fbpx

Właśnie zaczął się zamach stanu

INFO: Wenezuela stanęła na krawędzi krwawego konfliktu wewnętrznego.

Lider opozycji WCz. Jan Guaidó skutecznie wezwał siły zbrojne do wypowiedzenia posłuszeństwa aktualnemu rządowi. Do tej pory wojskowi byli lojalni wobec władz, ale teraz coraz więcej oddziałów przechodzi na stronę opozycji. Drogi wiodące do stolicy zostały zablokowane, wyłączono też media społecznościowe. Rząd wezwał wierne sobie jednostki oraz bojówki do zwalczania buntowników, ale na razie nie doszło do żadnych starć.

Żołnierze, którzy przeszli na stronę opozycji przepasują sobie ramię błękitną wstążką. Jest to znak sił opozycyjnych.

Źródło:www.polityka.pl

One thought on “Właśnie zaczął się zamach stanu

  1. Kolejny kraj spłynie krwią przez USA. Tym razem siły będą bardziej wyrównane, niż w Afganistanie, Libii, Iraku czy Syrii, jest więc szansa na wieloletnie bratobójcze mordowanie się. To trwale wprowadzi nienawiść w społeczeństwie, sądzę, że spokojnie na dziesiątki lat. Broni wśród ludzi jest dużo, a partyzantka jest tam tradycyjnie silna. Do normalności będzie wrócić szalenie trudno. A wszystko w imię ropy…
    Myślę, że dzięki temu Trump, jako kolejny amerykański prezydent, spokojnie zasłuży na pokojowego Nobla. I taki świat, zza uśmiechów do Melanii, urządzają przyszłym pokoleniom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.