fbpx

3 biliony euro na ochronę klimatu!

INFO: Przyszła szefowa Komisji Europejskiej, p. Urszula von der Leyen chce przeznaczyć do 2030 r. ok. 3 bln euro na ochronę klimatu.

 

P. von der Leyen, która 1 grudnia obejmie stanowisko przewodniczącej KE, chce, by Europa stała się pierwszym neutralnym klimatycznie kontynentem. Na ten cel chce przeznaczyć 3 bln euro, z czego 1 bln euro ma pochodzić z unijnego budżetu, a reszta będzie finansowana przez Europejski Bank Inwestycyjny, kraje członkowskie Unii i sektor prywatny.

Jest trochę kasy do zgarnięcia. Ile z tego zapłaci Polska?

 

Zobacz także: PGG wyda 50 mld euro na unijne fanaberie?!

 

Źródło: reuters.com

12 thoughts on “3 biliony euro na ochronę klimatu!

 1. ZGROZA! TO ZA PIENIĄDZE PODATNIKÓW, CZĘSTO LUDZI, KTÓRZY CIĘŻKO PRACUJĄ, ZARABIAJĄ, OSZCZĘDZAJĄ, PŁACĄ PODATKI A NA PEWNO NIE ODCZUJE TEGO BIUROKRACJA, URZĘDASY, SOCJALIŚCI, ADMINISTRACJA, DEMOKRACI ETC. BO NAWET CZĘSTO NIE WIEDZĄ, ŻE PŁACĄ PODATKI I TO ZA ICH PIENIĄDZE SIĘ ODBYWA! WIĘC MAJĄ TO GDZIEŚ I POPIERAJĄ TAKI BANDYTYZM GOSPODARCZY… PORA UCIEKAĆ Z UE!

 2. Generalnie jako posiadacze sporych obszarów zalesionych, powinniśmy domagać się dopłat, za to, że nasze obszary, teoretycznie czyszczą powietrze.

  1. Tak. To zadanie dla europosłów.
   Moglibyśmy też zadeklarować zwiększenie zalesienia i tym sposobem utrzymać lub zmniejszyć składkę związaną z emisją CO2. Bo z wprowadzaniem techniki OZE jest nieco gorzej.

 3. Zajęliby się tym, co tak naprawdę ludzi truje na co dzień, czyli jedzeniem z marketów.

 4. “..klimat (z gr.κλίμα-skłonność)– ogół zjawisk pogodowych na danym obszarze w okresie wieloletnim.
  Ustalany jest na podstawie wieloletnich obserwacji …jednym z głównych elementów kształtujących klimat jest szerokość geograficzna…”
  Daleko w kosmos poszybowały te europejskie głupki

 5. Znamienne ostatnie zdanie: “Jest trochę kasy do zgarnięcia. Ile z tego zapłaci Polska?”.

  No więc biznesmen pomyślałby np. tak: ” ile mogę zarobić na produkcji paneli”?”.
  A niewolnik: ” ile mnie to będzie kosztować?”.

 6. 3 biliony euro na 500 mln Europejczyków na 10 lat. Czyli na jedną osobę 6000 euro w sumie, rocznie 600, miesięcznie 50 euro, tyle co wypasiony abonament na telefon albo kablówkę. Wchodzę. Nawet jeśli z tymi zmianami klimatu to bzdura, to jeśli jest to cena, żeby zniknął smog z naszych miast, to warto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.