Rynki nie wierzą w katastrofę klimatyczną

OPINIA: Rynki jednak słabo reagują na zagrożenie klimatyczne – pisze na portalu obserwatorfinansowy.pl p. Witold Gadomski.

 

– Albo inwestorzy nie dowierzają raportom klimatologów, albo horyzont ich inwestycji jest zbyt krótki, by zmiany klimatyczne miały na nie wpływ – pisze p. Gadomski.

Autor zauważa, że politycy i media biją w alarmistyczne tony, że światu grozi zagłada związana z globalnym ociepleniem.  Aby ograniczyć emisję gazów cieplarnianych, wprowadza się coraz więcej regulacji uderzających w przemysł energochłonny. Tymczasem jakby na przekór temu “brudny biznes” ma się dobrze. P. Gadomski zwraca uwagę, że rośnie konsumpcja ropy naftowej, gazu i węgla. Rosną ceny akcji tego typu spółek. Jeden z najbogatszych ludzi świata i znany inwestor Warren Buffet mocno inwestuje w spółki dające “węglowy ślad”. Innym ciekawym faktem jest to, że miejscowości, które mają zniknąć pod wodą w wyniku globciepu, np. Ocean City, cieszą się dużą popularnością i mocno rosną tam ceny domów.

 

Źródło: obserwatorfinansowy.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Tematy komentarzy
2 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
4 Autorzy komentarzy
alexwasabi1084jarkoPiotr Grembowicz Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jarko
Użytkownik
jarko

W Wenecji też pełno turystów, choć mocno podtopiona.

1084
Użytkownik
1084

Jasne, i za to powinno się rozstrzelać ekoterrorystów. Bo zamiast wydać kasę, na zabezpieczenie miasta, np. wały, tamy itp. idą na ograniczanie CO2. Walka z CO2 powoduje, że świat ma mniej funduszy na rozwijanie potrzebnych technologi.

alex
Gość
alex

przeciez rosliny oddychaja CO2 to po huj to ograniczać i wszystko idzie w kosmos a wszechswiat jest tak ogromny ze te co2 to nic nie znaczy.

Piotr Grembowicz
Gość
Piotr Grembowicz

ale my wierzymy cha cha
co tam rynki, gdzie nam tam do rynków cha cha