowany największy sukces korwinizmu – niski wiek emerytalny?

Paweł
Użytkownik
Paweł

Z podatku od głupoty. Ty i sariusz spokojnie utrzymacie setkę emerytów każdy……

sariusz
Użytkownik
sariusz

Równolegle zlikwidowany zostanie obowiązek wypłaty emerytur.

manu
Użytkownik
manu

Ja się na to piszę. Spokojnie utrzymam swoich rodziców i twoim też pomogę, jakby co.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Korwin się nie zgodzi, bo to “prawo nabyte”.

manu
Użytkownik
manu

Nic Mu nie powiemy.

leon
Gość
leon

Przestań się chłopie ciskać. Każdego dnia wszyscy ci udowadniają, że się mylisz a ty dalej swoje. Jesteś psychiczny.Twój kolega sinceritas też jest psychiczny. Albo po prostu jesteście wyborcami PO i nowoczesnej więc na jedno wychodzi.

mir
Użytkownik
mir

A ja myślę, że to JKM im płaci, żeby prowokować dyskusje. 🙂

Cyprian
Gość
Cyprian

Oni mi robią loda