fbpx

AstroTurfing, czyli kto organizuje Majdan w Warszawie

INFO: Jeden z blogerów udowadnia, że protesty przeciwko rządowi PiS nie są spontaniczne, lecz szczegółowo zaplanowane i zorganizowane.

Organizatorzy protestów posługują się tzw. astroturfingiem, czyli sztucznie napędzanym rozgłosem. Ma on stworzyć wrażenie prawdziwej organizacji o szczerych intencjach, równocześnie ukrywając swoją prawdziwą tożsamość.

Jak pisze bloger bogdan607, wiodacą rolę w protestach odgrywa fundacja Otwarty Dialog, finansowana przez p. Sorosa, której twarzą jest p. Bartosz Kramek. Fundacja pozyskuje młodych ludzi do protestów. W radzie fundacji zasiada m.in. p. Andrzej Wielowieyski, ojciec znanej dziennikarki "Gazety Wyborczej". Kolejną osobą w radzie fundacji Otwarty Dialog jest mec. Jacek Świeca, wspólnik gen. Marka Dukaczewskego, byłego szefa WSI, w firmie INT CORPS Sp. z o.o.

Bloger podaje, że w wydarzeniach organizowanych przez fundację brali udział: pp. Paweł Kowal (Polska Razem), Joanna Senyszyn (SLD), Marcin Święcicki czy Piotr Borys (obaj z PO). Wspiera ją także m.in. p. Michał Broniatowski, redaktor naczelny Politico Onet. P. Broniatowski wsławił się niegdyś instrukcją, co musi się stać, żeby w Polsce powstał Majdan.

Zobacz także: Ziemkiewicz: Polska jest polem działania potężnych sił

Źródło: bogdan607.salon24.pl

Opracował: GK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.