fbpx

“Zakaz” języka rosyjskiego

INFO: Ukraiński parlament przyjął ustawę o języku ukraińskim.

Przyjęte przepisy wymagają używania ukraińskiego w niemal wszystkich sferach życia publicznego. Krytycy zmian twierdzą, że jest to cios w Rosję i celowa izolacja rosyjskojęzycznych mieszkańców Ukrainy.

Ustawa wymaga też, aby 90% produkcji filmowych i telewizyjnych na Ukrainie było w języku ukraińskim, a wobec treści tekstowych ma to być 50%.

Źródło: www.rt.com

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Tematy komentarzy
2 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
3 Autorzy komentarzy
CyprianWojciechMalgond Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Cyprian
Gość
Cyprian

Duża część mieszkańców wschodniej Ukrainy nie zna języka ukraińskiego (średnie i starsze pokolenie). Rozmawiałem z kilkoma Ukraińcami z Kijowa, powiedzieli mi, że ich dziadowie i ojcowie mówili po rosyjsku, to dlaczego oni mają mówić po ukraińsku ? Rozmawiałem też z Ukraińcami ze Lwowa, byli oburzeni, że próbuję porozumieć się z nimi w języku rosyjskim.

Malgond
Gość
Malgond

Nie wiem czy to prawda (źródło: RussiaToday), ale Krym stracili przez analogiczną głupotę. Czyżby ruska agentura postanowiła zrobić powtórkę z rozrywki?

Wojciech
Gość
Wojciech

Kolejny powód, aby upewnić połowę mieszkańców o wrogości reżimu. Pomyśleć, że od dziś w połowie Polski, ktoś zakazuje polskiego.

Cyprian
Gość
Cyprian

Fabryki czekolady pracują pełną parą, bo nie mogą nadążyć z rosyjskimi zamówieniami. Zełenski w debacie zarzucił Poroszence, że powstańcy z Donbasu zajadają się słodyczami z jego fabryki.