Będą mniej inwazyjnie pobierać podatki

INFO: JE Mateusz Szczurek, szef MinFin, podczas spotkania z przedstawicielami biznesu zapewnił, że resort chce mniej inwazyjnie pobierać podatki – donosi money.pl.

W zeszłym tygodniu Związek Przedsiębiorców i Pracodawców doniósł do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez ministra Szczurka oraz innych funkcjonariuszy publicznych Ministerstwa Finansów. Według ZPP przedstawiciele Ministerstwa Finansów mieli przekroczyć swoje uprawnienia, nakłaniając pracowników Izb Skarbowych do takiego prowadzenia kontroli, by kończyły się one nakładaniem na przedsiębiorców kar finansowych. .

P. Szczurek wskazał, że skuteczne pobieranie podatków jest głównym celem aparatu skarbowego państwa i tak pozostanie. – Celem jednak jest to, by podatki zbierać w sposób jak najmniej inwazyjny i jak najmniej zaburzający działalność gospodarczą – mówił szef MF Mateusz Szczurek podczas spotkania w resorcie z przedstawicielami biznesu na temat transformacji administracji podatkowej.

Jak podaje portal, przedsiębiorcy byli po spotkaniu zadowoleni. – Gdyby to wyszło, to czułbym się jak w niebie – skomentował p. Marek Goliszewski, szef BCC.

Źródło: money.pl

Opracował: GK

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o