Przypomina mi to taktykę propagandową Goebbelsa, T.Sowell o sytuacji w USA, rasizmie i wyborach prezydenckich

Mark Lewin i Thomas Sowell, Screen: Fox News

Amerykański Koszmar?

Podczas jednego z ostatnich wywiadów dla Fox News’s “Life, Liberty & Levin,”, słynny ekonomista wolnorynkowy Dr. Thomas Sowell podzielił się sowimi przemyśleniami na temat ostatnich wydarzeń związanych z ruchem „Black Lives Matter” i potencjalnym zwycięstwem Joe Bidena w nadchodzących wyborach prezydenckich. Jego wypowiedzi można zaliczyć raczej do pesymistycznych i mocno krytycznych wobec obecnej sytuacji w USA.

Cóż, muszę powiedzieć, mimo że jestem uważany za pesymistę, nigdy nie byłem na tyle pesymistyczny, by sądzić, że sprawy zdegenerują się do tego stopnia, w którym są teraz, gdzie dorośli ludzkie mówią o pozbyciu się policji, gdzie mówią o zmniejszeniu liczby policji, zmniejszeniu zasobów włożonych w pracę policji w czasie, gdy wskaźniki zabójstw gwałtownie rosły w porównaniu z tym, co było zaledwie rok temu w 2019 r. To po prostu wydaje się takie kompletne szaleństwo, a przerażające jest to, jak wielu ludzi na odpowiedzialnych stanowiskach ugina się pod każdym żądaniem, powtarzając wszelkie bzdury, które masz powtarzać. – powiedział Thomas Sowell.

Wierzę, że możemy być, możemy dojść do punktu, z którego nie ma powrotu. Mam nadzieję, że tak się nigdy nie stanie. Ale jest coś takiego jak punkt, z którego nie ma powrotu . Cesarstwo Rzymskie przezwyciężyło wiele problemów w swojej długiej historii, ale ostatecznie osiągnęło punkt, w którym po prostu nie mogło już dalej działać, a wiele z tego pochodziło od wewnątrz, a nie tylko barbarzyńców atakujących z zewnątrz. – powiedział Sowell.

„Słyszysz to określenie rasizm systemowy, ucisk systemowy” – powiedział Mark Levin. „Słyszysz to na naszych kampusach uniwersyteckich. Słyszysz to od bardzo zamożnych i bajecznie znanych gwiazd sportu. Słyszysz to z różnych mediów ”.

„Po pierwsze, co to znaczy? I cokolwiek to znaczy, czy to prawda?” – zapytał Levin

„To naprawdę nie ma znaczenia, które można określić i przetestować w sposób, w jaki testuje się hipotezy” – odpowiedział Sowell.

„Przypomina mi to taktykę propagandową Josepha Goebbelsa w epoce nazistów, w której miał on powiedzieć, że ludzie uwierzą w każde kłamstwo, jeśli będzie powtarzane wystarczająco długo i wystarczająco głośno, i właśnie to otrzymujemy. ”

„Chcę wiedzieć, czy się ze mną zgadzasz, czy nie – oczywiście nie musisz” – powiedział później Levin. „Wybory 1860 i 1864 postrzegam jako dwa najważniejsze wybory w historii Ameryki. A teraz postrzegam rok 2020 jako jedne z najważniejszych wyborów w historii ”.

Sowell odpowiedział: „Widzę, że jeśli wybory wygra Bidena, to jest duża szansa, że Demokraci będą wtedy kontrolować wszystkie dwie izby Kongresu i Biały Dom, i biorąc pod uwagę postulaty, które proponują, to że może być punktem bez powrotu dla tego kraju”.

Niestety wygląda na to ze słynny „amerykański sen” przeradza się w „amerykański koszmar”. Czas pokaże czy amerykanie będą w stanie odrzucić neomarksizm i wrócić do korzeni, tj. wolnorynkowej republiki.

Karol Wilkosz 

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
1 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
2 Autorzy komentarzy
sariuszsinceritas Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
sinceritas
Gość
sinceritas

Co to jest ten neomarksizm? Bo ja nie słyszałem, żeby Demokraci chcieli np. nacjonalizować prywatne firmy.

sariusz
Gość
sariusz

Zapewne chodzi o to, że będą kręcić nowe filmy z braćmi Marx https://youtu.be/ZphX0yE6eU8