fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

OPINIA: To jest sprzeczne z tym wszystkim co jest zapisane w Biblii – tak o “ekologizmie” mówił w wywiadzie dla Telewizji Republika abp Marek Jędraszewski.

 

Abp Jędraszewski porównał “ekologizm” do twierdzeń Fryderyka Engelsa, współtwórcy materializmu dialektycznego i jednego z ideologów marksizmu.

– To jest sprzeczne z tym wszystkim co jest zapisane w Biblii, począwszy od Księgi Rodzaju, gdzie jest wyraźnie mowa o cudzie stworzenia świata przez Boga. Bóg się tym światem zachwyca, człowiek jest postawiony jako ukoronowanie całego dzieła stworzenia. W Piśmie Świętym jest wyraźnie napisane “czyńcie sobie ziemię poddaną”. Adam jest kimś, kto nazywa zwierzęta, a więc nad nimi panuje i nie znajduje wśród nich kogoś, kto byłby partnerem dla jego życia, dlatego otrzymuje małżonkę. To jest wizja człowieka i świata, którą głosi chrześcijaństwo i która jest także wizją głęboko zakorzenioną w judaizmie – podkreślił abp. Jędraszewski.

 

Zobacz także: Kukła abp. Jędraszewskiego z poderżniętym gardłem

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dead_kaczynskis
dead_kaczynskis
3 lat temu

a czy np.silnik elektryczny jest sprzeczny z Biblią? Może być…A spalinowy to już na pewno, bo dymy wypuszcza, jak diabeł z nozdrzy.

sariusz
sariusz
3 lat temu

Ekologiczny dekalog św. Franciszka z Asyżu oparty na jego pismach i wczesnych źródłach franciszkańskich. 1. Bądź człowiekiem wśród stworzeń, bratem między braćmi. 2. Traktuj wszystkie rzeczy stworzone z miłością i czcią. 3. Tobie została powierzona Ziemia jak ogród; rządź nią z mądrością. 4. Troszcz się o człowieka, o zwierzę, o zioło, o wodę i powietrze, aby Ziemia nie została ich zupełnie pozbawiona. 5. Używaj rzeczy z umiarem, gdyż rozrzutność nie ma przyszłości. 6. Tobie jest zadana misja odkrycia misterium posiłku: aby życie napełniało się życiem. 7. Przerwij węzeł przemocy, aby zrozumieć, jakie są prawa istnienia. 8. Pamiętaj, że świat nie… Czytaj więcej »

antyszechter-emita
antyszechter-emita
3 lat temu

Nic odkrywczego nie powiedział, może tylko przemilczał, że cała ta eko-histeria służy wyłącznie temu, żeby jeszcze bardziej ograbić biedotę eko-podateczkami.

Swoją drogą Biblia jest na tyle ciekawą księgą, że to samo dowolne zdanie może być z nią zarówno zgodne jak i niezgodne (w zależności od doboru cytatu z Biblii).

3
0
Would love your thoughts, please comment.x